1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

[50nl]Blind defense

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от TuttoLotta, 31 юли 2012.

1. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer Game#2918610958

Hero ($51)
    daniel737 ($52.15)
    Pocai ($49.69)
    bean28 ($48.18)
    treidei31 ($50)
    lady_boy ($118)

Hero posts (SB) $0.25
    daniel737 posts (BB) $0.50

Dealt to Hero: :Qd: :Kd:
    fold ,
    bean28 calls $0.50
    treidei31 raises to $2.25
    fold ,
    Hero calls $2
    fold , fold ,

FLOP
    ($5.50) :2h: :9c: :Ks:
    Hero checks
    treidei31 bets $2.75
    Hero calls $2.75

TURN
    ($11) :2h: :9c: :Ks: :Qh:
    Hero checks
    treidei31 bets $5.50
    Hero ?

Човека се хвърля доволно на 3бет от Кът оф,затова не го 3бетнах да му оставя доминираните ръце в рейнджа.Краде от там 34%,сбетите му са 73%,54% и 30% ривър.
    Агрешън фрикуенси 48%,36% 13%.
    Според вас като имаме топ 2 чифта,каква е оптималната линия за игра,мислите ли че има достатъчно по-слаби ръце които да платят чек-рейз?
    Плащаме му и му чекваме ривъра да блъфира? / плащаме и примерно донк бетваме ривър,защото там е пасивен?
    Кажете оптималната според вас линия за игра...

2. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На мен ми харесва 3бета префлоп защото:
    1)Когато колнем сме с риба на гърба и трябва да играем доста честно
    2)ооп сме
    3)ръката ни е прекалено силна и дори човека да фолдва доста все пак остават ръце който доминираме в рейнджа му за кол в позиция .
    4)Създаваме си доста агресивен имидж.
    5)Водим врътката и имаме силата да цбетнем и да получим доста фолдове на бордове който не уцелваме.
    По начина по който си я изиграл съм кол търн и на ривъра решавам какво да правя .
    колвам за да мога да си държа рейнджа широк и да незнаят дали имам чифт + гът или ТТП .

3. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    Мерси за бързия и подробен отговор.
    Моите разсъждения бяха следните :
    - също предпочитам да 3бетвам такива ръце извън позиция,обикновенно плащат с доста доминирани ръце,но човека изолира 21% и колва 3бет 14%,коетому оставя рейндж който ни доминира,имаме към 7к ръце така че се доверявам на статсовете(дата мейнати са,така че нямам кой знае кви рийдове)
    рибата определено може да плати 3бета с по-слабо,но дори и риба тук ще се хвърля доста често след като лимпне и има рейз и рирейз,главно предпочетох да платя защото са сютед и мисля че мога да взема голям пот постфлоп мултиуей от по-малки флъшове и т.н.Ако имах КЯо определено щях да 3бетна.KJo и КТо са ми малко трудни за игра в тази ситуация и не съм сигурен как да ги изиграя,тук с балансиран (мърджнат) рейндж ли ги 3бетваш и какви са най-ниските ръце от него?
    Как играеш на празен ривър?Също примерно на ривър А?

Последна редакция: 31 юли 2012
  4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,726
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +423 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз пък харесвам кол префлоп точно с оглед на това, че имаме супер ръка и ще оставим доминирания му рейндж да види флопа, а ако 3бетнем ръката има само 2 изхода, като и двата не са ни от полза - 1.ще фолдне всичко което доминираме и 2. ще продължи с рейндж който ни кръшва(без значение дали е 4бет или кол).
    Освен това имаме рибка, която ще прави грешки достатъчно често, за да можем да играем извън позиция.

Търна ти е най-лесния чек кол както и ривър освен ако борда не се промени(разбирай J/T, странно големи бетове на А/9 или купа)

Всичко това което казвам не противоречи на Юли, даже напротив. Просто различни положителни фактори разглеждаме на две възможни отигравания.

5. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Call pre е добре, заради описаните от Зозо неща.
    На флопа бих чек/рейзнал, тъй като не очаквам да блъфира бланкове на търна и ще ми плаща с по-слаби ръце.
    Ако смяташ, че фолдва много вс чек/рейз, значи не го правиш достатъчно на блъф.
    Същото се отнася и за префлоп, ако смяташ, че фолдва много на 3бет, значи не го блъфираш достатъчно, щом не можем да рейзнем KQs за валю ооп.

Все пак кол-а пре си остава, защото смятам, че имаме по-високо ев постфлоп с риба в пота, от колкото срещу рег в 3б пот.

6. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    Мисля че доволно ги чек рейзвам,особено в такива ситуации когато защитавам блинда,но с конкретния играч май почти нямахме динамика.Точно затва пуснах ръката щото на търна чек-рейзнах а после като се замислих ми се стори че конкретния играч може би няма да продължи с по-слабо...

7. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не съм догледал че са сиутед :) Така определени кола става и оттам започвам да ч/колвам постфлоп.Найстина сиутед ръцете ни отварят повече ''врати''за игра постфлоп а и найстина задържаме рибата вътре което е огромен +.Но ако на тези бордове ви е тегаво да играета предпочитам 3бета пре ...защото е по-лесно отиграване :)

8. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    call pre, x/c 3 streets, no brainer:)

9. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Кратко и ясно освен ако нямаш наблюдения за човека че се филмирва от чек/рейзове на търна ... примерно те е видял да го правиш с проекто ръка или нещо такова ... което ще е някфа мега рядкост според мен но все пак да кажа, че аз имам подобен имидж с/у 2-3 опонента и го използвам тук/там.

Сподели страницата