1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by alex4409, Jan 5, 2014.

1. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +54 / 0 / -1
    Poker Hands:
    $0.25/$0.50 Blinds No Limit Holdem -
    Table Maracaibo 6 Max (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Total number of players : 6
    Seat 1: Isildur_2 ( $86.67 )
    Seat 2: BlackCitadel ( $151.97 )
    Seat 4: Hero ( $50 )
    Seat 6: justluck24 ( $70.27 )
    Seat 7: Blackrider67 ( $33.37 )
    Seat 9: remroid ( $49.73 )
    BlackCitadel posts small blind $0.25
    Hero posts big blind $0.50

Dealt to Hero: :6c: :Ac:
    justluck24 folds
    Blackrider67 folds
    remroid calls $0.50
    Isildur_2 raises $2
    BlackCitadel calls $1.75
    Hero calls $1.50
    remroid calls $1.50
    Dealing flop :3c: :9c: :Kc:
    BlackCitadel checks
    Hero checks
    remroid checks
    Isildur_2 bets $4.72
    BlackCitadel folds
    Hero calls $4.72
    remroid folds
    Dealing turn :5c:
    Hero checks
    Isildur_2 bets $10.29
    Hero calls $10.29
    Dealing river :9h:
    Hero bets $32.99
    Isildur_2 folds
    Summary
    Hero did not show his hand
    Hero collected $36.12

Tука как играeм , за да взeмeм макс валю. Нe e агрeсивeн играча. Рeговeтe по това ниво или понe много малко от тях щe тръгнат за тънко валю на ривъра. Ако щe блъфира мисля , чe щe e само търн и ривъра никога. Валe спатията нз дали щe бeтвам а , а дама спатията би трябвало да я бeтнe. Сeтовeтe няма да бeтва на търна , затова ривъра нe мe притeснява повторeниeто...
    Сeга като глeдам май трябвашe да бeтна 7-11$??? Как мислитe

2. sniperfan

sniperfan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    23
    Ratings:
    +6 / 0 / -1
    Poker Hands:
    на мен не ми харесва много, не знам какво очакваш да ти колне, Qhigh флъш си фолдва, ако донкбетваме да е нещо малко, въпреки че аз съм чек

3. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +54 / 0 / -1
    Poker Hands:
    Общо взето не се замислих, ама няма какво да ми плати... Просто малко се дразна- преди винаги чеквах и ми чекхава бихайнд силни флъшове и от тогава се мъча измисля нещо друго, вече ще почна да бетвм по 15-25% от пота. Защото с тоя бет фактически ще го хвърля и от дама спатията най- вероятно (алл ин )

4. sniperfan

sniperfan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    23
    Ratings:
    +6 / 0 / -1
    Poker Hands:
    еми би трябвало ако е нормален да фолдне дама спатия, а срещу малък бет може да си те провери с по-слаби флъшове, а и е малко вероятно, но все пак може и да има така изигран фулхаус

5. yavvv

yavvv
    Expand Collapse
    New Member

Trophy Points:
    3
    Ratings:
    +4 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Аз предпочитам да sqz- на, от колкото да колвам ООП вс толкова играчи, защото реално погледнато ръката ни е слаба, дори и да ударим, не винаги ще я играем печелившо извън позиция.... Иначе, бих донкнал 1/2 пота на търна, за да вземем стойност от 2 чивта и сетове, които може и да чекват бихайнд, но ще колнат залог, защото имат екуити и може да ни стакнат ако се подобрят. На ривъра пак бих бетнал нещо от сорта на 1/3, 1/4...

6. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    доста интересно мнение,мислиш ли че би балансирал с нещо различно тази линия някога би ли имал блъфф така евер :)
    надали просто си прайм некакви неща и сме резулт ориентед по ръката така изиграно чек е мн по добре от дб шип :)

п.с като съвет би могъл да си развиеш ч/р рейндж в сингъл реизед потове,които са монотон и би могъл да включиш и тази ръка,щом ти е некомфортно да играеш така :)

@снайперфен мисли повече преди да пишеш

7. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +54 / 0 / -1
    Poker Hands:
    Не знам как трябва правилно да го направя това. Не че не ми е комфортна самата ръка, а като цяло извън позиция ми е по- трудно. Всеки път правя различни работи. Например ако търна е бланк и ривъра е бланк почти винаги ще плащам само търн и чеквам ривър. Защото ръката ми е по- прикрита така, но когато падне спатията на търна много му се стеснява рейнджа явно и бетва с много малко ръце. И дори и да бетне търна, то ривъра винаги ще го чеква бихайнд. А ако търна е бланк а ривъра е спатия пак не знам извън позиция какво да правя. По- точно не знам кое е правилното. Например в тази ситуацията, за да имам някакъв баланс в рейджа си мога ли да чек/рейзвам търна (чек/шов) със А спатия и примерно със двата сета 33 и 99. Аз на търна стигам със KQo, KxJc, KxQc, A5cc-AJcc, AcTx, AcJx. Tова са ми ръцете май AJs и ATs, мога да ги скуизвам поняга зависи на какво ниво тилт съм. В тази ситуацията как трябва да си иградя някакъв адекватен рейндж?

Last edited: Jan 6, 2014
  8. yavvv

yavvv
    Expand Collapse
    New Member

Trophy Points:
    3
    Ratings:
    +4 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Значи казваш, че правилно е чек/кол на флопа; чек/кол на търна; чек/кол ривър? а ако чекне търна, колко да бетнем на ривъра 1/2 добре ли или е много?

Share This Page