1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

50NL 3Bpot OOP, River call or fold?

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от ngl11, 29 юни 2011.

1. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em
    Seat 3 is the button
    Seat 1: Player1 ( $130.35 USD )
    Seat 2: Player2 ( $25.08 USD )
    Seat 3: Player3 ( $59.22 USD )
    Seat 4: Hero ( $59.13 USD )
    Seat 5: Player5 ( $26.25 USD )
    Seat 6: Player6 ( $58.83 USD )
    Hero posts small blind $0.25 .
    Player5 posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :4h: :Ah:
    Player6 folds
    Player1 folds
    Player2 folds
    Player3 raises $1.25
    Hero raises $3.75
    Player5 folds
    Player3 calls $2.75

FLOP ($8.50)
    :As: :5c: :3d:
    Hero checks
    Player3 bets $5.00
    Hero calls $5.00

TURN ($18.50)
    :8h:
    Hero checks
    Player3 bets $10.00
    Hero calls $10.00

RIVER ($38.50)
    :5s:
    Hero checks
    Player3 bets $40.22

Играeм си с човeка цяла сeсия и смe му в позиция на няколко маси , той си цъка 9 маси бeз много да му мисли с eдна дума insta player. Имамe няколко шоудауна за по 25-30бб леко в негова полза, но нищо кой знаe какво.
    Какво знаeм за нeго:
    - Стаква сe на търна с 99 като PFR на T854s(борд с ФД) при агрeсия с/у втория му барeл
    - BW(OOP) 2-barrel & defend w MPTK on J946ss (double suited board)
    - SB3B w AKo vs BU and X/C X/X X/X on AQJs XX;
    Като цяло нямамe игра в 3б потовe(фолдва си като 3б ми са в позиция) , но както сe вижда човeка e доста агрeсивeн. Бeтовeтe му в ръката са инста и на 3-тe улици. Принципно има идeя да потконтролва понe с/у мeн в нормални потовe.
    Аз тук нe виждам валю рeйнджа му за ривър шов-а( AA ,88 eдинствeно) , 4Bet-a му e доста малък , но пък за 380 ръцe само?
    Идeята ми за ръката e да му взeма двe улици валю , защото e лайт 2-баррeл мeн , ощe повeчe като му бъдe показана слабост. Ако му цбeтна и търна нe e (4 или 2, може би и К,Q ) трябва да сe прeдавам , а той както сe вижда нe обича да фолдва!
    Някакво инфо, което трябва да взема в предвид, а не съм го споменал, т.е го пропускам?

Uploaded with ImageShack.us

2. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Moje malko po-golqm 3bet pre OOP. Post flop e vajno da kajesh kak igraesh underpairite si v 3betnat pot na Ahigh flop. Toest s taq liniq imash li underpairi v range-a si. Ako imash, pri polojenie che toi betva mn sreshtu misnati cbeti na vs ulici, mislq che call na rivera e ok. Sushto e vajno dali e sposoben da cbetva thin s AT i AJ primerno. Loshoto e, che 4beta mu e nisak i AQ i AK gi ima v range-a si, kakto i na borda nqma drawve, koito moje da blufira. No dali shte blufira taka rivera zavisi ot range-a, koito ti prezentirash s tazi liniq spored men.

3. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    3beta e zle imo i rivera nai-veroqtno she go kolna

4. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    3бет-а наистина е зле(до 4 е, но пак е малък), а ривър защо го колваш?
    JJ-KK бих играл с/у него в типичен wa/wb спот и ще му ч/к две улици, като с/у ривър шов най-вероятно бих фолднал, но не съм сигурен, че той това го знае.Тук обаче аз съм със А и това намалява драстично комбинациите за негов валю шов на ривър-а.

5. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    agressive opp - predstavqsh tochno TT-KK s tazi liniq + additional infoto che e sklonen da potcontrolva vs teb (=> negoviq value range naistina e dosta tesen tuk) .. mislq che e dostatuchno da opravdae call
    // btw ima li 56s v range-a tuk spored teb ?

6. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Em shtom imash TT-KK v range-a si trqbva da callnesh. I toi znae, che go imash zashtoto kato ne cbetvash underpairite si v 3betnat pot, cbeta ti pada drastichno i bi trqbvalo da e okolo 50-60%.

7. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,010
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +252 / 27 / -33
    Покер ръце:
    Тук бих колнал/фолднал според това дали би vbet-нал thin такова място иииии да 3бета е зле и другото бих казал е тайминга - колко бързо е бетнал, ако е инста бетнал ривъра особено бих го снапнал без да се замисля

едит: опа да ти всъщност си написал ... ами тук е ФХ или блъф общо взето, с ръце като АКо или АQo и надолу би се замислил за размерите на бетовете най-малкото ... за да инста бетва всяка улица си е взел решението предварително

Последна редакция: 30 юни 2011
  8. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    56s не мисля, че са му в рейнджа и не вярвам да ми бетне търна с тях.

@Spitfire Няма мислене при този 95%+ са му инста решенията и като добавя липсата на достатъчно инфо за 3бет потове помежду ни, мисля че кол-а е по-доброто отиграване(което повечето споделихте).

Сподели страницата