1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by borime4kata, Nov 18, 2011.

1. borime4kata

borime4kata
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Hand History for Game 2734285867 (Boss)
    $25.00 USD NL Texas Hold'em - Monday , October 31 , 03:10:41 ET 2011
    Table Table TH 1118 (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 1: WEBBIS-KIN ( $36.97 USD )
    Seat 2: Nakkipipo ( $24.26 USD )
    Seat 3: Hero ( $25.26 USD )
    Seat 4: dumitru7 ( $44.27 USD )
    Seat 5: GummiTarza ( $43.90 USD )
    Hero posts small blind $0.12 .
    dumitru7 posts big blind $0.25 .

Dealt to Hero: :8d: :8s:
    GummiTarza folds
    WEBBIS-KIN folds
    Nakkipipo raises $0.75
    Hero calls $0.63
    dumitru7 folds

FLOP ($1.75)
    :2h: :2c: :6c:
    Hero bets $1.31
    Nakkipipo calls $1.31

TURN ($4.37)
    :Jd:
    Hero checks
    Nakkipipo bets $3.25
    Hero calls $3.25

RIVER ($10.87)
    :4s:
    Hero checks
    Nakkipipo bets $7.25
    Hero calls $7.25
    Nakkipipo shows :Qd: :Kc:
    Hero shows :8d: :8s:
    Hero wins $24.12 USD from main pot

2. KaiZeN

KaiZeN
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Доста странна линия на игра с този донк на флопа.На мен лично не ми харесва и без някакъв рййд над опонента не бих го направил.Щом донкваш флопа това вале е много подходящо да се донкне отново.Така както му чек-колваш ,често ще губиш пари и ще се изплащаш доста лесно.Тъй като бордът е много сух не виждам с каква по-слаба ръка от нашата опонентът ще ти бетне търна и ривъра, освен някакъв тотален айр,какъвто има.Ако опонентът е рег и правя някакво по-нестандартно отиграване бих чек-реизнал търна.Добър рийд с този кол-даун,но не мисля че ще си напред толкова често ,че да е печелившо.Лично мое мнение.

3. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    не съм съгласен с колегата от по-горе
    Щом донкваш флопа това вале е много подходящо да се донкне отново--- е тук-а не мога да ти схвана логиката ... защо да е добре да го донкнем валето
    ти какво ще донкбетваш тука и защо ще го правиш?
    супер е плей-а
    ако знаеш,че обича да флоатва с 2 оверс донкбети на такъв тип бордове си я изиграл доста добре
    пък и валето е супер за ч/к,тъй като той ще го презентира в 100% от случаите
    П.С евентуално в лонгтерм също мисля,че е трудно да е +ЕВ,не защото е лошо отиграването или нещо подобно , просто хората ще ти аджъстнат (1 ноут стига)

4. KaiZeN

KaiZeN
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Аз тук няма да донкна валето,защото няма да донкна флопа.Какво правим ако ни рейзнат тук.Ако фолдваме защото мислим,че сме бити и да си спестим пари,не виждам причина да играем чек-кол след това.Ако сме готови да се вкараме срещу този опонент и донка е за валю съм съгласен.От друга страна ,ако той има някакъв овер пеар,би трябвало да рейзне този донк.Не виждам как ще те пусне на такъв борд толкова евтино и няма да си валю бетне JJ+,след като ти тук не презентираш кой знае какво. Лично аз ,ако донквам флопа и не получа рейз бих чек-рейзнал този търн,поради горната причина.Без статсове и някакво инфо за човека анализът е по-труден.Отново казвам лично мое мнение.

5. borime4kata

borime4kata
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    В тази ситуация съм изправен срещу рег който винаги ще ме натисне когато има позиция. Понеже нямам никакво желание да играя извън позиция срещу него, правя този донк за валю и информация, тъй като флопа е изключително безопасен за мен. В същото време е доста опасен за него, тъй като ако има овер паир би следвало да се уплаши от флъш дрола и би трябвало да ме рейзне, при което аз с лекота ще се предам. Неговият кол обаче ми позволява да изтрелям втори донк на търна при полложение, че падне всяка спатия, Q,K или А и при рейз да се предам. Обаче пада J каро което няма нищо общо с борда и тъй като нямам кой знае колко богат избор от ръце които да презентирам, а ръката ми има шол далн валю и решавам да играя чек/кол и в зависимост от ривъра и размера на неговият залог отново да съм чек/кол (на ривера малко ми помогна и тайминга му, защото доста се забави и явно не беше сигурен дали да блъфира или не).

6. KaiZeN

KaiZeN
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    След това обяснение и че имаш някакви наблюдения над играта му(тайминг,сайзинг) си я изиграл оптимално.Просто ръцете които те биеха на този флоп,биха те рейзнали още на флопа.

Share This Page