1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

67s deep IP

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Cons7antine, 12 февруари 2013.

1. Cons7antine

Cons7antine
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    170
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +26 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Hand History for Game 4771646135 (Prima)
    $400.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , February 12 , 05:50:47 ET 2013
    Table Bad Beat Jackpot 251 (Real Money)
    Seat 6 is the button
    Seat 1: DVk0Infinity ( $733.10 USD )
    Seat 2: Totoking ( $400.00 USD )
    Seat 3: AIaddin ( $418.30 USD )
    Seat 4: LeKeRuPaPa ( $1157.35 USD )
    Seat 5: 24hTilter ( $516.70 USD )
    Seat 6: Hero ( $720.50 USD )
    DVk0Infinity posts small blind $2.00 .
    Totoking posts big blind $4.00 .

Dealt to Hero: :7s: :6s:
    AIaddin folds
    LeKeRuPaPa raises $12.00
    24hTilter folds
    Hero raises $40.00
    DVk0Infinity folds
    Totoking folds
    LeKeRuPaPa calls $28.00

FLOP ($86.00)
    :Ts: :7c: :9s:
    LeKeRuPaPa checks
    Hero bets $44.00
    LeKeRuPaPa raises $120.00
    Hero calls $76.00

TURN ($326.00)
    :Qh:
    LeKeRuPaPa bets $224.00

на лошия му имах 10 ръце, от които беше отворил веднъж...
    Моля спазвайте правилата за постване във ВИП форума!
    Давайте подробно описание на ръката и опишете подробно мисловният си процес за създалите се спотове. Нека всеки каже КАЧЕСТВЕНОТО си мнение и да учим един от друг!
    Благодаря.

Последна редакция от модератор: 15 февруари 2013
  2. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Аз бих чекнал флопа.

Както е играно, той рейзва по-силни дроус, 2пеър +, което значи че екуитито ни срещу рейнджа му е нищожно.

Аз лично не бих очаквал човека да има каквито и да е блъфове на търна, защото
    1. Ние не сбетваме този борд като блъф достатъчно често (по дефолт хората не го правят)
    2. След като бет/колнем флопа рейнджа ни е капнат от части, което значи, че ако колваме, ще трябва да е до края и да е без рийд, което си е guessing game.
    3. Ако ни излезе флъша няма да вземем достатъчно валю за цената, която плащаме дори от сет, ако ни излезе гътшота важи същото.

3. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Според мен лично префлоп имаш вариант и само да платиш ... не знам, кое е по-добре де и двете си имат плюсове и минуси.
    Щом не знаем нищо за човека, отворил е от МР и сме 180бб дийп, направи или по-голям бет на флопа (за да не се притесняваш, че си индуцирал безмозъчен блъф) или по-добре според мен чек отзад, както е предложил и Ицо.

4. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Бих бетнал над 50 на флопа (на този борд).
    По начина по който се е развила ръката ще я изиграя като теб .... кол на флопа и кол на търна. Имаме достатъчно екуйти и имп. одс за кол на търна...най-вероятно лошият има добра ръка и трудно ще фолдне ако хитнем.

5. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    +1 Miserry

6. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Грешка.
    Нямаме никакви имлайд одс, нито директни пот оддс да колнем.

7. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Обоснови се.
    Директен е ясно че нямаме, не ни и трябва.
    Защо мислиш че нямаме импл одс?
    Мислиш ли че лошият ще хвърли ръката си при стаковете на ривъра?
    Знаеш ли каква ръка има противника... или колко екуйти имаме точно срещу неговият рейндж в този спот (не знаем нищо за него).
    Очевидно не сме чекбекнали флопа и ръката продължава.
    В така разигралата се ситуация искаш да кажеш че ще фолднеш търна със всичките пари които си дал досега и със оставащите отзад ?

Последна редакция: 14 февруари 2013
  8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Няма значение колко пари съм дал, защо трябва да си дам и останалите, като съм назад ?

Имплайд одс нямаме, защото всичките ни аутове (освен тези за трипс - 2) правят 4 карти стрейт на борда и никой няма да ни плати шов с АА, когато ударим.

В случаите, когато няма да ударим е ясно, че опонента ни има доста силна ръка (default assumption vs unknown), което ще рече, че нямаме фолд екуити.

9. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ръката е чиста математика и няма място за чуства, размисли и страсти :)
    Лошият ни дава пот одс 29%.... ако мислиш че той има АА то тогава ние го водим (осовен ако се чустваш напред само като си 50%+ и не зачиташ пот одс и всички покер основи)!!!
    Срещу АА на този търн имаме 37.5 % което значи че ако натиснем копчето фолд правим грешка в дългосрочен план, защото за да сме брейк ивън ни трябва да хитваме в 29 % от случайте а ние хитваме в 37.5% ...очевидно цифрите не лъжат и ако знаем че той има АА фолда ни взима директно 160 ево или 40 блинда.
    Дори лошият да има АА и ривъра ВИНАГИ да идва чек чек ЕВ-то ни е:
    550 х 37,5 - 224 х 62,5=206-140=+66 което значи че дори при чек чек ривър печелим 66 кинта ако колнем търна, съответно ако го фолднем ще започнем следващата ръка с -160 кинта поради инвестицията ни префлоп и на флопа и грешният ни фолд на търна. Нека направим ръката по-интересна :)
    Нека сложим ТТ (топ сет) срещу нашата ръка.
    Срещу топ сет имаме точно 25% екуйти а лошият ни иска 29 на търна ....какво правим? Тук нямаме директен одс, но такъв както казах не ни и трябва защото вече сме вкарали много пари в пота на предишните улици и ще е грешка да фолднем.
    В случая рискуваме 224 за да спечелим 550 както и преди, пот одса не се променя от рейнджа.
    ЕВ-то ни е 550 x 25% - 224 х 75%= -30 кинта (поради парите които сме вложили вече)
    Ясно се вижда че срещу АА е огромна грешка да фолднем търна!
    Срещу топ сет също е грешка да фолднем търна, ЕВ-то ни е само -30 кинта с шанс да спечелим 800-1500 пот!
    Дори няма да говоря за имплайд поради ясни причини, никой няма да си хвърли ръката при флъша, 7 да не говорим че част от хората няма да си хвърлят ръката и при една карта стрейт за 1/2 пот на ривъра.
    PS.
    Интересен факт за любознателните:
    Ако лошият шовне търна за 560 ефективни в пота от 326 с АА (да предположим че му виждаме картите) той ни дава 38.7% пот оддс а ние имаме 37.5 тоест не ни достигат 1.2% при шов на търна :) :) :)
    Моля подкрепяйте твърденията си с доказателзтва във ВИП форума, също така моля не пишете ''+1'' или нещо от рода на аз съм на мнението на този или онзи... нека всеки си каже мнението така че всички да извлечем полза от това, а не да трупаме безсмислен пълнеж !
    Благодаря.

Последна редакция: 15 февруари 2013
  10. tirol

tirol
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тук и аз съм на мнението на Мизери...
    Най-добрата опция на флопа и аз я виждам като чек (но това в последствие вече :D ), на този флоп съм около 50/50 бет или чек... Доста е вероятно да си я бетна, обаче бета няма да е голям, точно защото ако ме рейзва искам пота да не става твърде голям. Тоест до търна си е добре ръката мисля.
    Наречете ме страхливец, но ако не съм тилтнат, то фолдвам търна главно защото не знам какво ще правя на никой ривър. С изклкючение на 8 пики, не виждам друга карта на която с кеф ще си вкарам стака... АА от опонента направо ги изключвам в случая. Не виждам как пък точно АА на точно тоя борд ще реши да ги играе по тоя начин.
    Все ми се струва, че рейнджа му се състои от предимно сетове и по-лошото по-силни дроуове от нашия, като доста често ще сме дроуинг дед.
    Ето какво имам предвид, като казвам, че не знам какво ще правя на ривъра:
    1)Идва рандом пика (без 8) и опонента шовира - какво правим?
    2)Идва някаква 8 и пак шов - какво правим?
    3)При 6 или 7 същатата работа
    4)Бланк? Тук дори не знаем какво да правим нито като чекне, нито като бетне.
    Излиза, че с кол на търна се молим едновременно да ни излезе дроу-а и опонента да покаже слабост... Или пък чакаме магическата 8 пики? Абсурдното е, че опонента нищо не му пречи да има точно QJss...
    Без инфо аз съм за let it go на търна

11. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Аз пък твърдо подкрепям Юлката ... когато цифрите говорят и боговете мълчат :)

12. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Защото просто не сложим Villain на рейндж, вместо да гледаме отделните ръце и как стоим срещу тях, аз покер основите ги помня и всичко се смята, като рейндж срещу рейндж.

Както ръка срещу ръка, така и ръка срещу рейндж са грешни сметки.

Също така, не мислиш ли, че е доста амбициозно да слагаме АА в рейнджа му, след като сме доста дийп и той плаща префлоп 3бет-а извън позиция ?

Плюс, малко хора биха изиграли АА чек/рейз, бет, шов, защото с тази линия рядко ще ни плащат по-слаби ръце, имайки в предвид, че всичките сетове са в percieved range на МП.

Съгласен съм, ама цифрите са малко грешни.

Последна редакция: 15 февруари 2013
  13. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Никога не бих казал АА, ти си го казал. :)
    Кажи си мнението кое в цифрите е грешно, за да може и другите хора да научим нещо ново.

14. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    AA съм го дал като пример за блъфкечър, не че го слагам в рейнджа му или го слагам на една ръка, вместо на рейндж.

