1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

$40,000 challenge

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от wicked, 7 септември 2016.

1. wicked

wicked
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте! Изпитах лека носталгия, че отдавна нито съм чел нито съм писал във форума и и без това съм решил до края на годината да се ботна, та реших да го направя по-интересно и за себе си и за вас, които ще следите. Нямам нужда от напомняне, знам че последните опити да ъпдейтвам подобен блог винаги се оказваха безуспешни ... този път ще се постарая да съм по-сериозен, обещавам! :D
    В момента играя $60 спинове. Последните месеци учих доста, нo играх по-малко. Сега лека полека ще започна да играя повече и да уча една идея по-малко, като пак ще уча поне 1-3 часа в работен ден.
    До края на годината ще се пушна да вкарам 10,000 турнира, но за да успея да профитна $40,000 ще трябва по някое време да се кача $100 или да кръшна $60 много сериозно.
    Гледам си резултатите в края на всяка седмица и ще поствам ъпдейти как е минала седмицата и колко турнира/профит съм направил.
    Като цяло вариацията на спиновете е доста голяма и реално за 500-600 турнира, по колкото ще правя на седмица, няма да са много релевънт резултатите, но все пак графиките ще са фън :)
    За този месец целта ми е да вкарам 2300 турнира и да уча по 10-20 часа на седмица. С ученето няма да ви занимавам! :D
    Първите 4 дена от месеца ръннах доста добре, а дори не съм хитвал по-голям мултиплайър от 6х.

Ако имате някакви въпроси питайте, ще се радвам да отговарям! Това е за сега, ГЛ!

• Like Like x 9
  2. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    С какво чип ев си зьа целия семпъл който имаш на 60$ ? И с какво чип ев беше на 30$ преди да качиш ?
    Успех!

3. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Може да ни занимаваш, ще е интересно.

• Like Like x 4
  4. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    То друго по-важно има ли изобщо?

• Like Like x 1
    • Agree Agree x 1
  5. wicked

wicked
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Good attitude :) Ако имате някакви конкретни въпроси върху ученето питайте. Чип/ев на 30/60 откакто започнах със спиновете ми е около 45, но имам само около 4к турнира още. Ще ти кажа на 30 и на 60 отделно колко е края на седмицата като гледам графиките, но няма да имам достатъчно семпъл за да е релевант. Разлика между 30 и 60 има, но не е толкова голяма. Основното е, че на 30 има много повече посредствени регове и почти никакви много добри, докато на 60 вече започват да се срещат и по-добри. Рибата също е малко по-малко, но със сигурност са доста профитъбъл!

6. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Имаш ли график за игра (определени часови зони в които играеш ) ?

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,726
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +423 / 10 / -17
    Покер ръце:
    На мен ми е особено интересно ученето.

• Agree Agree x 1
  8. wicked

wicked
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нямам някакъв стриктен график ... Пробвал съм всякакви вариянти, но няма голяма разлика в трафика. Доста моментно е всичко ... 30 мин са добри игрите, после 1 час не са ... Супер моментно е. Може би сутрините, както и в понеделник целият ден е малко по-добре, но няма чак такава разлика. Това реално е готино, защото не е нужно да се съобразяваш и си го правиш както ти е удобно на теб.
    Ученето е както при всички формати най-вероятно. Много анализи на ръце, СПФ учене и най-важното - коучинг. Ако не си играл някакъв хипер турбо формат преди това ще е доста трудно сам да биеш игрите, но не е невъзможно разбира се.

9. spirtaa

spirtaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    95
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +29 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Какво е СПФ учене?

10. wicked

wicked
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Simple post flop - подобна програма на piosolver.

11. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    375
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +24 / 5 / -1
    Покер ръце:
    Успех Стефчо !
    п.с 2013та си продавал някакъв ХЕМ. И един пич пита преди 2-3 дена в теамта дали още се продава. Ако все още не си го продал да знаеш, че има интерес. :)

12. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +31 / 2 / -4
    Покер ръце:
    Успех с блога и с целите ! По-добре би било да си сложиш 40к ЕВ , пред 40к Профит , понеже ако не влезеш в ултра добър рън , няма да я постигнеш целта :)
    Btw как ти е ника ?

