1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

50nl, TP, checked turn and facing river bet

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от s7eL, 3 декември 2014.

1. s7eL

s7eL
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    69
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    €50.00 EUR NL Texas Hold'em - Tuesday , December 02 , 11:14:09 ET 2014
    Table Cori 50 Max (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1: Player1 ( €50.00 EUR ) - VPIP: 24 , PFR: 19 , 3B: 9 , AF: 1.9 , Hands: 26221
    Seat 2: Player2 ( €83.68 EUR ) - VPIP: 25 , PFR: 19 , 3B: 9 , AF: 3.3 , Hands: 8215
    Seat 3: Player3 ( €50.00 EUR ) - VPIP: 21 , PFR: 17 , 3B: 6 , AF: 2.2 , Hands: 5704
    CO: Hero ( €59.59 EUR )
    Seat 5: Player5 ( €52.04 EUR ) - VPIP: 45 , PFR: 21 , 3B: 6 , AF: 3.1 , Hands: 273
    Seat 6: Player6 ( €63.74 EUR ) - VPIP: 26 , PFR: 22 , 3B: 11 , AF: 3.2 , Hands: 12609
    Player6 posts small blind €0.25 EUR .
    Player1 posts big blind €0.50 EUR .

Dealt to Hero: :Qc: :Ah:
    Player2 folds
    Player3 folds
    CO Hero raises €1.50 EUR
    Player5 folds
    SB calls €1.25 EUR
    Player1 folds

FLOP ($3.50)
    :Jc: :Ac: :7h:
    SB checks
    Hero bets €2.25 EUR
    SB calls €2.25 EUR

TURN ($8.00)
    :Ts:
    SB checks
    Hero checks

RIVER ($8.00)
    :9c:
    SB bets €7.50 EUR
    Hero folds
    SB wins €15.10 EUR from main pot

Злодеят е рег, колва от тези позиции 6% и 3бетва 7%

На търна ми се стори, че не мога да бетна за валю. Почети всичко ме бие и блокирам евентуални ръце които дроуват.

На ривъра сайзинга му е голям и не виждам какво може да блъфира освен ако не превръща пейр в блъф което ми се струва, че е малко вероятно.

Чеквате ли търна и фолдвате ли ривъра ?

2. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Предимно бих заложил търна, според мен има достатъчно ръце които бием и плащат още една улица ... дори когато имаме Qc.

3. Tumbleweed

Tumbleweed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    518
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +86 / 2 / -3
    Покер ръце:
    бет-бет- вс пасивничък
    чек-бет-бет - вс всеки
    чек-кол-кол - вс агро
    чек-кол-рейз- вярващ, но трябва да познаваш пича
    имаме доста избор в линии, но бет -чек много накъсана слаба линия. Не, че ще види на 50нл някой
    На търн може да бетнеш, но от флопа знам, че нямам 3стр валю(при много малко рънаути имам). Бих взимал тенденциите на опонента под внимание и от там ще си настроя играта и коя линиия е +ЕВ вс него

4. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Тук бих чекнал флопа само вс много, ама много агресивен СБ.
    Също имаме Qc - това намаля ХР му на флопа.

Търна подобрява доста и двата рейнджа, така че е нормално валю-то на ръката да падне и да отиде в чек рейнджа. (А и не очаквам да виждам много суитед аса, които колват пре, вие?) + очаквам ЧР на търна приличен %, не виждам много валю в бет.

Ривъра специално с т'ва комбо не блокираш QJs,JKs (които може да обърне)- но основните комбота са му TQ/KTs и ако може да блъфира, бих го колвал (ако може да мисли :) )+ че Аh (и Аd) блокира ATs (+AJo нали).

Какъв мислите му е ПФ 3бет и Кол Опън рейнджа. KQo къде е ?

5. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    бет търн вс повечето не много агро регове в прима бих направил и чек /фолд ривър тъй като според мен доста от нашия рейндж за бет бет също е подобрен на търна ако опонента не го държи и в този ред на мисли не мисля че ще ч/р на блъф.
    п.с. наблюденията ми са че сетовете се играят ч/р флоп от повечето регове особено на мокри бордове така че остават само KQ комботата и А10 комботата но наистина трябва да знаем и 3бет тотал и 3бет от сб % на злодея

Сподели страницата