1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

50nl 6max търн рещение срещу агресивен регулар ооп

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от vasskontii, 31 януари 2013.

1. vasskontii

vasskontii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer Game#4752048528

Kaladont ($117)
    BabyDontCrai ($105)
    Lamer-Bg ($52.44)
    Hero ($122)
    dejfrjolCnee ($72.78)
    Shangri-LA ($50.68)

Kaladont posts (SB) $0.25
    BabyDontCrai posts (BB) $0.50

Dealt to Hero: :Th: :Td:
    fold ,
    Hero raises to $1.50
    dejfrjolCnee calls $1.50
    fold , fold , fold ,

FLOP
    ($3.75) :2d: :6d: :6c:
    Hero bets $2.50
    dejfrjolCnee raises to $6
    Hero calls $3.50

TURN
    ($15.75) :2d: :6d: :6c: :8d:
    Hero checks
    dejfrjolCnee bets $11
    Hero ???

30/20 кол опън 12%,3б от тази позиция 4%,фолд сб 35% рейз,сб 21%
    Имаме 1К ръце за него.като цяло е доста агресивен.имаме лека лека динамика в сесията
    (взех му два средни пота и съм го 3бетвал няколко пъти)
    Нямам му бележки и наблюдения.
    Давам му флоп рейндж(QQ-JJ, 66, AKs-A2s, 76s, 65s,KQs,54s,34s и блъфове с Adx)
    Въпроса е как да играеме търна и защо и какъв по-различен рейндж бихте му дали.

2. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Първото нещо което забелязвам е че флоп рейза му е доста малък. Кола на флопа ми харесва. Бих колнал и търна. Ривъра е улицата кадето решението ни е трудно.
    Проблема е че префлоп кола му е МП вс УТГ-то ни което наистина може да са дами+ което доста разширява валю рейнджа му да не говорим и за овъркартите с ФД които имат добро екуйту срещу нашите ТТ. Ситуацията като цяло е неприятна, но аз бих си колнал търна и ще преценя на ривъра според картата, бета му и всичко случило се досега на какво ми прилича линията му. Чисто според статсовете които си дал, фолда на цбет му е доста нисък , кол опъна от тази позиция му е доста висок и рейз цбет му е много висок така че бих станал ''герой'' :)

3. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Защо ни е да ставаме герой, като той сам си раздава парите, а ние трябва само да играем собствения си рейндж преди да имаме перфектните рийдове за него ?

4. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Чисто като статистика според мен рейз с-бета му не е никак малък за да фолднем флопа толкова лесно, но определено бих фолднал търна, запълването на флъша не е картата, която искам да видя.
    Едва ли според мен ни рейзва на флопа с тотално никакво икуйти а по-скоро с ФД+оувъри, гът+ФД, трипсове и т.н. нашият рейндж от УТГ е доста силен, след кола на флопа е ясно, че сме със 77+ и той го знае.

5. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +97 / 6 / -2
    Покер ръце:
    Тоя точно съм играл с него някво време и е голяма маймуна на сухи бордове в позиция рейз сбет, супер небалансиран е (поне срещу мене) така че тук си кол търн и кол почти всеки ривър(на каро не съм сиг, но ще си прецениш по бетсайза му, също К, Q, J хитват повече рейнджа му - пак ще прецениш тайминг/сайзинг), даже бих бет/колнал с AQo+ (с бдфд) срещу него ;]

едит: сори, съвсем забраих за кирилицата :)

Последна редакция: 3 февруари 2013
  6. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Така изиграно си кол търн, това което ти репва е 6x или флъшове, на ривъра ще е най-трудното решение ако бетне. Ако бяхте по 100 блинда, също не лош вариант е да го 3бетнеш на флопа и да се стакнеш, но трябва наистина доста да си го заиграл и да е много агресивен, проблема на кол флоп е че половината тесте ни преебава на следващите улици и ще ни агрират супер много а 21% raise cbet не е никак малко

Последна редакция: 4 февруари 2013

Сподели страницата