1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by ahtung, Dec 6, 2011.

1. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Trophy Points:
    53
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Monday , December 05 , 07:13:37 ET 2011
    Table Hijack 251 (Deep) 50 Min (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Seat 1: Player1 ( $198.67 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 18 , 3B: 9 , AF: 3.6 , Hands: 1678
    Seat 3: Hero ( $273.34 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 19 , 3B: 7 , AF: 3.3 , Hands: 184149
    Seat 4: Player4 ( $109.24 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 18 , 3B: 8 , AF: 3.9 , Hands: 953
    Seat 5: Player5 ( $132.77 USD ) - VPIP: 21 , PFR: 16 , 3B: 7 , AF: 2.3 , Hands: 795
    Seat 6: Player6 ( $43.88 USD ) - VPIP: 48 , PFR: 30 , 3B: 7 , AF: 2.8 , Hands: 141
    Player4 posts small blind $0.50 .
    Player5 posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :9s: :Ah:
    Player6 raises $2.00
    Player1 folds
    Hero calls $2.00
    Player4 calls $1.50
    Player5 folds

FLOP ($7.00)
    :8h: :9d: :5d:
    Player4 checks
    Player6 checks
    Hero bets $4.50
    Player4 raises $12.00
    Player6 folds
    Hero calls $7.50

TURN ($31.00)
    :Ad:
    Player4 bets $16.00
    Hero calls $16.00

RIVER ($63.00)
    :3h:
    Player4 bets $32.00
    Hero calls $32.00
    Player4 shows :7s: :7c:
    Hero shows :9s: :Ah:
    Hero wins $124.00 USD from main pot

2. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Trophy Points:
    53
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Poker Hands:
    плащах ли шов?

3. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Цялата ръка е доста зле.
    Ако искаш да я играеш по-добре 3бет, на флопа си е фолд след чек/рейза.

4. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +242 / 25 / -33
    Poker Hands:
    osven ako ne spazzva adski mnogo toq sum suglasen s gulf

5. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +327 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Е как ще фолднете ТПТК на този флоп?

6. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Trophy Points:
    53
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Poker Hands:
    6 е риба, 4 е доста агро, доста спюи + последните орбити 2 пъти го 4б-вам и двата пъти фолдна, та вероятно е набрал.
    в първия момент и аз мислех за фолд на флопа, но бързо се разубедих, все пак имам ТПТК, а той тук има много комбодроус, с които ще продължава до края. Та плана ми беше да продължавам на брикове, асото не беше много брик, но сайзинга му според мен тогава беше твърде първи левъл мислене и не го сложих на флъш а по-скоро на 79,89, JT, T9 (с каро)
    3б пре не ми харесва защото рибата не правеше големи потове пре и чинно си фолдваше маргиналните ръце, докато пост се раздаваше доста.
    общо взето това ми бе мисловния процес, нз дали е правилен, затова я пуснах.

7. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Тогава защо му колваш с маргинална ръка?Точно щом ще фолдва много префлоп е супер да го 3бетнеш, освен това като колнеш даваш възможност на рега да ви скуизне.
    Срещу комбо дроуве и 2 чифта си доста назад и повече от половината тесте няма да ти хареса на търна и ривъра.

8. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Trophy Points:
    53
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Poker Hands:
    а9 е яка карта спрямо неговия рейндж + не обичам да фолдвам, а и си имам позиция над рибата. това ми е достатъчно да играя. рега е неприятен фактор, но ако ме скуизне губя само 2 блинда. Като фолдва много 3б бих предпочел да го 3б-вам с по-неиграещи ръце, защото играе стрейтфоруард и ще, или фолдва (а ако колне ще съм по-често доминиран), или 4б-ва вс 3б-та ми, аз ако го 3б-на с а9 ще е само за да фолдне, което си е губене на валю. (това че имам блокера не е, за мен толкова важно в случая)

все пак си мисля че е твърде плахо фолдването след чек рейза де.. освен валю и проекто ръцете има и някакъв блъф реийндж, с който да ми изравни ев-то на кола до поне маргинално, ако не и профитабъл

9. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Кое и е якото на A9o?Като колнеш ще удряш флопа 1 от 3 пъти, през останалото време ще трябва да фолдваш без инициативата срещу агресивна риба.Ако падне асо и той ти барелне 3 улици щастлив ли си да се стакнеш?Ако хванеш втори чифт на K9xxx и ти бетне 3 улици щастлив ли си да платиш?
    A9 е перфектна ръка за 3бет на блъф, но не и за кол.
    Освен всичко това не забелязваш, че той има само 44 блинда.

10. pirinss

pirinss
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    3
    Ratings:
    +5 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Щом си взел парите, значи е добре изиграна ръката. Всяка ръка е индивидуална сама по-себе си. Показател за добрата игра са печалбите - ръката ти е печеливша, следователно добра игра, приятел !

11. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Не ми изглежда добре кол префлоп, защото доста често ще бъде скуизван пота или ще се играе мултиуей без да можеш да поставиш адекватно рейндж на когото и да е от потенциалните играчи в ръката. Доста често ще опитват да задържат рибата в ръката, щом фолдва на 3бети, със силен валю рейндж, който е доста проблематичен за ръката ти. Освен това е проблематична и релативната ти позиция, ако са добри реговете ще ти бъде доста тегаво и при всички положения никога няма да ти е опростено решението постфлоп, а и дори да не са толкова добри казваш са агресивни което е приблизително същото с оглед на ръката която държиш.

12. KaiZeN

KaiZeN
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Заради пл4 който каза ,че е агро, ако ще играя тази ръка бих 3-бетнал фиша.След като е ясно ,че ако има скуиз сме фолд.На флопа съм фолд.С ТПТК на такъв борд.Просто няма да ми е готино при шов на търна в средно голям пот.Ако държах А за бекдор флъша бих колнал.За мен дори и фолд пре става.Лично мнение.Иначе в разсъжденията логиката си е правилна.

Last edited: Dec 7, 2011
  13. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Trophy Points:
    53
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Poker Hands:
    мерси за коментарите :) сериозно ме замислихте, което е чудесно

14. KaiZeN

KaiZeN
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Иначе на най-първият ти въпрос за плащането на шов ..аз лично бих фолднал.Просто не виждам какво ще ми извади агрото което да бия.До ривъра ни бие 67,55,99,88 всеки флъш...изключвам единсвено 24 тъй като не ми се вързва да агрира с бек-дор стрейт.Поздрави!

Share This Page