1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by Slowninja, Sep 24, 2013.

1. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +98 / 6 / -2
    Poker Hands:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $2(BB) Boss Game#3055166184

Boshd ($750)
    eDDy1988 ($272)
    Dic_1 ($1 ,379)
    lemanyak1 ($432)
    Hero ($483)
    8Balls8 ($329)

Boshd posts (SB) $1
    eDDy1988 posts (BB) $2

Dealt to Hero: :9h: :9d:
    fold ,
    lemanyak1 raises to $7
    Hero calls $7
    8Balls8 calls $7
    fold , fold ,

FLOP
    ($24) :3s: :Kc: :7d:
    lemanyak1 checks
    Hero checks
    8Balls8 bets $16
    lemanyak1 calls $16
    Hero calls $16

TURN
    ($72) :3s: :Kc: :7d: :Js:
    lemanyak1 checks
    Hero checks
    8Balls8 bets $56
    lemanyak1 folds
    Hero calls $56

RIVER
    ($184) :3s: :Kc: :7d: :Js: :2c:
    Hero checks
    8Balls8 bets $250 (AI)
    Hero calls $250
    Hero shows :9h: :9d:
    (Pre 65% , Flop 82.4% , Turn 75.0%)

8Balls8 shows :Ts: :9c:
    (Pre 35% , Flop 17.6% , Turn 25.0%)

Hero wins $681

2. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    nh :))
    tozi go pomnq oshte ot minaliq iuni/iuli irgaeshe 200 i si spomnqm che imashe nqkvi timing/sizing tells :)

3. wsop9999

wsop9999
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +8 / 1 / -4
    Poker Hands:
    6tom ima6 takiva reads,sam za call sure,no ina4e si e malko riski.az li4no vs misle6ti oponenti 6te izigraq taka KJ ili dori set ,za da gi levelna 4e blafiram,tai kato toq play si izglejda dosta bluffy i nikoga ne bih go naprail na bluff... 3 level thinking lol :D
    NC ina4e :)

4. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +384 / 15 / -18
    Poker Hands:
    Този нит блъфирал, интересно.

5. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +327 / 3 / -3
    Poker Hands:
    И аз това си помислих, винаги съм фолд търн срещу него. btw рейз флопа как ви се струва, вярно е че репваме само сетовете, но техните рейнджове са безобразно слаби и си протектваме ръката от овърите им?

Last edited: Sep 24, 2013
  6. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +196 / 10 / -6
    Poker Hands:
    ez fold flop?

7. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +98 / 6 / -2
    Poker Hands:
    be6e mn monkey tilt v slu4aq i ima6e pravilniq turn timing. ina4e Hades za6to fold flop? ne e li po-dobre da betne6 ako misli6 prosto da 4/f flopa?

8. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +196 / 10 / -6
    Poker Hands:
    Какво ще постигнеш с бет?

в 3уей пот на К73, при тези позиции, общо взето се надяваме да чекваме всички до края, иначе предпочитам да съм ч/к на флопа с 7х, а не с 99 и, не мисля че е слабо да ч/фолднем 99 там.

9. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +98 / 6 / -2
    Poker Hands:
    Има логика да ч/к по-скоро със 7х, но това не прави 99 ч/ф според мен(доста е експлойтабъл мисля), освен ако не ти е капнат рейнджа и това да е известно на рега отзад, тоест ти да разчиташ на допълнителни аутове и бд екуити основно (аз чеквам и Кх от време на време поради тази причина). Иначе предпочитам да имам рейндж ч/к ч/ф търн + рейндж ч/к ч/к ч/к или ч/к ч/к ч/ф или даже ч/к ч/р бет, защото иначе съм мн предсказуем (в зависимост от рега + борда на т и р + динамика). В случая ситуацията беше такава - рег, който ще бетне 80%+ еър на флопа (консервативна преценка) + ще чекне понякога с Кх и по-слабо валю + търн карта отваряща мнооого дроуове, с които продължава + доста беше тилтнал + търн тайминг тел + не тин-вбетва по-принцип (= лесен ривър кол на повечето карти) + този щеше да продължи блъфовете на всеки бланк ривър с АИ + имаме хистори в подобни ситуации и знае, че мога да фолдвам след 2 кола с капнат рейндж -> още по-лесно му е да блъф рив

Иначе, ако не беше тилтнат щеше да се развие различно след флопа, но въпроса е кое е по-оптимално на флопа нали - да фолдна флопа и да не се забърквам в тънки ситуации по-късно със слаба готова ръка без бд екуити, което ме прави по-предсказуем и по-експлоатируем + по-малка вариация, но и нямат стимул да ми рънват мултистрийт блъфове + ще ми наклони рейнджа към Кх 7х което е мн. капнато ако имам ч/к рейндж или другия вариант - да кол флоп с по-широк рейндж като знам, че ще фолдвам по-късно по-голяма част от рейнджа си, което значи, че ще губя повече пари в по-малките потове по-често, но им оставям повече опции за блъф + неяснота кога да спрат, защото рейнджа ми е по-слаб, но и по-широк (може би трябва да слоуплейвам повече та да не ми е толкова капнат рейнджа, та да мога ч/к А-хай + бдфд или бдсдАх + сетове и после да ч-р търна) и по-балансиран, тоест с Кх ще ми се избиват парите, които съм загубил с другите маргинални ръце, фолднати по-рано, но не и на флопа (като 99 срещу нетилтнат рег :)) защото ще са по-мотивирани да ми ръннат 3стр блъф.

10. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +139 / 1 / -3
    Poker Hands:
    Не е експлойтабъл да фолднеш 99, ако префлоп рейнджа ти е нормален.

Останалото от ръката е чисто спю, не знам колко е тилтнат за да колваме ботъм рейнджа си 3 улици. :D

A тоя според мен не е нит, а фиш с тоя кол префлоп.

11. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +196 / 10 / -6
    Poker Hands:
    Да де, идеята ми е, че не е експлойтабъл фолд с 99, а ако бутона ще бетва толкова често просто си чекни 100% и не бетвай с нищо.

12. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +98 / 6 / -2
    Poker Hands:
    Preflop ranga mi e po-6irok zaradi openera, koito e semi-fish i BB - mega fish. Rega callva T9o 6ot e qko tilt (drug pat ne sam go vijdal tolko da spewva, no qvno e bil v mn kofti run)

Tva za 100% 4ek e dobra ideq v tazi situacia dam. Sa vidqh 4e overcallvam sled fisha na flopa toest da, spew e, NO samo na flopa ;]

13. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +362 / 4 / -8
    Poker Hands:
    I mene ne me kefi rukata, vupreki tova,koeto si opisal

Share This Page