1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by mitkos, Dec 8, 2014.

1. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +195 / 5 / -20
    Poker Hands:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    €20.00 EUR NL Texas Hold'em - Monday , December 08 , 12:45:18 ET 2014
    Table Christabel 20 Max (Real Money)
    Seat 6 is the button
    Seat 1: Player1 ( €19.80 EUR ) - VPIP: 28 , PFR: 23 , 3B: 0 , AF: 3.7 , Hands: 61
    Seat 2: Hero ( €20.00 EUR ) - VPIP: 26 , PFR: 20 , 3B: 7 , AF: 1.6 , Hands: 11710
    Seat 3: Player3 ( €20.00 EUR ) - VPIP: 26 , PFR: 21 , 3B: 10 , AF: 2.8 , Hands: 25336
    Seat 4: Player4 ( €20.00 EUR ) - VPIP: 22 , PFR: 17 , 3B: 8 , AF: 3.7 , Hands: 733
    Seat 5: Player5 ( €23.15 EUR ) - VPIP: 76 , PFR: 2 , 3B: 0 , AF: 0.9 , Hands: 306
    Seat 6: Player6 ( €37.30 EUR ) - VPIP: 23 , PFR: 20 , 3B: 8 , AF: 2.6 , Hands: 14316
    Player1 posts small blind €0.10 EUR .
    Hero posts big blind €0.20 EUR .

Dealt to Hero: :7d: :5d:
    Player3 raises €0.60 EUR
    Player4 folds
    Player5 calls €0.60 EUR
    Player6 calls €0.60 EUR
    Player1 folds
    Hero calls €0.40 EUR

FLOP ($0.00)
    :3d: :Kd: :2h:
    Hero bets €1.90 EUR
    Player3 calls €1.90 EUR
    Player5 folds
    Player6 folds

TURN ($0.00)
    :Qc:
    Hero bets €4.70 EUR
    Player3 calls €4.70 EUR

RIVER ($0.00)
    :5c:
    Hero bets €12.80 EUR
    Player3 calls €12.80 EUR
    Hero shows :7d: :5d:
    Player3 shows :Jh: :Ks:
    Player3 wins €39.24 EUR from main pot

2. SethPlate

SethPlate
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Интересно е какво репрезентираш тук с този флат кол (в мултиуей пот) от блайнда префлоп и 3 стабилни барела после? С топ пеър не мисля че би бетнал 3 пъти по толкова (най-малкото нямаш АК със сигурност, иначе нямаше да флатнеш префлоп). Реално на този флоп, ако нямаш сет 2-ки или 3-ки, шанса да си бил на дроу е голям и на мястото на reg-а също бих ти платил ривъра.

3. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +206 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Донякъде подкрепям предния коментар, според мен имаш и опция за скуйз префлоп но така играно определено не бих започвал да бича големите бетове с/у 3-ма с един от най-слабите дролове.

4. mitkos

mitkos
    Expand Collapse

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +195 / 5 / -20
    Poker Hands:
    Ръката я обърках. Тъкмо отварях масите и явно не бях загрял.
    По грешка лииднах щото си гледах лобито и след това реших, че като имам инициативата ще продължа да барелвам.
    Рега уж може да фолдва, а на ривъра рейнджа ми би трябвало да изглежда доста силен и мислех, че мога да му фолдна АК. По силни ръце очаквах да ги рейзне преди това.

5. SethPlate

SethPlate
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Лек офтопик, но мисля, че това е една интересна ръка между Viffer (pro) и Phil Ruffin (recreational player), която макар да е на хай стейкс е показателна, че когато не ти вярват, хората правят чудеса.

https://www.youtube.com/watch?v=7tvrzKOyFGI

В ръката Фил Ръфин плаща приличен префлоп рейз (3.5k), донк бетва на флопа с 5K(плащат му), на търна бетва отново 20к и е рейзнат на 50к, които той снап колва и на ривъра Ръфин чеква, а Viffer бетва 100к, които Ръфин отново плаща. Моето лично мнение е, че по начало Ръфин не вярваше (личеше си по увереността, с която плаща), а на ривъра след като Ръфин попита колко е рейза, Viffer показа видимо раздразнение и отказ да отговори с думи - нещо което Ръфин прочете като слабост и плати моментално.

Last edited: Dec 8, 2014
  6. mitkos

mitkos
    Expand Collapse

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +195 / 5 / -20
    Poker Hands:
    @SethPale - радвам се, че си променил агро-стила на коментиране с по-нормален :)
    Последния коментар не смятам, че е уместен.
    Първо, както сам каза това е хай-стйкс и играта въобще не е релевантна за микро нивата.
    Второ, избягвам вярата във всяка форма и предпочитам да взимам логични и практични решения ;)
    Целта да пусна ръката е да се ориентирам, дали е + или -EV отиграването ми.

@Ники
    Понеже писа, че си съгласен частично с първото мнение, с коя част точно.
    - За скуиза не съм сигурен, защото ми се стори по-добра идея да играя с рибата, макар и в най-скапаната позиция.
    - Лиида го мискликнах, но като се замисля май не е толкоз лошо, понеже тук бих лииднал поляризирано с монстери и дроуве.
    - На ривъра ми се струва, че е ок да шипна, като мисля, че най-слабото, което би ме платило е АК, но очаквах да го фолдне понеже имиджа ми е доста зашит.

7. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +252 / 27 / -33
    Poker Hands:
    Е добре, ама ти какво очакваш да има на ривъра ? Ти му фолдваш само флъш дроувете.
    KQ - 9 combos
    AK - 12 combos
    sets - 9 combos
    AA - 6 combos
    A4hh, A4dd - 2 combos ( possibly )

Това му е валю, сега ясно, че очакваме KJ да фолдне, но това е прима и всички на 20нл са идиоти

8. SethPlate

SethPlate
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Спор няма, ръката не е релевантна за твоя случай, но просто се сетих за нея, а е интересна. Затова и писах че е лек офтопик. Но пък, признай че ръката е забавна. :)

9. mitkos

mitkos
    Expand Collapse

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +195 / 5 / -20
    Poker Hands:
    @Spitfire
    Очаквах да рейзне всички сетове и 2-пеъри на този борд, а АК + някакви FD, които ме взимат на ривъра с овъркарта да ги изгоня.

Благодаря за идиотите, стараем се :)

10. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +206 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Като казах, че до някъде съм съгладен имам предвид, че с първата част на коментара съм съгласен на 100%:
    а за втората не съм сигурен но на прима виста не звучи зле.
    Няма как да ти е +ЕВ според мен с/у 3-ма опоненти на 20нл ако играеш така слабите си дролове, ти нямаш ФЕ и дори когато хитнем понякога ще ни събират с по-голям флъш.
    Анализирай си го спота но според мен сме 100% чек на флопа и гледаме след нас как ще се развият нещата.

Share This Page