1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by EasyGame, Nov 29, 2011.

1. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +219 / 6 / -22
    Poker Hands:
    http://www.holdemmanager.net
    PL Omaha $0.20(BB) Prima Game#4190368420

fliZe86 ($14.38)
    laguna- ($36.36)
    TURSONOV ($35.04)
    Hero ($36.80)

fliZe86 posts (SB) $0.10
    laguna- posts (BB) $0.20

Dealt to Hero: :8h: :9d: :8d: :7h:
    TURSONOV calls $0.20
    Hero calls $0.20
    fliZe86 calls $0.10
    laguna- checks

FLOP
    ($0.80) :8c: :5h: :Qh:
    fliZe86 checks
    laguna- bets $0.80
    TURSONOV calls $0.80
    Hero raises to $4
    fliZe86 folds
    laguna- raises to $13.60
    TURSONOV folds
    Hero raises to $36.60 (AI)
    laguna- calls $22.56 (AI)

TURN
    ($73.92) :8c: :5h: :Qh: :5s:

RIVER
    ($73.92) :8c: :5h: :Qh: :5s: :4s:
    Hero shows :8h: :9d: :8d: :7h:
    (Pre 37% , Flop 45.2% , Turn 2.5%)

laguna- shows :Qd: :7c: :Qs: :Jd:
    (Pre 63% , Flop 54.8% , Turn 97.5%)

laguna- wins $70.92

2. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +219 / 6 / -22
    Poker Hands:
    Стандартно ли е или да се отказвам от Omaha докато е време?

3. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    vs top set 45% obv standart , само с мид сет може да колнеш и да се надяваш да забавят на опасни търнове или просто да фолднеш с 5бб инвестирани - без опит по-скоро фолд

Last edited: Nov 29, 2011
  4. DarkAvenger

DarkAvenger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    23
    Ratings:
    +19 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Омахата е болна игра, колко уан аутъри, бекдоори, загубени ол-ини подред и тн ще видиш... тежко е за сериозна игра, аз лично само за удоволствие цъкам понякога..

Горния коментар не мога да го разбера, да не би вече лийд в лимпнат пот да означава само и единствено топ сет, че "само" с мидъл сет, флъш дроу и гътшот да колваме флопа с мисълта за предаване, минавайки само с 5бб, ахахаххаа, това е не резулт ориентед, ами не знам... След 4бет толкова дийп на 20нл е изключително неприятно, но ако няма поне 55 със или без флъш дроу или оупен ендед, айде няма да включвам Q8 с нът флъш дроу, и някакви други комбо дроуове и тн., защото на това ниво се играят пасивно от стейшън-донковете, то покерът е мъртвец и нещата не отиват на добре...

ПП къде е рейзът префлоп, не разбирам защо лимпваш бутона с толкова добре координирана ръка..

ПП2: Разбрах сега какво е имал предвид Силвър, ахаха, станала е двусмислица, явно липсата на сън води до такива пристъпи на неадекватност от моя страна..

Last edited: Nov 29, 2011
  5. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Не съм Омаха специалист, но не ми харесва префлоп, защото ръката ти макар и доста силна е слаба, според мен, мултиуей. Очевидно Силвер говори "само за мидъл сет", а не за настоящата ръка.

6. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Имах предвид, че няма как да не се стакнем с мид сет + 2 редроу-a, но само с мид сет толкова дийп и лимпнат пот неможем да очакваме някой да се стакне например с 5522 (тогава вс каква ръка се надяваме да играем?) > фолд е добра опция така изиграно В СЛУЧЕЙ че нямахме 2та redraw-a.
    Pot pre vs limp.

7. DarkAvenger

DarkAvenger
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    23
    Ratings:
    +19 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Разбрах сега какво е имал предвид Силвър, ахаха, станала е двусмислица, явно липсата на сън води до такива пристъпи на неадекватност от моя страна..

Иначе и аз имах това предвид за рейз-а пре, срещу повече противници губи от потенциала си, а рейзгайки ти имаш позицията, инициативата, добре координирана ръка => пот пре, ся друг е въпроса, че надали ще фолднат блиндовете на 20нл, те са все разни 60-5 и тн типчета...

8. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +219 / 6 / -22
    Poker Hands:
    Вчера тилтнах на Holdem и затова пробвах омаха. Малко за релакс :D
    Иначе ми се струват слабички (поне на 10 и 20нл). Горе долу тактиката ми беше да флоп-вам нещо силно и да се стаквам. Доста трудно фолдваха към обяд. След обяд обаче явно играеха по-други играчи... тогава играта беше доста по-друга.

Аз просто питах дали е добре да се стакнем при тази ситуация и явно отговорът е да (поне да ме ме е яд, че загубих).

Иначе на омаха можеш да играя само 4 маси и след 6-7 часа игра се чувствах доста изморен, а само 2к ръце

Share This Page