1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by Sergo90, Dec 17, 2013.

1. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    Hand History for Game 17856240 (Boss Media or Party)
    $1000.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , December 17 , 03:26:15 ET 2013
    Table Barium6Max (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 1: Pappalap ( $1030.00 USD )
    Seat 2: hmotep ( $1136.25 USD )
    Seat 3: Hero ( $1382.50 USD )
    Seat 4: 78fab ( $682.18 USD )
    Seat 5: ALFIERI ( $1015.00 USD )
    Seat 6: prot0 ( $1649.50 USD )
    hmotep posts small blind $5.00 .
    Hero posts big blind $10.00 .

Dealt to Hero: :8d: :Jd:
    78fab folds
    ALFIERI folds
    prot0 folds
    Pappalap raises $20.00
    hmotep folds
    Hero calls $10.00

FLOP ($45.00)
    :6d: :5d: :9c:
    Hero checks
    Pappalap bets $30.00
    Hero raises $100.00
    Pappalap calls $70.00

TURN ($245.00)
    :Qc:
    Hero bets $180.00
    Pappalap calls $180.00

RIVER ($605.00)
    :Kh:
    Hero bets $1082.50
    Pappalap calls $730.00
    Pappalap shows :7h: :9h:
    Hero shows :8d: :Jd:
    Hero wins $352.50 USD from main pot
    Pappalap wins $2060.00 USD from main pot

2. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    йе този си е казал толкова съм добър малей

3. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +54 / 0 / -1
    Poker Hands:
    Няма как да преценя дали му е добър или лош call-a, но искам все пак да попитам нещо. Барелваме този търн и ривър защото това са скери карти ли? Защото според мен не са толкова скери. Имам превид, че ако играча не е абсолютна риба ще предполага, че тук в рейнджа ни има много много миснати дроус и много по- малко валю ръце на ривъра. Разсъжденията ми естествено са на много по- ниско ниво, от това на което сте ти и опонента ти, но също така са повлияни от едно клипче, което гледах наскоро където имаше ситуацията много сходна и до колкото схванах, този търн и ривър са добри за неговата ръка много по save от да речем от 478Т или каро. И ако изиграеш така ръката с/у рег ще очакваш ли да те плати на този ривър?
    Общо като цяло ми е много интересно какви са ти разсъжденията за всеки залог, защо го правим?

4. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    Барелваме този търн и ривър защото това са скери карти ли
    не барелваме по тази причина обв хаха
    боли ме кура кви карти идват аз си играя рейнджа,смисъл такъв аз евентуално само при пеарване на борда и излизане на 7/8 няма да бетвам така,и то не по причина,че на него ще са му скери картите,ами поради причината,че ръцете намалят просто моите валю комбота
    Идеята е че аз си играя рейнджа по този начин а не определена ръка :)
    мен ми е сеедно дали ще ме колва или фолдва по принцип просто тази негова ръка е дебилна,ако има дами ili КК ок нали обв

Last edited: Dec 17, 2013
  5. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +361 / 4 / -8
    Poker Hands:
    Az obache si mislq che v podobni spotove rivera ne trqa da pushvame(overbetvame) s celiq si range. Trqbva da betvame 2/3 do pot.
    Interesno mi e Nasko kakvo misli ...
    Ama toi puk nqma c/r taka che, nqma da e smqtal :D

6. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +54 / 0 / -1
    Poker Hands:
    Разбирам напълно, че не играем конкретната ръка, а нашия рейндж. И съм далеч от мисълта, че мога да те уча или да ти кажа нещо, което да не знаеш- по отношение балансиране на рейнджове и прочие. Затова извинявай, ако задавам тъпи въпроси, НО ако не рейзваме Q5, Q6, K5, K6 на флопа Q9, K9 понякога. Не оставаме ли с повече дроу ръце на ривъра, които са миснали от колкото с made hands?

P.S. Не се опитвам да критикувам твоето отиграване, а по- скоро се опитвам да науча нещо, ако нямаш нищо против. И последно как решаваш в които ситуации как да си играем рейнджа- хващаме лист и химикал смятаме си комботата и решаваме...

7. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    никакъв проблем нямаш приятелю :)
    не се дразна , имаш право,че Т + Р картите подобряват неговия рейндж като цяло,а не нашия

начи в този спот е абсурдно да рейзвам А3дд примерно или QKdd
    вс блъфове които имам са около 4-8 комбота,които са 7Тдд 8Тдд ,J8dd,J7dd, Q8dd da kajem primerno moje i da dobavim 1-2 dr ruce kato K8dd K7dd t.e gut + fd
    kato value range :
    az overdefendvam BB i igraq s nisuk fold vs BTN steal t.e bih imal 50% ot 87o kombotata kakto i 87ss (koeto po-chesto bih go 3betval) no vs konkretniq opponent go kolvam (postflop advantage imam ) ( imam i 66 55 )
    та да сметнем какво блъфираме и какво валюбетваме в случая
    блъфове да кажем,че имам точно 4 тъй като никога няма да обърна на блъфф на рвр
    K8dd K7dd Q8dd

валю ръце 50% от 78о - 6 комбота + 78с 4 комбота
    55 66 - 6 комбота : тотал 16 валю/ 4 блъфа
    т.е в случая аз ъндерблъффвам и това е така,тъй като и аз не играя ин генерал с ч/р флоп или търн от доста време,правя го доста рядко само вс определени опоненти,които са глупави и не толкова добри ,защото според мен вс ч/р се играе доста лесно и всеки адекватен играч знае как :) този не е такъв и това,че ме е колнал в случая не ме дразни ,тъй като си знам че аз имам доста повече валю ръце отколкото блъфове и бих печелил доста вс него ако плаща по този начин
    дразни ме това,че точно тази ръка колва и си мисли как ме е рийднал

Last edited: Dec 17, 2013
  8. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +54 / 0 / -1
    Poker Hands:
    Разбирам. Аз мислех, че имаме много дроус в рейджа, защото очаквах, че щом рейзваме това ще рейзваме и 7Тcc 8Тcc ,J8cc,J7cc - с бекдор спатии и всякакви такива. Но явно не е така. Благодаря за подробното разяснение :)

Share This Page