13. RakeVictim

RakeVictim
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    50
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +51 / 4 / -0
    Покер ръце:
    Па то има ли още толкова пари в покера, че за 4 месеца да удариш $40к на ниски/средни лимити?
    Тия спинове не ги разбирам, ама ще се изненадам ако изкараш 40к на 60тици без да си ударил голям множител или да рънваш мега гига добре.

14. anatoliii

anatoliii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    289
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +19 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Здравей. Успех с челинджа. На мен ми е интересно какви формати си играл преди спиновете.
    GL

15. wicked

wicked
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Чудих се и аз дали да е ЕВ или реални долари, но реших, че повече имам нужда от второто и такава ще е и целта :D Но ще ъпдейтвам и ЕВ-то всяка седмица понеже наистина вариацията е доста голяма и по-релевънт таргет ще е в ЕВ.
    Ника ми е PSany2cando.

До преди няколко месеца играх ХУ СНГ хипер турбота $30-$360, но започнаха да стават доста трудни и лека полека умират според мен и реших да мина на спинове.

Последна редакция: 11 септември 2016
  16. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +31 / 2 / -4
    Покер ръце:
    Засичал съм те на 30ките преди . На колко маси играеш / колко часа на ден ? Таргета който си поставил като брой игри на 2 маси ще е доста трудно , ще се налага да играеш 3 маси по 7-8 часа на ден , 25 дни в месеца :)

17. wicked

wicked
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Играя на 2 или 3 маси. Най-често играя 3, но ако има много регове или ако съм на високи мултиплайъри свалям на 2. Гледам да вкарвам между 8-10 часа учене и игра всеки ден 6 дни в седмицата.

Първата седмица мина. Имахме доста нови неща в коучинг програмата и ми се наложи да уча повече от предвиденото и да поиграя малко на 2 маси докато свикна с новостите. Не успях да си изпълня седмичния таргет за волюм поради тези причини, но не е голям проблем, ще наваксам. Мисля, че играх прилично, като дори не съм усетил как подяволите съм 4к назад :D
    Week 2 - 374 турнира - -$4305 / EV - -$605 ////// 12ch/EV
    Overall - 574 турнира - -$1665 / EV - -$551 ///// 18ch/EV

Вариацията е брутална, но не ми влияе по абсолютно никакъв начин ... даже ме мотивира! Калил съм се доста от хиперите преди това. Играх и $330 ХУ WCOOP евента, но отпаднах и там в 3тия рунд :/

Целта за тази седмица е 600 турнира! Това е за сега :)
    Успех по масите! Тази седмица обръщаме вариацията!

Последна редакция: 12 септември 2016
    • Like Like x 1
  18. wicked

wicked
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте :) Доста сик седмица беше ... първо ще започна с това, че не успях да си изпълня таргета за турнири. Четвъртък ми се развали монитора и до събота бях само на лаптопа, като не се получаваше добре и не вкарах почти никаква работа. Наложи ми се да си преинсталирам и уиндоуса ... от петък до днес пък имахме гости и като цяло петък събота и неделя почивах и се мачках :D Както и да е ... взех си нов монитор с по-добра резолюция ... доста по-удобно и приятно ми е да играя на него, свежнах и компютъра и съм готов да ги мачкам!
    Сега тъкмо импортнах ръцете в тракера и гледам, че пак са ме понабили ... доста зле рънвам, но след почивката се чувствам доста стабилен ментъл и продължавам с пълна сила. За новата седмица целта е 700 турнира понеже изоставам с месечните цели и трябва да наваксвам ... всеки път става така, че трябва края на месеца да се пушвам, което със сигурност не е оптимално, но пак ще го правя нямам избор :D Не помня дали споменах, но целта за месеца е 2300 турнира. Това е за сега, ще ъпдейтна пак края на седмицата ... дано да е стабилна! имам нужда от малко добра вариация да ме мотивира ... крайно време е!!!! :)

Week 1 - 200 турнира - +$2640
    Week 2 - 374 турнира - -$4305
    Week 3 - 335 турнира - -$2580
    Overall - 915 турнира - -$4125 / EV - -$1919 ///// 9ch/EV

