1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by MSMinchev, Jul 27, 2015.

1. MSMinchev

MSMinchev
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +7 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Hand History for Game 1111111111 (Poker Stars)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Sunday , July 26 , 11:57:46 ET 2015
    Table Gone in 60 Seconds (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 1: Player1 ( $52.40 USD ) - VPIP: 56 , PFR: 17 , 3B: 8 , AF: 5.6 , Hands: 288
    Seat 2: Player2 ( $51.55 USD ) - VPIP: 21 , PFR: 17 , 3B: 7 , AF: 2.2 , Hands: 5132
    Seat 3: Hero ( $83.38 USD ) - VPIP: 28 , PFR: 21 , 3B: 8 , AF: 1.7 , Hands: 106488
    Seat 4: Player4 ( $55.01 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 19 , 3B: 11 , AF: 2.0 , Hands: 895
    Seat 5: Player5 ( $69.03 USD ) - VPIP: 19 , PFR: 14 , 3B: 4 , AF: 2.5 , Hands: 4361
    Seat 6: Player6 ( $55.15 USD ) - VPIP: 36 , PFR: 13 , 3B: 4 , AF: 3.6 , Hands: 667
    Player2 posts small blind $0.25 .
    Hero posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :8c: :7c:
    Player4 folds
    Player5 raises $1.25
    Player6 folds
    Player1 folds
    Player2 folds
    Hero calls $0.75

FLOP ($2.75)
    :2d: :6c: :Ts:
    Hero checks
    Player5 bets $2.06
    Hero calls $2.06

TURN ($6.87)
    :4d:
    Hero checks
    Player5 bets $4.87
    Hero raises $15.50
    Player5 calls $10.63

RIVER ($37.87)
    :5d:
    Hero

По рано прeз сeсията този рeг ми направи 2 барeла ооп с KQ на Qхх9 и сe отказа на ривър T , нe съм сигурeн дали това има значeниe за тази ръка. Oтваря 14% така чe нe мисля чe има 22 в рeйджа си. Плати сравнитeлно бързо и за това мисля чe можeм да изключим сeт от рeйджа му. Имам няколко въпроса по ръката:
    1.Харeсва ли ви ч/р на търн-а
    2.Ако всe пак смe рeшили да правим move до какъв амаунт бихтe ч/р
    3.На този ривър , коe e оптималното отиграванe и слeд като смe ч/р търна кои са картитe на които прeдавамe ривъра

2. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +88 / 7 / -6
    Poker Hands:
    срещу този нит най-вероятно бих чек/рейзнал на флопа (х2.8-3 ми се вижда добре).
    На този ривър бих заложил 28-30$. Предполагма QKA са добри за блъф, но като цяло след като ти е колна чек/рейз овер бет или фолд може би е най-добре.

3. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Извън позиция за да искаш да играеш с рег с 87с трябва да блъфираш ч/р доста, какъв ти е на теб плана за такива ръце?
    Относно въпросите ти:
    1) Харесва ми, репрезентираш сет и много рядко фд/еър. + това имаш дабългътшот, т.е. 19,2% от които двете кари са ти не много ефективни аутове.
    2) Не мога да кажа до колко, 140бб ти е ефективния стак, с твоя ч/р сайз му даваш приблизително 1:3 оддс да плаща на търна
    3) С какво мислиш че ти плаща ч/р на търна? Имаш наблюдения за играча може да му определиш смислен г.д. рейндж. Специално аз мисля че рейнджа му след търна е 22,66,ТТ, ФД-та(бродуей фдта заради тайт опънъра) и не може да смята потоддс или е сметнал че играе за целия ти стак на ривъра (имплайд оддс) тъй като репрезентираш монстър. Овърпеърите трябва да не ти вярва за да ги продължи (тук не съм сигурен какво мислиш ти). Въздух със сигурност няма в рейнджа освен ако не е тилтнат.

На този ривър имаш физически следните опции. Нека да ги разгледаме всичките:
    - овърбет алл-ин 50 в 38, това ще ти плати със 100% от рейнджа си тъй като изглежда като блъф че имаш флъш а всъщност той те слага на еър+мисснат стрейт дроу.
    - бет 25 в 38, тук ще те рейзва със всички флъшове, със сетовете ще колва (тук не съм сигурен някой да коментира ако може)
    - халфпот бет, пак същото, но е по-зле за теб от горния случай
    - гейбет, тук не съм сигурен дали е нещо смислено като изход
    - чек, уплашил си се от ФД че излиза, също ако си на ФД ще искаш да го трапнеш.

Двата смислени изхода от тук са (в зависимост от рейнджа на който го слагаш):
    - овърбет алл-ин 50 в 38 (ако мислиш че ФД-тата са му малко на брой комбинации, и че отваря ниски сетове повече)
    - чек (ако има много ФД-та)

Ако чекнеш
    - дали да му колнеш бета/алл-ин-а?
    (Зависи от броя на ФД-та в търн рейнджа му)

Last edited: Jul 27, 2015
    • Like Like x 2
  4. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    +1 за ч/р на флопа, много често хвърлят всичко което не е ударило нитовете след ц-бет. Но трябва да не прекаляваш с ч/р на флопа щото и нитовете в един момент спират да ти вярват и почват да те колват лайт и да те хващат.

5. Kralicha

Kralicha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +7 / 2 / -0
    Poker Hands:
    Бет 1/2 и фолд при шов.

6. MSMinchev

MSMinchev
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +7 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Благодаря за отговорите! Предпочетох да бетна за да взема валю от сетове, но той се наши, което ми се струва че показва че има флъш в около 90% от случайте.

7. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +88 / 7 / -6
    Poker Hands:
    ривърът е 100% бет има и всички овеър пеъри и АТ, ноже би КТс

8. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +264 / 29 / -33
    Poker Hands:
    Кое по точно от тея ще колне ? Ако е адекватен ще колва само АА сигурно

9. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +88 / 7 / -6
    Poker Hands:
    @Spitfire - VPIP: 19 , PFR: 14 , 3B: 4 , AF: 2.5 с тия статистики едва ли е много наясно какво се случва.

Share This Page