1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

A6s 50nl multiway pre flop and flop decisions

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от daekpower, 1 юни 2015.

1. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Здравейте,
    пускам следната ръка като по нея имам няколко въпроса (отдавна не съм отделял чак толкова офтейбъл само на една ръка)
    След като дискутираме пре флоп екшъна ще пусна флопа и след като дискутираме и него ще пусна цялата ръка, мисля че така ще се получи най-добре.

Hand History for Game 1111111111 (Poker Stars)
    €50.00 EUR NL Texas Hold'em - Monday , June 01 , 01:02:41 ET 2015
    Table Exosporal 6Max (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: Player1 ( €117.59 EUR ) - VPIP: 22 , PFR: 18 , 3B: 7 , AF: 2 ,9 , Hands: 1237
    Seat 2: Player2 ( €61.54 EUR ) - VPIP: 27 , PFR: 23 , 3B: 9 , AF: 2 ,7 , Hands: 4133
    Seat 4: Player4 ( €92.50 EUR ) - VPIP: 20 , PFR: 14 , 3B: 4 , AF: 2 ,6 , Hands: 2522
    Seat 5: Player5 ( €50.00 EUR ) - VPIP: 24 , PFR: 18 , 3B: 6 , AF: 2 ,5 , Hands: 22612
    Seat 6: Hero ( €51.28 EUR ) - VPIP: 26 , PFR: 18 , 3B: 8 , AF: 2 ,2 , Hands: 431543
    Player5 posts small blind €0.25 EUR .
    Hero posts big blind €0.50 EUR .

Dealt to Hero: :6d: :Ad:
    Player1 folds
    Player2 raises €1.50 EUR
    Player4 calls €1.50 EUR
    Player5 calls €1.25 EUR
    Hero calls €1.00 EUR

ЦО опън е агро рег който отваря от позицията 24 %.
    БТН е някъф псевдо рег който постоянно прави някакви малоумни отигравания (бие ме по този показател а това не е лесно) който колва от позицията 13%
    СБ е един от най стабилните регове за нивото който се чувства доста комфортно във всякакви спотове (поне такова ми е мнението за него) скуийз 7% колд кол от сб 8%

1. Тук имам ли кол с тази ръка (по хем пот оддс са ми 17% ) Понякога скуийзвам от този спот с подобна ръка но при други играчи тъй като тук не очаквам бутона да се предаде а аггро рега очаквам да ме 4бетва доста широко. Избрах да овърколна като мисля че това е лека грешка предвид факта че опонентите определно не са от най-лесните. Мисля че съм избрал това действие тъй като оригиналния рейзър и бутона доста често биха се стакнали с ТП ТК ако успея да флопна 2 пеъра а евентуално при добър флоп и добър екшън имам ч/р на блъф понякога .
    2. Как мога да определя пост флоп екуитито на ръката си (за да проверя дали имам нужните 17% +) Ясно е какъв рейндж да задам на цо но какъв би бил според вас колд кол рейнджа на другите двама опоненти.

2. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Лесен кол е. Ръката ти флопва фд 11% от времето, ФД + пеър 1.7%, 2пеър+ 4% и само това отговаря на пот оддса ти, а в още 16% от времето ще флопваш ТП, с който би трябвало да правиш някой лев.

• Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  3. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:

Hand History for Game 1111111111 (Poker Stars)
    €50.00 EUR NL Texas Hold'em - Monday , June 01 , 01:02:41 ET 2015
    Table Exosporal 6Max (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: Player1 ( €117.59 EUR ) - VPIP: 22 , PFR: 19 , 3B: 8 , AF: 2 ,8 , Hands: 1351
    Seat 2: Player2 ( €61.54 EUR ) - VPIP: 26 , PFR: 23 , 3B: 9 , AF: 2 ,6 , Hands: 4929
    Seat 4: Player4 ( €92.50 EUR ) - VPIP: 20 , PFR: 14 , 3B: 4 , AF: 2 ,6 , Hands: 2522
    Seat 5: Player5 ( €50.00 EUR ) - VPIP: 24 , PFR: 18 , 3B: 6 , AF: 2 ,5 , Hands: 23841
    Seat 6: Hero ( €51.28 EUR ) - VPIP: 26 , PFR: 18 , 3B: 8 , AF: 2 ,2 , Hands: 437271
    Player5 posts small blind €0.25 EUR .
    Hero posts big blind €0.50 EUR .

Dealt to Hero: :6d: :Ad:
    Player1 folds
    Player2 raises €1.50 EUR
    Player4 calls €1.50 EUR
    Player5 calls €1.25 EUR
    Hero calls €1.00 EUR

FLOP ($0.00)
    :3d: :Kd: :Qh:
    Player5 checks
    Hero checks
    Player2 bets €4.50 EUR
    Player4 raises €12.00 EUR
    Player5 calls €12.00 EUR
    Hero

4. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Колко сбетва player2?

Player 4 мисля, че винаги е с 22, KQ или TJdd, player 5 предполагам колд колва предимно с ФДта там. Тоест за търна често имаш само 6 аута.