• Like Like x 2
  19. wicked

wicked
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте момчета. Не съм ъпдейтвал скоро понеже продължавам да рънвам ужасно и реших да вкарам малко повече време учене и да намаля грайнда. Открих и доста голям лийк в играта ми - срещу посредствени регове не обмислях много добре на какъв рейндж ме слагат, а се стремях да играя балансирано, което срещу слаби регове е доста зле. Реших и да си обърна режима да играя вечер, поне да тествам за известно време, тъй като ми се струва, че може играта да е по-добра. Нямам някакви конкретни волюм цели за месеца, но ще работя общо за месеца поне 200 часа. Предизвикателството остава, но на този етап ще уча доста и ще играя малко по-малко(може би 60/40 в полза на играта) и ще гледам максимално бързо да кача $100. След това ще се пушна да грайндя малко повече, но със сигурност ще вкарвам и прилично време учене всеки ден ... всеки път когато наблегна само на грайнда и намаля драстично ученето резултатите не са добри. Това е за сега ... само за последно да спомена колко важно е според мен да имаш коуч, независимо дали говорим за покер или за друга сфера с която се занимаваш. За пореден път се убеждавам, че е така!

• Like Like x 5
    • Winner Winner x 1
  20. wicked

wicked
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    32
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +35 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте. От началото на месеца до сега наблягах много на ученето, както ви бях казал, и играх доста малко(малко над 1к турнира за месеца). Правихме много сесии с коучовете и открих още някакви лийкове в мисловния ми процес и в играта ми като цяло, което пак казвам, че би било доста доста по-трудно и би отнело в пъти повече време и средства да открия самичък. И тук си мисля, че е добре да направя реклама на БГ грайндърс стейкинг програмата - и преди съм бил в стейкинг програми, а имам и приятели, които са в други стейкинг програми и съм запознат къде какво предлагат - няма нищо, което дори да е близко. Ванката и Папи са супер големи професионалисти и отделят страшно много време на стейкинг програмата(да не говорим и че кръшват супер много игрите) ... не само, че се правят по доста сесии всяка седмица, но и постоянно има някакви задачи и други неща насочени върху продуктивността, ментъл гейма и добрият лайфстайл като цяло. Много голяма сила е със сигурност ... ако някой от вас си търси стейкинг може да ми пишете да ви свържа или направо на сайта им - не съм сигурен дали е ОК да го поствам тук.
    Та учих доста - може би ще станат около 120 часа до края на месеца и вече пак започвам да вкарвам малко повече грайнд - върнах си увереността , че бия играта и днес дори поиграх на 4 маси. Не си бях гледал резултатите от началото на месеца и вчера като ги видях се надъхах още повече :

До края на месеца трябва да се пушна много за да успея да изпълня таргетите за месеца, после на 31 ще се маскираме ... 1-2 дена да се пооправя от маскирането :D и ще пиша как ще продължа с чалинджа и какви са ми целите за следващия месец. Надявам се скоро време да кача $100 за да може реално да имам шанс да направя такъв профит ... ако не успея скоро да кача съм решил да шипна джакпота на $60 за тва че няма какво да стане :D
    Резултати ще гледам чак след още 1000 турнира, но този път предполагам, че ще ги направя по-бързо.
    Днес станах супернова забравих да спомена ... друго си е вече 3-4% повече рейкбек :D ... дано поне фишовете реално да се заиграват повече срещо супернови, но предполагам няма да има голяма разлика ...
    Друго нещо извън покера ... започнахме да ходим на муай тай ... още съм страшен нууб и не знам какво правя, но ми е много интересно и съм супер зарибен. Треньора и там е много стабилен и ходя с кеф на тренировки ... Сега докато пиша се замислих, че да започнеш да учиш муай тай самичък е долу горе същото като да започнеш да играеш спинове самичък(без предишен опит на подобен формат) .... нещата ще стават доста по-бавно и излишно трудно.
    Това е за сега! ГЛ на всички, до скоро!

• Like Like x 4

Сподели страницата