1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by palavIVO, Sep 4, 2016.

1. palavIVO

palavIVO
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    3
    Ratings:
    +5 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Prima , $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash , 5 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $20.09 (200.9 bb)
    BB: $22.98 (229.8 bb)
    Hero (MP): $20 (200 bb)
    CO: $24.72 (247.2 bb)
    BTN: $18.30 (183 bb)

Preflop: Hero is MP with :6d: :6h: Hero raises to Hero , CO folds , BTN raises to $0.70 , 2 folds , Hero calls $0.40

Flop: ($1.55) :6s: :4h: :7h: (2 players)
    Hero checks , BTN bets $0.80 , Hero raises to $3.80 , BTN calls $3

Turn: ($9.15) :7d: (2 players)
    Hero checks , BTN bets $1.10 , Hero raises to $6.50 , BTN raises to $13.80 , Hero calls $7.30

River: ($36.75) :7c: (2 players)

Results: $36.75 pot (Hero rake)
    Final Board: :6s: :4h: :7h: :7d: :7c:
    Hero showed:
    :6d: :6h: and lost (-$18.30 net)
    BTN showed:
    :Qd: :Qc: and won $36.45 ($18.15 net)

Tази e за разкош...хахах...МАКЛO TъпO ми стана хахах

2. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +140 / 9 / -3
    Poker Hands:
    Оплескал си я тая ръка. Ко правим ако вилан чекне търна?? Имаш 100бб пот и още 140бб отзад. Смяташ ли че ще ти колне потбет на ривър ако излезе 5 8 9 или излезнат купите или пък е на фд и брикне ривъра?
    Не можеш да различаваш спотовете, мисля че и преди съм ти го казвал, блъфкечваш с валю ръце. Искаш да си трики, ама само си прецакваш уинрейта, особено с тази ръка, усложняваш си играта и с подобни отигравания попадаш в кофти спотове. Научи ABC покер първо, после може да се аджъсрваш според човека. Тук ако беше бетнал 6 лв. на търна и дойде този ривър може спокойно да чек/фолд. С тази игра трудно ще просперираш....

3. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +67 / 2 / -2
    Poker Hands:
    Отново флопнат сет,и пак губиш.:(
    Едва ли ще обориш неписаното правило,за което ти споменах.:D
    В 90% от подобни сетове все ще губиш.Дали според теб с тия 10% оставащи ще си напред,ако отиваш все на аллин?
    ПП:Трудно ми е да коментирам повтаряеми грешки.

4. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +385 / 15 / -18
    Poker Hands:
    Чак да е оплескана ръката, ми се вижда прекалено.

Това ми се вижда, също доста прекалено и малко високомерно казано.

Искаш да кажеш, че чек/рейз на този борд и чек на търна е трики плей, и не е печеливш или не е АБЦ?

Според мен обаче много добре е изиграна ръката. Чек/рейзваме борд, който ни цели добре. В случая даже опонента ако се замисли, трябва да фолдне тази комбинация QQ. Правиме рейза и по-голям сайзинг, което също е добре. Търна е доста ABC чек с целият рейндж. Вилъна няма да чеква много този търн, особено със сайзинга който е избрал. Въпреки, че по-голям сайзинг би му било по-добре. АКо излезе 5, 8, 9 ще фолдне QQ, ама както казах, той от флопа трябва да ги фолдне или чекне. Щом не го е направил, може да гадаем дали ще фолдне или няма. Ако излезе флъш карта , може да фолдне QQ, но ще колне с флъш. Ако брикне флъша пък ще ни колва с QQ :). Не виждам никъде проблем в тази ръка.

5. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +140 / 9 / -3
    Poker Hands:
    @RealSot в тази ситуация взимаме инициативата на флопа и после херо излиза извън линия без видима причина. Тук моето абц мислене е: имам фул в 3б пот, има 9лв посредата имам още 13лв отзад, как да вкарам парите в пота? Бетвам търна и шипвам ривъра. Забележи, че дори не съм сложил рейндж да вилана. Така или иначе няма инфо за човекът, не знаем дали е фиш или не, не знаем дали 3б поляризирано или не. Също така не знаем нищо за посфлоп играта му.
    п.с. Не съм искал да звуча високомерно :)

6. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +89 / 3 / -5
    Poker Hands:
    Kакви са тия неписани правила бе човек, това да не ядрена физика :D

7. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    28
    Ratings:
    +67 / 2 / -2
    Poker Hands:
    Точно така.Получава се термоядрен синтез от РандомГенератора с твоята супер-нова сметка захранена сметка,която избухва към 0.Разпад на неутриновото ти +EB.:)

• Creative Creative x 1
  8. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +89 / 3 / -5
    Poker Hands:
    Помеждодругото, явно трябва да лийдва сета тук (което на мен ми харесва), ама като говориш за неписани правила я ни светни ок ли е да е лийд 100%, какъв сайз да лийдва и ако да, какво друго лийдваш щото обвс ако лийдваш сетове само е доста експлойтабъл ?

Идеята, е че като казваш нещо не е лошо да се обосноваваш, а ако лийдваш тук играта става доста по-сложна.

Share This Page