1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

50nl 6max 3b 3way-търн решение

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от vasskontii, 24 март 2013.

1. vasskontii

vasskontii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer Game#678765122398

Hero ($103)
    Rameses15 ($52.60)
    jwm333 ($31.30)
    friendlybulbasaur ($55.72)
    MUCKKARDS ($63.31)
    PlisFlops ($30.25)

Hero posts (SB) $0.25
    Rameses15 posts (BB) $0.50

Dealt to Hero: :Jd: :Ah:
    jwm333 calls $0.50
    fold ,
    MUCKKARDS raises to $1.50
    fold ,
    Hero raises to $5.50
    fold ,
    jwm333 calls $5
    MUCKKARDS calls $4

FLOP
    ($17) :8d: :Ad: :5c:
    Hero bets $10
    jwm333 calls $10
    MUCKKARDS calls $10

TURN
    ($47) :8d: :Ad: :5c: :Kh:
    Hero ???

Здравейте!
    Утг е паивна риба и кътоф е регулар който изолира 34% и фолдва на 3б 70% от тази позиция.За рега имам бележки че;
    колд-колва 3б с ТТ от сб
    колва JJ от кътоф
    Рибата не ме притеснява тя ще колва с всяко А,флъшдрол а и има 50бб на флопа!
    Планът ми беше при агресия от страна на рега да предам ръката защото мисля че колинг рейнджа префлоп му е ТТ+ АJ+;KQs.мисля че колва флопа с Ах което ме доминира или флъшдрол който ще чекбекне на търна!Имаме по 100бб и ако бетна ще трябва да колна!Другият вариант е да чекна и се стаквам с рибата!Ако рега бетне съм фолд-не мисля че ще бетне по-слабо от AJ!
    Какво мислите за търна и как бихте играли???

2. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Колинг рейнджа на рега в тази ситуация е доста по-голям отколкото статсовете ти показват поради няколко причини.
    1) В позиция е ...лошия е в най-добрата позиция.
    2) 125 блинда дийп сте.
    3) Присъединява се слаб играч с 60 блинда който не само нагрухва пота но кара и скуизъра да играе доста праволинейно заради големината на пота и на стаковете на флопа.
    Има и още причини като например ако флопа дойде чек чек той може да се опита да открадне пота в някои от случайте .....ако му стиска :)
    Аз бих си бетнал търна и бих си играл ръката докрай....единственото от което има идея да се притесняваш е може би AQ.... ако има ...жив и здрав :)
    Въпроса е дали да се плеснеш на търна или да бетнеш някакър странен залог 1/4-1/3 .....това биг го правил според опонента....ако не ми вярва много много бих влезнал АИ да изглежда сякаш искам да фолдне слабо асо.... или нещто такова или можеш да бетнеш 1/4 и да се чуди какво става със слабо асо или фд .

Последна редакция: 25 март 2013
  3. vasskontii

vasskontii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Съгласен съм че колинг рейнджа префлоп ще му бъде по-широк заради рибата!Но след кола на флопа му се стеснява на Ax;флъшдрол и сетове!Не вярвам да продължи на флопа с 99-JJ а дори да е продължил не би блъфирал търна !Ако бетна търна 3way е ясно че съм с ръка и ще му е лесно да играе!

4. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На него би трябвало да му е ясно че имаш ръка още като бетваш флопа 10 в 17 с риба която има 25$ тотал...просто не виждам друг начин освен бет стакоф на търна...не виждам смисъл да чекваме.

Сподели страницата