1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

400nl Каде одиш бре нашйоо

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от jully, 22 декември 2009.

1. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 3037928158 (Prima)
    $400.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday , December 22 , 08:58:28 ET 2009
    Table DeepStack62 (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 1: ProfPanik ( $804.70 USD )
    Seat 2: Rikkkkk ( $800.00 USD )
    Seat 3: _Waimea_ ( $953.90 USD )
    Seat 4: rafflus ( $890.18 USD )
    Seat 5: Hero ( $800.00 USD )
    Seat 6: MASHospital ( $792.00 USD )
    _Waimea_ posts small blind $2.00 .
    rafflus posts big blind $4.00 .

Dealt to Hero: :9d: :Td:
    Hero raises $12.00
    MASHospital calls $12.00
    ProfPanik folds
    Rikkkkk folds
    _Waimea_ calls $10.00
    rafflus calls $8.00

FLOP ($48.00)
    :Jh: :9s: :Tc:
    _Waimea_ checks
    rafflus checks
    Hero bets $32.00
    MASHospital calls $32.00
    _Waimea_ folds
    rafflus folds

TURN ($112.00)
    :6c:
    Hero bets $86.00
    MASHospital calls $86.00

RIVER ($284.00)
    :5d:

28/20/2 малко съм играл с него ,не го знам добре , ситуацията е ужасна с тоя фемили пот
    какво правим на рив?
    бет/фолд
    чек/кол
    чек/фолд

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    bet 205$

3. girru

girru
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    419
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +14 / 0 / -0
    Покер ръце:
    az bih check/callnal osven ako ne se nashie na rivura.

pp. a vie ste deep zna4i e po-malko veroqtno da e vakra all in :D

Последна редакция: 22 декември 2009
  4. XaReX

XaReX
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    93
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    според мен чек/кол е най-зле в тази ситуация, това в случай, че тоя маняк има малко мозък.
    иначе съм за бет/фолд 180-200$

5. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    бет/фолд е най зле според мен. тва си е чиста проба бет за инфо. айм но лайк.

ако е склонен да прави грешки на ръвъра и е маниакален, каквото разбирам от статса донякъде, съм за чек/кол. ако е склонен да колва бетове с по слаби ръце - бет/then-decide.

може да има стрейт, не е изключено, във фемили пот да се задържи до ривъра след толкова агресия някак си не ми се връзва особено без ръка. сет/стрейт може да има преспокойно. бета не постига нищо може би. нищо по силно не фолдва. за слабо да колне не знам.

може би има по слаби ръце дето да бетнат. разни изпуснати дроуове, ако човека е тоталния кретен, за да ги играе като асо-дама примерно.

6. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз го слагам на АJ,KJ,QJ,JT,J9, сет би трябвало да рейзне този флоп, и тъй като има повече комбинации от голи валета които бием от колкото 2 пеър ръце бих бет фолднал 180 някъде

Последна редакция: 22 декември 2009
  7. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    check/call

8. Marticha

Marticha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    b/f malko nad 200

9. XaReX

XaReX
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    93
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    чек/кол е зле по простата причина, че всеки разумен човек няма да бетне по-лоша ръка от нашата на ривъра ако му чекнем, а за блъф е супер малко вероятно да има на ривъра.
    А за сметка на това пък има достатъчно ръце с които той ще блъф качва ако бетнем.

10. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    в такава ситуация grinder-ите бет/фолд, а рибите чек/кол :)
    Ти си избери от кои ще си

11. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1

Изключвам сет и TJ понеже с подобна ръка щеше да рейзне на флопа. Остава да е хванал стрейта, но тогава щеше да рейзне търна за да вкара повече пари в пота. Остава оувър пеър, който е искал скуииз или ТП с хубав кикер.

12. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Бас 5лв че тоя има AQ :D

13. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +107 / 9 / -2
    Покер ръце:
    Мнооого ме съмнява тоя ако е рег да колне голо вале 3ти барел, пък и няма да бетне по-слабо за валю, само за блъф и то пак не е сигурно колко ше блъфира на тоя брик ривър.. Така, че ако си наблюдавал евентуално бетинг сайзинги при блъф/при валю-бет евентуално можеш да чек-кол някои бетове и чек-фолд други.. Ще ми е интересно някой 600нл+ играч да даде мнение ^^

14. girru

girru
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    419
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +14 / 0 / -0
    Покер ръце:
    zografa ne go li smqtash za takuv hahaha :) ina4e napulno spodelqm tvoeto mnenie - lo6oto e 4e v tazi situaciq jully napisa 4e nqma nabliudeniq za igracha..

15. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +107 / 9 / -2
    Покер ръце:
    girru да де така е :) ма ми се искаше някаква обосновка, начин на мислене за рив не само бет еди колко си..

16. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Малко в детайли - тук от голямо значение е и нашият имидж на масата, и като цяло пред регулъра. Лошо е, че нямаме информация за него и че ни е непознат. По принцип отиграването тук е или бет/фолд или чек/фолд. Опцията чек/кол ми се струва най-слаба.

Давам пример за ролята на имиджа - моя имидж пред повечето регулъри на тези нива е от голям агресор до пълна маймуна, т.е те очакват при 3 барела от мен тук в някаква прилична част от ръцете да съм с лайната и биха ме хиро колнали с някое вале/слоуплейнати QQ-AA, че ДОРИ и някоя Т. Почти винаги очаквам с нътс ръка, който и да е да ме рейзне на този флоп ОСОБЕНО мултиуей и диип.

От друга страна и миджа на Юли пред регулърите е по-скоро на супер стабилен агресивен играч, който не прави подобни изпълнения като описаните по-горе или поне ги прави доста рядко. Три барела от него на този борд, при тези стакове, биха изглеждали наистина страшно и вероятно почти никога няма да получи кол от по-слаба ръка.

Голямо значение имат и наблюденията ни за опонента, каквито за съжаление нямаме към момента на ръката. Т.е като цяло играем малко на тъмно. Ако сме решили, че няма да предадем ръката туко така определено бет/фолд е МНОГО по добрият вариант от чек/кол. В този вариант ние определяме размера на бета и няма да има опасност лошият да чекне с по-слаба ръка, с която би платил някакъв ривър бет.

Последна редакция: 23 декември 2009
  17. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    АМИН !

П.С. Предлагам малко повече Юли и Зографа да пишат такива задълбочени мнения, май нещо много ги мързи напоследък, но да не забравят че те (този сайт) съществуват благодарение на нас и да не продължават в същия дух, защото сме в правото си да искаме и изискваме от тях. Надявам се грижливо да изчистят напластените с времето патриархални норми и след Нова година да ни зарадват с много повече мнения и анализи, защото в този форум влизаме за да се учим, а от кой друг, ако не от тях ? Добре, че е майтапа да си кажем истината, нали ?

18. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    +20

19. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Сайта е просто една медия и никой не е длъжен да пише, ако не иска. Това, че някой е създал сайт и/или заема висок пост в организацията му, не значи, че ще ви бърше дупето. ако сте си платили за уроци, може да изисквате колкото си искате.

Иначе, Зозо, не съм съгласен на 100% с логиката ти за бет/фолд.

Ако си решил да наливаш пари в пота и опонента е маниак си го остави да ти бетне той с по-слабата си ръка. Размера на пота така или иначе ще го решим ние, т.е. ако бетне повече отколкото искаме да колнем, няма да колнем. Ако бетне по-малко ще го рейзнем, ако чекне - чекне. Идеята е да го караме да играе грешно, и ако чеква бехайнд правилно в 100% > х > 0% от случаите и в останалите греши (> 0) е по-профитабъл да чек/колнем, ако ВИНАГИ сме решили да вкараме пари в пота. чрез кол се подсигуряваме, че той влиза с целия си рейндж, и ако фолдваме правилно на големия му бет (или какъвто и да е) сме си ок.

ако си решил да бетваш си превръщаш бета на практика в блокинг бет, ОСВЕН АКО той не е склонен да колва с много по-слаби ръце.

т.е. ако е стейшън - валюбетваме/кол. ако е маниак, чек/кол

главната ми гледна точка е, че нашата работа е не да познаем дали сме бити (а.к.а. да си увеличаваме В$СД), а да печелим/пестим пари.

ако ще фолдваме просто трябва да чек/фолднем.

20. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Никъде не е станало дума, че е маняк опонента ни, според описанието е рег, с който нямаме много история. Малко са реговете, които биха блъфирали този ривър особено при положение, че в ръката НИЩО не се променя на ривър(същите ръце ни бият същите ръце бием). => блъфа тук би го направил само някой изключително некомпетентен, защото Юли няма да бетва 2 улици с нищо почти никога.

Целия ти пост изобщо не съм съгласен с него, а и голяма част от нещата не се разбира какво си искал да кажеш(или просто логиката ти е доста объркана).

Надявам се все пак когато се коментира 400нл ръка коментари да дават хора играещи поне 200нл редовно.

Сподели страницата