Останалото:

15. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    813
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +62 / 0 / -1
    Покер ръце:
    И аз съм за фолд на търна.Значи слагаме му QJs,AJs,AKs,KJs,KQs,77+ и тук tirol много правилно написа:
    1)Идва рандом пика (без 8) и опонента шовира - какво правим?
    2)Идва някаква 8 и пак шов - какво правим?
    3)При 6 или 7 същатата работа
    4)Бланк? Тук дори не знаем какво да правим нито като чекне, нито като бетне.
    На ривара дори да хитнем то най-вероятно падаме.Ние ако колнем търна и той ако е мислещ играч ще ни сложи на фд,КК,АА или ръка от сорта на тази която имаме , а ако и той е на фд най-вероятно ще блъфира и ривара ( ако мисне обв ).
    Иначе докато играя, ако ми се беше случила същата ситуация най-вероятно щях да платя на търна , но така разсъждавайки си мисля че е по-правилно да фолдна, а ако беше за 100 бб си се стаквах на флопа.

16. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Напълно съм съгласен с Miserry че тази линия е много по-оптимална (ако се случат така нещата ...особено на флопа).
    На мен лично много по ми харесва така .....с кол пре.Почти винаги съм кол префлоп в такъв спот (още повече като блиндовете ми са ''заспали'' /DVKOinfinity e стабилен нити-таг с малък скуйз...не си спомням много за тотото/. И на мен не ми харесва 3бета вс непознат пре толкова дийп с тази ръка.
    Радвам се че се получи добра дискусия.
    Ръката е интересна и се надявам другия път Коста да каже повече неща по описанието :)

17. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Ице съжалявам батко ама тия скрийншотове дето си ги сложил са много мъгливи и след като 1-2 минути се кьорих реших да си пожаля очите, така че аре моля те да го направим по по-простия начин с директното смятане на екуйти с/у рейндж:

Какво ще кажете за този рейндж на лошия на флоп-а:

Board: Ts7c9s
    Equity Win Tie
    MP3 54.37% 53.60% 0.77% { KK+, TT-99, 77, J8s, T9s, 97s, AsKs, AsQs, KsQs, AsJs, KsJs, QsJs, AsTs, KsTs, QsTs, JsTs, As7s, 8s7s }
    BU 45.63% 44.87% 0.77% { 7s6s }

И този на търна:

Board: Ts7c9sQh
    Equity Win Tie
    MP3 70.52% 70.52% 0.00% { QQ+, TT-99, 77, J8s, T9s, 97s, AsKs, AsQs, KsQs, AsJs, KsJs, QsJs }
    BU 29.48% 29.48% 0.00% { 7s6s }

Ако сметките са ми верни на търна имаме директен пот-одс да платим ... а мисля всички ще се съгласят, че почти винаги имаме и имплайд одс.

П.П. Моля ако някои види някъде грешка да ме поправи, че това го правя след няколко часа покер и съм доста изциклил, та нищо чудно да съм написал някфа глупост някъде :)

18. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Рейнджовете които си дал не съответстват(не може да ч/р флопа с КК+ а на търна да има QQ+), а и има ръце които няма как да има(7с е в нас). Да не говорим колко е малък шанса лошия да има изобщо JJ+ и да го играе по този начин.

Без да съм правил някакви калкулации и прочие ми се струва, че срещу рейнджа на търна имаме около 25% екуити, които може и да станат малко по-големи като включим странно изиграни QQ+ от време на време и някакви JJ/88 които обръща на семи блъф. Та да го сложим около 28% те тва ни е пот одса според мен.
    Board: Ts 9s 7c Qh
    Dead:

equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 28.835% 28.84% 00.00% 203 0.00 { 7s6s }
    Hand 1: 71.165% 71.16% 00.00% 501 0.00 { AdAs, QdQs, JdJs, TT-99, 8d8s, 77, AsKs, AsQs, AsJs, KsQs, KsJs }

Та понеже знаете как се смята пот одс мисля че се разбрахме.

Относно имплайд одса... силно преувеличени са в тази ръка според мен и също не са основание да плащаме. Често ще сме в кофти ситуация дори да ни дойде някой от предполагаемите аутове както доста хора в темата вече писаха.

Генерално за отиграването чек на флопа доста ми харесва като вариант.

Последна редакция: 17 февруари 2013
  19. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Всичко добре Зозо ама на флопа в рейнджа, който съм предложил няма нито една ръка, която да се изключва от това че имаме 7с ... Аз поне не виждам а и Екуйлаб-а си ги маха автоматично по мои наблюдения :p
    Освен това ми е ясно, че QQ не съм я влючил във флоп рейнджа, но я включих в търна, за да може още малко да ни свали екуйтито и защото според мен лично има малък шанс да я има още от флоп-а, ако там я включим няма съществена промяна в сметките :)
    Също така, колко вероятно е в този спот лошия да ни чек/рейзва с 8d8s ... според мен клонящ към минус безкрайност (и случая не е същия като с QQ, защото при тях има реална възможност да ги има ... макар и малка).
    Също така не мислиш ли, че ръце като QsJs, T9s, 97s, J8s са също в рейнджа му ?

20. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Все пак отваря МП, не мисля, че са много вероятни.

Съжалявам, че шотовете не са ясни, щото си направих труда не само заради себе си.

Сподели страницата