Въпреки добрите имплайд оддс, ако плеър 2 сбетва разумен рейндж би трябвало да шипва между 10 и 20% от времето и мисля, че можеш да си фолднеш.

• Agree Agree x 1
    • Friendly Friendly x 1
  5. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Оригиналния рейзър има ц бет 51 % плеър4 има 17% рейз ц бет от 30 семпъл.
    Моя мисловен процес протече така : оригиналния би трябвало да ц бетва тук всичко топ пеъри всички оесд всички фд 2 пеъри и сетове ( сега като гледам 51% ц бет не отговарят толкова на много агро имиджа който имам занего ... така че може би някои от дроуовете няма да ги залага) рейзъра същото ми се струваше агро но предполагам в този спот ще рейзне само сетове КQ и по-рядко може би някви комбо дроус . Kолд кола го слагам само на J10 и фд. Замислих се че нямам опция за кол тъй като този отзад може да шовне а и ооп можеше да не ме изплатят ако хитна търн... и реших че евентуално бих могъл да имам някакво фолд екуити срещу тримата ако шовирам аз и го направих ...

6. zig

zig
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    198
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +20 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Кол на флопа,ако шипне играч 2 ще фолднеш евентуално,ама той повечето пъти или ще фолдва ,или ще колва.Съмнява ме на шов да имаш много голямо фолд екуити,този които първи рирейзва има зад него други хора и ми се струва ,че е по вероятно да е с готова ръка.
    Интересно колко % фолд екуити трябва да имаш,за да се оправдае шова.Ако играч 4 е ултра агресивен може би става.

Последна редакция: 6 юни 2015
  7. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    играч 4 е между много и ултра агресивен нямам чак толкова много ръце с него но е и фишрег от ръцете в които ме е изплащал. Иначе не мисля че имам повече от 10% фе.

8. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Интересна ситуация, мисля че с/у логични противникови рейнжове може да фолднем флопа (както каза Сет, играч №5 има доста ФД в рейджа си и съответно ни държи аутове). Ако обаче, както казваш ти играч №4 е прекалено агресивен, вече става тежка материя взимането на решение.

Плащането на флопа на мен лично не ми харесва, защото не мисля че търна може да мине без бетове ако не хитнем а на флопа нямаме одс да заплатим само за една улица, освен това както каза Даек-а, ако ни излезе трудно ще ни се изплатят (освен по-малък флъш).

Мисля да се бутнем е по-малкото зло от плащането, дори ако играч №2 или №4 изкарат сетове няма да ни достига само 4-5% екуйти (ако играч №5 ни държи аутове тогава няма да ни достига 5-10%). Реално ако имаме някакво ФЕ може да се окаже и по-добрата опция от фолд.

Пак казвам, интересна ситуация :)

9. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Аз го смятам че без фолд екуити при играч 2 и играч 4 алл ин не ми достигат 2% и мисля че все ги взимам от фолд екуити 2 %
    Инвестирам 51,5 за пот 169,5 = 0,30 а екуитито ми е 0,28
    Проблемите според мен са 2 -
    1.Както казва Сет плеър 5 има много фд тъй като е най-добрия играч от 4ма ни на масата и би трябвало да е с най-адекватен колинг рейндж там.
    2.Ако се бутна и само един ме плати със сет (дори и да е плеър 2 ) имам 25% екути и май не ми стига ....

Като че ли клони повече към фолд ситуацията.... ако съм сигурен че и двамата ще ме платят бих шовнал щото реално може и плеър 5 да си платии той с по-слабия фд
    Обаче тъй като това е някво доста имагинерно развитие май фолд е дъбест въпреки че е близко. Със сигурност според мен обаче кол не е правилно въпреки че ми дават правилни оддс...

п.с Иначе играч 4 е супер агро фиш рег както се доказа и от развоя на събитията

10. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Ако плеър 5 е добър не би трябвало да колд колва фд там.

11. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    уж стабилен рег ми се вижда ника му е Rainbow ти може би го знаеш ...
    ама то понякога точно не кой знае колко добрите регове ми правят така че да ми е трудно срещу тях незнам и аз ...

12. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    другите 2ма бтв са PainKilerzzz i DrunKKaptain

13. kurta007

kurta007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Префлоп е 1000% just call с тея оддс и инфо.

На флопа трябва да се вземе тежкото решение.Кол за мен е изключено,понеже сме в сандвич,много карти на търна няма да ни харесат а ще се бетва мъжки и там и последно ако излезе флъша може и да не ни изплатят.А и пода е вече близо 60% стака ни.

Остава или шов или фолд.Аз също клоня към фолд понеже поне единия ни държи аутовете,ако не и двама или най-вероятно да имаме 4-5 аута или 16-20% екуити и без ФЕ.

Така че без голямо смятане за мен ръката е

1.Call preflop
    2.Fold flop

14. RakeVictim

RakeVictim
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    50
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +51 / 4 / -0
    Покер ръце:
    снап фолд флоп след като ти блокват много от аутовете. Въпреки дед мънито, ама и то за какво ти е като и без това нямаш ФЕ

Сподели страницата