1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

3бетнат пот кофти ривър

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от shoma, 23 ноември 2011.

1. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $0.20(BB) Replayer Game#4181055246

Hero ($20.53)
    Donth8pls ($27.18)
    --Mak-- ($20.45)
    chill-a-lot ($13.96)
    FlyToTheMoon ($25.77)

Hero posts (SB) $0.10
    Donth8pls posts (BB) $0.20

Dealt to Hero: :Qc: :Kc:
    fold ,
    chill-a-lot calls $0.20
    fold ,
    Hero raises to $1.20
    Donth8pls raises to $4.20
    fold ,
    Hero calls $3

FLOP
    ($8.60) :Qd: :7c: :2c:
    Hero checks
    Donth8pls checks

TURN
    ($8.60) :Qd: :7c: :2c: :7s:
    Hero bets $5
    Donth8pls calls $5

RIVER
    ($18.60) :Qd: :7c: :2c: :7s: :Ad:
    Hero checks
    Donth8pls bets $17.98 (AI)

Здравейте,
    човека е рег 21/18 с 10% 3бет от там и 70% сибет в 3бетнат пот
    Имам бележка, че човека обича да трапва, но не ми се е случвало в друга ситуация в нормален пот на драй борд.

Какво мислите за стопбет на ривъра? Фолд ли сме така изиграно?

2. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    То верно, че пота е 3бетнат, но размера на 3бета е като за 4бет...
    И ръката играе като 4бет пот...
    В тази връзка фолд префлоп е най-разумно с тая ръка ООП...
    Иначе така играно фолд ривър.

P.S. Защо изолираш шортстак до 6bb?

3. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    фолдни я префлоп, знаеш че chila-ta e супер малоумник, ти изолираш от СБ и ББ ти прави този огромен 3бет, с/у коя негова ръка искаш да играеш за 100бб и да си ок(JJ,TT ли, тях най-вероятно ти ги колва в позиция за да види и на chilla-та какво ще му хрумне). Като дефенднеш с тази ръка и chilla-ta ти се набие, колваш ли му? Ако и той се включи, какво правиш в пот от 12-13 с твоята ръка ОП на 2-мата, надяваш се на миръкъл флоп? Ако съм в твоята ситуация на ривър бих ч/фолд, щом знаеш, че обича да трапва? Асото подобрява и твоя рейндж реално, доста ми прилича на QQ,АА неговата ръка с това, което си написал за него.

4. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Стоп бет на ривъра не става, понеже като бетнеш ривъра се комитваш. Той като чеква флопа отзад не го прави с еър нито с фд. Има някаква ръка с шоу даун валю, 99-JJ, 7х, Ах. И като дойде А на ривъра не вярвам да си обръне пеърите на блъф и съм склонен да му повярвам, че си е хитнал.

5. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Замио, човека има 70бб, не е шорт. Има достатъчно пари да си направя стандартната изолация ООП, не мисля, че тоя зад мен ще си колне с валетата и ще се притеснява от Чила-та, а ако той ме 3бетне и Чила-та се набие, което изобщо не мисля, че ще се случва често, имайки предвид, че Чилата лимпва всяка 2ра ръка, ще си фолна спокойно.

6. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Добре де, изолацията не е толкова важна до колко ще е, макар аз да предпочитам да е по-малка (срещу 70бб играч), за да си оставя повече терен за постфлоп маневри. Но това не е толкова важно.
    Важното е, че рега ти прави мега огромен 3бет(когато го прави той има предвид чил-аут, тоест е готов да се стакне с него, защото няма да му фолдне на пуш. От тук нататък можеш да си правиш сметка, че има силна ръка!, която или те доминира или направо те кръшва, само някой път и то рядко ще е с JJ за флип...) и ти си извън позиция. В случая флопваш dream flop и искаш той да ц-бетне (въпреки че хич не е сигурно дали си изобщо напред на флопа)... Но какво ще правиш в повечето случаи като миснеш и ти ц-бетне??

