1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

6 Million SM hand

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от n1ck, 12 март 2012.

1. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 77030494275 (Poker Stars)
    Tourney Hand NL Texas Hold'em - Sunday , March 11 , 04:46:35 ET 2012
    Table 563020010 2370 (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1: farang78 ( $9970.00 USD )
    Seat 2: zetita ( $30121.00 USD )
    Seat 3: antchev ( $20763.00 USD )
    Seat 4: tonyM_RUS ( $3885.00 USD )
    Seat 5: Cavok III ( $15192.00 USD )
    Seat 6: Hero ( $11087.00 USD )
    Seat 7: schmitzhund ( $5281.00 USD )
    Seat 8: fikakontot ( $27137.00 USD )
    Seat 9: hahahasucker ( $8067.00 USD )
    farang78 posts ante of $30.00 .
    zetita posts ante of $30.00 .
    antchev posts ante of $30.00 .
    tonyM_RUS posts ante of $30.00 .
    Cavok III posts ante of $30.00 .
    Hero posts ante of $30.00 .
    schmitzhund posts ante of $30.00 .
    fikakontot posts ante of $30.00 .
    hahahasucker posts ante of $30.00 .
    Hero posts small blind $150.00 .
    schmitzhund posts big blind $300.00 .

Dealt to Hero: :Kd: :Ac:
    fikakontot folds
    hahahasucker folds
    farang78 calls $300.00
    zetita folds
    antchev folds
    tonyM_RUS folds
    Cavok III folds
    Hero calls $150.00
    schmitzhund checks

FLOP ($900.00)
    :9d: :3d: :7d:
    Hero checks
    schmitzhund bets $4951.00
    farang78 folds
    Hero

Здравейте,

Реших да постна една ръка от големия Sunday Million, който се проведе вчера (11-ти март 2012г.). Ще я постна в раздела Дискусия на ръце, вместо в Турнири и SnG, защото мисля, че така ще я видят повече хора. Ако модераторите имат против, нека я преместят.

Значи, ситуацията е срещу рибката на масата, която обича да играе доста ръце и не обича да ги играе особено добре, VPIP 32/PF 8/Ag Freq on Flop 61% за общо 125 ръце изиграни на масата. Реших просто да доплатя от SB, защото нямах информация за лимпера (току-що седна на масата) и реших да дам възможност на рибата да се опита да открадне пота с някакъв неадекватен all-in и да аз доволно да се мушна префлоп.

Другата причина, поради която не рейзнах е, защото стака ми щеше доста да пострада от евентуален рейз на 3-3,2x блайнда извън позиция и евентуалния c-bet след това, ако не хитна. Рибката надали ще фолдне на рейз префлоп, защото изглеждаше, че вече му е омръзнало да играе, а лимпера сигурно има приятна ръка, с която иска да види флоп. Та така аз реших просто да платя и да дам възможност на големия блайнд да се нашие. Това не се случи obv.

На флопа, обаче, нашият приятел ОУВЪРБЕТВА ALL-IN 4,5 пота и лимпера фолдва. И сме ние. Реших, че няма как schmitzhund да има асо в ръката си, защото просто щеше да се набие префлоп, тъй като му беше омръзнало да играе и само чакаше да ги лисне. Съответно бях сигурен, че флъш дроуа ми е жив.

Не знам дали antchev е обърнал внимание на ръката, но ако е, нека не ме храни за това каква съм риба, тъй като другият беше по-голяма риба, ерго аз съм пич. =)))

Въпроса ми не е, добро ли е отиграването ми (защото бързо се разбра), а правилна ли ми е логиката и дали дори да е правилна, можем да платим без абсолютно никакъв odds половината от стака си. Също така бих се радвал да чуя различни гледни точки.

Sorry за разказвателния характер на ръката, ама съм си млад хуманитар и обичам да разтягам локуми.

Peace

Последна редакция: 12 март 2012
  2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +436 / 10 / -17
    Покер ръце:
    На мен нещо не ми е ясна концепцията на лимпа ти в случая не е ясно дали ще играеш срещу рибата по-скоро ще играеш срещу лимпера, който също вероятно не е особено добър, но това е хипотеза. Аз съм си за стандартно отиграване с рейз префлоп на 3бб. Както си играл на тоя флоп какво освен фолд?

3. girru

girru
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    419
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +14 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1