1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

A9s nl20 river ?

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Star6inata, 23 август 2013.

1. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    ˆ20.00 EUR NL Texas Hold'em - Friday , August 23 , 11:59:37 ET 2013
    Table Button 22 20 Max (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 1: Player1 ( ˆ23.27 EUR ) - VPIP: 30 , PFR: 22 , 3B: 6 , AF: 3 ,0 , Hands: 460
    Seat 2: Hero ( ˆ25.98 EUR ) - VPIP: 18 , PFR: 14 , 3B: 5 , AF: 4 ,7 , Hands: 1999
    Seat 3: Player3 ( ˆ7.43 EUR ) - VPIP: 17 , PFR: 11 , 3B: 3 , AF: 1 ,7 , Hands: 1430
    Seat 4: Player4 ( ˆ21.50 EUR ) - VPIP: 20 , PFR: 17 , 3B: 9 , AF: 4 ,3 , Hands: 694
    Seat 5: Player5 ( ˆ18.60 EUR ) - VPIP: 26 , PFR: 10 , 3B: 5 , AF: 3 ,1 , Hands: 161
    Seat 6: Player6 ( ˆ20.00 EUR ) - VPIP: 18 , PFR: 15 , 3B: 6 , AF: 2 ,6 , Hands: 692
    Player3 posts small blind ˆ0.10 EUR .
    Player4 posts big blind ˆ0.20 EUR .

Dealt to Hero: :Ah: :9h:
    Player5 folds
    Player6 folds
    Player1 raises ˆ0.60 EUR
    Hero raises ˆ1.90 EUR
    Player3 folds
    Player4 folds
    Player1 calls ˆ1.30 EUR

FLOP ($0.00)
    :9d: :Kh: :Jd:
    Player1 checks
    Hero bets ˆ2.80 EUR
    Player1 calls ˆ2.80 EUR

TURN ($0.00)
    :As:
    Player1 checks
    Hero bets ˆ7.40 EUR
    Player1 calls ˆ7.40 EUR

RIVER ($0.00)
    :7d:
    Player1 bets ˆ11.17 EUR
    Hero calls ???

Здравейте, лошия е 32/24 фолд на 3бет 57% 4бет11%. Фолд на с-бет-35%, кол 55% Принципно не винаги ги 3бетвам тези аса, но в случая така прецених, едно за да взема инициативата, друго че лошия играеше по-агресивно от обикновенно. Флопа го залагам защото борда е супер дроуи, не ми харесва много защото ако ми плати почти сигурно съм бит, но и да чекна и да трябва се предам като леадне търна (което мисля че ще го направи със 90% от ръцете си) не ми харесва особено. На търна мисля, че е стандарно. И на ривъра идва ужасна карта...
    П.П. не знам защо ХМ не ми показва размера на пота по улици.. на флопа е 4.10, на търна 9.70, на ривъра 24.50

2. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    snap fold

3. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мисля че ръката ни е супер за кол пре. Имаме си позиция и ръка с добро валю.
    Има и блиндове който ще играя ако има рибка в тях още по-добре.

Последна редакция: 26 август 2013
  4. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Защо 3бетваш пре ?
    Защо бетваш флопа ?

5. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Лошия беше доста активен (повече от нормално) в съответната сесия и доста фолдваше на 3бет (нещо като 100% от 6 случая). Ако само платя префлоп, мисля че ще трябва да предам доста флопове ( дали мисля правилно е друг въпрос ). Флопа го заложих, защото да чекна не ми хареса.. ще бетне търна и ще трябва да се фолдна (?). Мерси за мненията, но на ривъра какво да правя. Както се вика as played Hero ???

6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Еми той въпроса ти е леко риторичен :)

7. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Явно само аз намирам ривъра за интересен...

8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Заеби as played брат, аз ти казвам, че си сгрешил 2 от 3 възможни улици, това е проблема.

Аз на ривъра съм фолд, защото се съмнявам да обърне Jx, Кх на блъф.

Последна редакция: 24 август 2013
  9. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Аз пък за префлопа не съм сигурен,че е грешка :)

10. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за отговорите :)

11. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За префлопа мисля че кола е супер.... защото както каза лошият е много активен ...но и много фолдва на 3бет.
    Товага съответно ще е супер да му колваме с доста ръце който удрят добре (а9с е една от тях) и да го 3бетваме с ръце който не са достатъчно сулни за кол 74с примерно.
    Имаме позиция, знаем що годе какво прави лошият....това е супер момент префлоп да започнем да ''играем наистина покер'' :) . Хубаво е да знаем какво целим и да го постигаме с различните ръце или ситуаций...както е в случая.
    Ние не искаме много активен човек да ни фолдва на 3бетите когато имаме ръце подобни на нашата ...а искаме да ни даде екшън под някаква форма.

Както си я изиграл ...ще се откажа още на флопа...ако мислиш че човека фолдва много на 3бети това е борда който той удря супер често и ние нямаме фолд екуйти на него .
    Чекбек флопа съм и ако не се подобря ,,,9,А,купа си фолдвам като пич като ми бетне.
    Ривъра най-вероятно си бит ...но ще му колна ..защото линията му е малумна.

12. Star6inata

Star6inata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Player1 bets [€11.17 EUR]
    Hero calls [€11.17 EUR]
    Player1 shows [Ks, Th ]
    Hero shows [Ah, 9h ]
    Hero wins €44.50 EUR from main pot
    Мерси за мненията. За флопа съм съгласен, за префлопа все още имам своите съмнения :Д. Аз по принцип рядко 3бетвам Ахс, просто мисля че с А9, било то и от една боя, няма да удрям достатъчно често. А дори да удара асо, ако ми заложи 2 улици ще съм в тъча..ако заложи една и спре да агресира не мисля,че мога да му зема стойност (на борд от сорта АК7хх) единствения им шанс е да дойде 9хх флоп, но по-големия проблем, според мен е че с А9 ще трябва да му фолдвам супер много на ц-бетите. Защото ако го 3бетна, вече той трябва да хитне, а не аз. Знам, че е грешка да се опитвам да спечеля всяка ръка, но с 3-бет едно взимам иницитивата, друго че се надявам да създам динамика, която да използвам по-късно. Не казвам, че кол е грешно просто съм 65:35 на мнение,че 3бет е леко по-добре. Ако бях с АJ или АТ особено пък от една боя съм си 100% кол. Сега нямам за цел да се напъвам срещу очевидно по-компетентни от мен хора, по-скоро се надявам да разбера дали вижданията ми са верни.

13. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Подценяваш силата на ръката ти ...спремо неговият рейндж ...пойграй си с equilab ili flopzilla и сам ще си отговориш :)

14. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Също така започни да смяташ (чрез пот одса който ти дава пре ) в колко % от случайте трябва да печелиш ръката з да си на 0-та и след това виж колко % има ръката ти вс неговият рейндж ... и тогава ще се случи магията :)

Сподели страницата