1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by Sergo90, Jul 24, 2012.

1. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    Hand History for Game 587548121455 (Merge)
    $400.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , July 24 , 07:56:22 ET 2012
    Table Bad Beat Great Lakes II (58754812) (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: R3dK1ng44 ( $457.66 USD )
    Seat 2: CardReader01 ( $465.75 USD )
    Seat 3: gBearr ( $690.83 USD )
    Seat 4: MeFAstUlAsT ( $428.50 USD )
    Seat 5: Hero ( $400.00 USD )
    Seat 7: IamDaWorst ( $400.00 USD )
    Seat 8: mrhyde1 ( $532.10 USD )
    Seat 9: picklesdad ( $563.02 USD )
    Hero posts small blind $2.00 .
    mrhyde1 posts big blind $4.00 .

Dealt to Hero: :4d: :Qd:
    picklesdad folds
    R3dK1ng44 folds
    CardReader01 folds
    gBearr folds
    MeFAstUlAsT raises $12.00
    Hero raises $38.00
    mrhyde1 folds
    MeFAstUlAsT calls $28.00

FLOP ($84.00)
    :4s: :6d: :8d:
    Hero bets $42.00
    MeFAstUlAsT calls $42.00

TURN ($168.00)
    :Th:
    Hero

2. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    не много добър рег, играем заедно 6макс и 9макс
    като цяло отваря 50% БТН,фолдва 56% и 4бетва доста (22%)
    постфлоп нямам много инфо,рядко излиза оут оф лайн,но като цяло има наклонности да ме флоатва(мен малко по често може би от другите,тъй като се стремя да не го оставям толкова лесно да си играе ЦО и БТН .. (доста ц/р и донкбетове на мултистр и етц)

но иначе фолдва на цбет 44% ( в 3бет пот) а и овералл фолдва доста,но мисля че с динамиката би ме флоатвал по често
    опциите ми тука са си стандарт бет/шоув,ч/к или ч/шип
    като цяло обаче той не мисля че би бетвал толкова много този търн,и се чудя дали може да сме чек,чек и рвр да ч/шипнем всички карти евентуално без 7 и 9,само дето ми е инт вие на негово място на какво бихте ме сложили в този спот и дали може така да си играя валю ръцете вс него?
    (очаквам често да бетва рвр и дори примерно да има малко шоудаун валю (67с примерно да го бетва въпреки това)

и ако не очаквам да бетва толкова често ( имо би бетвал поляризиран рейндж,защото не мисля че може да се сети да ми бет/колне 99 тука , то това евентуално прави моя ч/шип лош? )

П.С аз като цяло си имам идея за ръката и евентуално за правилното отиграване вс човека ,но бих искал да става повече дискусия в форума и затова ще се радвам ако пишете :) пък и винаги е +ЕВ да се видят повече гледни точки

3. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +196 / 10 / -6
    Poker Hands:
    Мен ме кефи да ч/к търна, защото на каро би трябвало да шипне всичките си блъфове + тин валю, защото няма да очаква да си чекнал фд на търна. И при чек-чек ми харесва ч/шип ривъра на всичко без 7, 9, 5 и 8, но зависи и какъв ти е твоят рейндж, ако искаш да е горе-долу балансирано отиграването.

Иначе опонентът ми се струва доста стандартен.

4. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +54 / 1 / -4
    Poker Hands:
    +1

Както и не презентираш много ръце и доста лесно може да влезе АИ на търна, поради динамиката ви, ако тук си с JJ, QQ едва ли ще си супер хепи да колнеш АИ

5. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    интересно мнение наско мерси :)
    чек/кол ми се струваше не много добра опция тогава и сега също де( опп не тин вбетва често вс мене имо (понеже съм си колинг стейшънче) ахахах,най-вероятно не бих го направил,тъй като ще го правя супер рядко и не мисля,че ще мога да се балансирам

п.с с валета и дами съм супер хепи кол :)

6. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    58
    Ratings:
    +196 / 10 / -6
    Poker Hands:
    Еми то стандартното е да си бетнеш търна и да шовнеш всеки ривър.

Въпросът е дали флоутовете си ще ги фолдва на търна срещу барел, защото ако го прави сигурно ще ти е -ев блъф шова на ривъра, защото щом е с 44% фолдцбет в 3бетпот едва ли му е практика да стига до ривъра с голямо количество слаби ръце в 3бет потове и ще трябва да си ч/ф ривъра, което е гадно като цяло.

Ако бетва там 8х,Тх,99 и дроуове бих си чекнал целия рейндж там и ч/шип с валю и дроуове.

Като цяло ми хрумват какви ли не варианти, но ме мързи да ги пиша тук

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +442 / 10 / -17
    Poker Hands:
    В тая ръка да чекнем търна ми се вижда малко странно, най-малкото много рядко ще чекваме там с овърпеър или Тх. За това бих си играл и тази ръка с бет търн и шов на доста ривъри(може би всеки без 5,6,7,8,9). Също не съм сигурен за цялостната концепция на тая ръка срещу този опонент. Прекалено често ще сме в маргинални спотове с подобна ръка(или ще ни 4бетва пре или ще играем ооп със слаба ръка и флоутващ опонент).

Share This Page