1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

400нл Дамите плачат

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от jully, 25 октомври 2011.

1. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 69397146047 (Poker Stars)
    $400.00 USD NL Texas Hold'em - Sunday , October 23 , 09:01:02 ET 2011
    Table Alfaterna III (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: mynameiskarl ( $477.60 USD )
    Seat 2: Sphinx87 ( $444.90 USD )
    Seat 3: Hero ( $447.80 USD )
    Seat 4: c0gnAc ( $412.40 USD )
    Seat 5: jj_raise ( $690.30 USD )
    Seat 6: MeDoubleJ ( $383.50 USD )
    jj_raise posts small blind $2.00 .
    MeDoubleJ posts big blind $4.00 .

Dealt to Hero: :Qs: :Qh:
    mynameiskarl raises $10.90
    Sphinx87 folds
    Hero calls $10.90
    c0gnAc folds
    jj_raise folds
    MeDoubleJ folds

FLOP ($27.80)
    :7s: :Tc: :7h:
    mynameiskarl bets $18.50
    Hero calls $18.50

TURN ($64.80)
    :Ac:
    mynameiskarl checks
    Hero checks

RIVER ($64.80)
    :7c:
    mynameiskarl checks
    Hero bets $32.00
    mynameiskarl raises $116.00

Човека доста фолдва на 3бети а постфлоп много барелва 80/60/60 :) и хората след мен са супер скуиз хепи .
    Мисля че чека му на търна демонстрира голяма сила защото това страхотна карта за повтаряне , но когато чекна ривъра мисля че е наложителен вбет защото може да си цъка и Т така човека .
    Така ли ще я изиграете ?

2. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не съм играл на това ниво, така, че може да не съм прав, но според мен на ривъра си фолд.
    След като барелва доста и чеква тоя търн, той винаги има нещо, и на ривъра не виждам с какво може да те блъфира освен да обръща ръката си на блъф, а хората не блъфират на борд на който има вероятен фул.
    И тук е важно той на какво те слага, след като чекнеш търна той знае, че ти също имаш нещо и дали очаква да бетнеш асо след неговия чек.
    Спирам да пиша, чe може и да се излагам. :)

3. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    От опита ми в микролимитите, бих казал че има аса :)

Има доста други ръце, които можеш да коментираш. Тука не ни интересува лошия какво има ;)

Последна редакция от модератор: 25 октомври 2011
  4. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    mai sizing-a na rivera te e vkaral v takuv film :)
    dosta inducing e, ako e mislesht igrach s taq liniq imash mnogo malko A-ta v range-a

5. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Toчно заради това , което е станало, аз бетвам търна . Валюбета е задължителен , като дори можеш да колнеш ривъра, поради това, което каза нередовния :)

6. YoUarMyBaby

YoUarMyBaby
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    21
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    аз също съм за бет на търна , Така както си го изиграл на ривъра ти е обв блъф кетчър ако милсиш че е способен достатъчно често да блъфира си кол ако ли не фолд .
    Прави ми впечатление , може и да е случйно, че последните ти ръце са на ривъра имаш прилична ръка , много вероятно да е най -добрата, ама след екшъна дето ства си изправен в ситуция където противника няма как да вб по слабо и ръката ти е само блъф к . Тези ситуации понякога зависят единствено от рийд , тенденции на протовника , тайм и сайз телове и нямат еднозначен отговор

7. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Aso shte si go valuebeteva vseki put na turna zashtoto toi znae 4e ti znaesh 4e tova e podhodqshta karta za bluff. Moje da 4ekva turna s Tx, JJ, ti trqbav da si blanasirash floatovete s tunki valuebeti, taka 4e kakva e logikata za 4ek turn ? na podohodqshti karti dori mojesh da si oburnesh damite na bluff na rivera s overbet i t.n. ako ti 4ek/call turna

Последна редакция: 26 октомври 2011
  8. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    Ривъра( с този му бетсайзинг) е 100% фолд имо.

Не съм сигурен защо сте за залог на търна? Ако заложим търна не можем да валюбетнем ривъра. Също така, интелигентен играч би трябвало да има и силни ръце в рейнджа си в тази ситуация.

9. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,242
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    +1

10. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    E то е ясно , че с дамите не можем да вземем валю на 2 улици, това не е причина да чекваме обаче. "Интелигентния" играч ще си бетва силните ръце на търна, знаейки че изглежда блъфи на асото . Отделно с нашия чек , спокойно може да си обърне на блъф вси4ко на ривъра, както е станало( не знам дали е имал асо де ) .

11. Yassi80

Yassi80
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз съм на мнение, че противникът би трябвало да си бетва целия валю рейндж на асото, особено както jully спомена, че е агресивен "берълвач" :).

Според мен може да направим hero call на ривъра, освен ако имаме рийд, че противникът е неспособен да превръща made hands в блъф.

Ако тази ръка беше изиграна на 50 или 100нл бих снапфолднал, тъй като от личен опит знам, че много малко ргове са способни да превърнат ръка като JJ или Тх в блъф на ривъра.

12. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    Добър играч не би трябвало да чекне Тх и никакви по-силни ръце. Един вид или бетва целия си рейндж на търна и остава малко аир за ч/ф или има горе-долу балансирани рейнджове за чек и бет. Не виждам как, ако чекнем търна той ще обърне нещо на блъф и това да бъде особено печелившо. Ако бетне ривъра ние си плащаме, а да ни рейзне на бланк търн ще е доста странно, тъй като не презентира особено валю ръце, защото трябва да очаква доста наши чек бихайнд с Тх и ПП => да бетне силна ръка на ривъра.

Сподели страницата