1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

50nl turn 3way deep

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от alex4409, 25 септември 2013.

1. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    259
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    30nl turn 3way deep

Seat 4 is the button
    Seat 1: Player1 ( $59.92 USD ) - VPIP: 36 , PFR: 24 , 3B: 9 , AF: 1 ,0 , Hands: 157
    Seat 2: Hero ( $79.94 USD )
    Seat 4: Player4 ( $30.81 USD ) - VPIP: 29 , PFR: 18 , 3B: 5 , AF: 1 ,6 , Hands: 2964
    Seat 6: Player6 ( $48.45 USD ) - VPIP: 33 , PFR: 10 , 3B: 3 , AF: 1 ,4 , Hands: 632
    Seat 7: Player7 ( $32.80 USD ) - VPIP: 26 , PFR: 20 , 3B: 6 , AF: 2 ,4 , Hands: 1275
    Seat 9: Player9 ( $62.50 USD ) - VPIP: 32 , PFR: 11 , 3B: 3 , AF: 1 ,4 , Hands: 348
    Player6 posts small blind $0.15 .
    Player7 posts big blind $0.30 .

Dealt to Hero: :Kd: :Ks:
    Player9 folds
    Player1 raises $1.05
    Hero raises $3.30
    Player4 calls $3.30
    Player6 folds
    Player7 folds
    Player1 calls $2.25

FLOP ($10.35)
    :Qd: :6s: :9s:
    Player1 checks
    Hero bets $5.00
    Player4 calls $5.00
    Player1 calls $5.00

TURN ($25.35)
    :Jh:
    Player1 checks
    Hero checks
    Player4 bets $22.51
    Player1 calls $22.51
    Hero ???

Така здравейте, първо малко за играчите:

Player4- слаб игрив рег (stats най- долу)
    Имахме заигравка тази сесия, скуизнах 3ма с АКс, той е на бутона и си доплати 78 флопа Q82 плати бет и на турна пада флъш карта 7, аз бетвам с нътс той шов за по 200бб диип и му даде 8 на ривъра. Другата ръка 3бетвам го с АQ той от бутона си доплати флопа е AJQss аз бетвам той шовна и му колнах показа KT.

Player1
    риба нямам рийдс за него

Към ръката до търна мисля, че всичко е стандартно на търна чеквам, защото не исках да се стаквам с рибата за толкова блиндове на този борд. Иначе с рега бих се стакнал, имайки в предвид, че държа поп пика, му убивам мноооого голяма част от комбинациите за чифт и флъш, за кенти и.т.н. Без този блокер съм в по- кофти спот.
    Какво мислите за лийд на търна? Колко?

Така рега какво може да има: 66, 99 съм почти сигурен, че ни засилва от флопа така, че тях ги изключвам; заедно със флъш дроу +чифт комбинациите също мисля, че ме засилва на флопа; флъш дроу +дупчак/опен ендет- също засилва. После AQo, AQs, KQs, KQo с това колва плюс може би гол флъш дроу АТс, АJs.
    Има един фактор обаче, който ще повлияе малко и това е рибата в ръката, която е с фолд 3б 20. Предполагам рега ще исак да вземе макс валю от него и с позицията която има може да си колва флопа със сетове.

Последна редакция от модератор: 25 септември 2013
  2. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ръката е интересна :)
    Човека на който казваш рег е само с 60 блинда и на търна влиза всъщност ол ин .... и рибата му плаща.
    Както си я изиграл бих платил търна.
    На ривъра ще видим коя карта ще дойде и какво ще направи рибата, т.е ще сме в позиция, което е супер

3. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Хубаво ще е да кажеш колко често колд колва 3-Бети рег-а. В общия случай мисля че бет на търна е по-добре - нещо около 15-18.
    С твърде широки рейнджове са и двамата според мен за да се отказваме от инициативата толкова рано.

4. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Юлка 30нл брат със 100 блинда е хоумито а с рибата са по 200 дийп макар заглавието да пише 50нл в хенд хисторито пише друго ... то всъщност има вариант и хенд хисторито да е грешно :) ама е по-вероятно от МР да е рейзнал 3,5 блинда от колкото 2.

Последна редакция: 25 септември 2013
  5. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    259
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Опитах се да го променя на 30нл.

Не мога да я изнамеря тази статистика за cold3b във ХМ 2. С някакъв много кофти настройки съм. И като отида с мишката върху 3б ми излизат много малко работи- не знам как да го опроменя.

Нямаме фолд казвате и нямаме рейз да си вкараме останалите пари с/у рибата евентуално ако е на някакъв дроу би трябвало да си плати и останалия стак?

6. Chus

Chus
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    452
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    x/f sym az

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз също съм за ч/ф + по-голям бет на флопа(около 7).

8. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    +1 za zozo :)
    1/2 3уей е мн слабо на този борд :)
    и ч/ф търн е доста лесен имо

9. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    259
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Съгласен за флоп бета. Не съм доволен от резултата като си показаха ръцете. Но може така да се е случило, че да съм ги хванал и двамата с най- слабото от рейнджа им. Иначе и аз се отказах на търна, защото беше бърза маса и нямах време да определя точно рейнджа на семи-рега.
    Още един въпрос, ако сме с 1 стак имаме ли пуш на търна. И ако чекнем имаме ли кол и после? Изобщо до колко трябва да ми промени решението това, че сме дееп с рибата...

P.S. Колеги, някой да удари едно рамо. Искам да си оптимизирам ХМ 2. Гледам това клипче от сайта http://www.screencast.com/t/YQ5bmVyb8b и забелязах, че колега си е направил като цъкне на 3б и му излизат супер много работи, които аз никъде ги нямам и не мога да ги видя. Илизат му примерно трибет BBvsCO etc. И много други неща. Примерно аз никъде не мога да видя кол3б. Някой да помогне ?

Последна редакция: 25 септември 2013
  10. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    не бъди резулт ориентед :)
    иначе това да бетваш 1/2 тук съвсем логично увеличава тяхното колинг + флоут фрекуенси така че не се учудвай ако играят с по слаб рейндж :)
    вс нормален бетсайз би било логично единия да фолдне ( ако е рег-а супер) ще шипвам тук търна (смисъл не шип директно ми бет/кол до 120бб префлоп диип с рибата) а ако джъст колне рибата бих ч/ф повечето ривъри ако знам ,че не обръща на блъф , а ако обръща на блъфф то бих ч/к бланк ривъри :)

11. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    малко трудно се ориентирам на тези анонимни маси .... така че простете ако съм миссрииднал ръката :)

12. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    232
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Вече го казаха, но 1/2 на този бот ми изглежда доста малко, харесва ми повече 7.50-8.00 . На търна ще имаш по-лесно решение, като J не е много приятна карта и бих ч/ф срещу тези 2мата.

13. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Е заблудихте ме сериозно, признавам ви го ахха :)
    На търна и аз си тръгвам срещу 2-ма на 30 нл ( с пари)

Сподели страницата