Последна редакция: 23 ноември 2011
  7. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Помисли трезво, КQ ти изглежда, че доменира рейнджа му, но дори да е така не можеш да я играеш печелившо без инициатива и бе позиция в 3бетнат пот, освен ако нямаш огромен едж над играчите постфлоп и имаш план да чек рейзваш много флопове. То дори АQ едва ли ще изкараш на плюс.
    Ако някой те 3бетва супер много и искаш да му се противопоставиш, го забележи с какъв рейндж го прави. Ако е с поляризиран започни да го 4бетваш на блъф. Ако е с балансиран и не фолдва на 4бет, започни да го 4бетваш за валю с широк рейндж 88+ AQ+. И го следи как ще аджъстне.

8. volen4o9000

volen4o9000
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    67
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    По прицип КQ е доста добра ръка за 4 бет , защото имаш блокери, извън позиция или 4 бет или фолд с тази ръка. дори и неговия рейндж да е слаб ти не можеш извън позиция да му играеш печелившо тази ръка, както се вижда в случая. Точно в тази ситуация ще фолдна ,защото 3 бета му е огромен до 21 бб и ако го 4 бетнеш ти трябва да го направиш 45бб и няма фолд вече .

9. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Тук ако има 4 бет то той има само един възможен размер и това е all in...

10. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Изолацията е супер , но найстина фолд ще е по-добре ,не виждам много често да 3бетват в този спот на блъф , особено с този сайзинг , а и си извън позиция .
    Фолд пре ми харесва .
    Така изиграна аз съм кол (но не знае дали ще е добре или не :) )

11. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Значи, ако е поляризиран трябва да почнем да го 4бетваме на блъф или да фолдваме?!А не иска ли той точно това след като е поляризиран?
    И какво значи балансиран рейндж?

12. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Когато е поляризиран 4бет рейнджа му, той много рядко ще има ръка, с която е готов да се стакне префлоп или да плати 4бет и 4бет блъфовете ни ще минават достатъчно често за да са +ЕВ. Естествено ще му плащаме и със силни ръце в позиция, които хитват добре на флопа, но не са достатъчно силни за да се стакнем пре.
    Под балансиран рейндж имам предвид, ако 3бетва ръце, с които е готов да шовне срещу 4бетите ни и обезмисля 4бет блъфовете - това се подразбира, ако 3бета му е 10%, а фолд то 4бет му е 20% за голям семпъл - естествено такъв тип никога няма да го 4бетваме на блъф, а само с широк валю рейндж. Незнам дали го обясних добре.

13. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не съм много съгласен с теб, ако е поляризиран, тогава той има една част с която го прави за валю и една част за блъф.Например QQ+,AK за валю и ръце като 78s, J8o, K8s и т.н на блъф.
    Ако има прекалено широк 3бет рейндж, тогава е ок да го 4бетваш повече на блъф и да му колваш с ръце като KJ, KQ, но, ако рейнджа му не е прекалено широк тогава трябва да започнеш да му колваш повече вместо да го 4бетваш на блъф.
    Втората част от това което си написал няма никъв смисъл.

Как така ще има балансиран рейндж с който е готов да се стакне, но тоя рейндж е 10%???Тогава как е балансиран рейнджа му, след като има прекалено слаби ръце в него, но той продължава да се стаква с тях?Ако рейнджа му е 5% и той винаги се стаква, ами той тогава пак не е балансиран, защото няма никакви блъфове в него.В този случай той има само валю рейндж.
    Ако случайно говориш за деполяризиран рейндж пак не си прав в разсъжденията си.

14. scared

scared
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +13 / 0 / -1
    Покер ръце:
    +1
    и аз съм за call!

15. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Стана прекалено дълга дискусия, която отива на спам. Почти няма регулари, които да 3бетват изцяло за валю и под балансиран имам предвид, че от 5 3бета средно 4 са му за валю и 1 на блъф да речем. Мисълта ми беше, че от 10% 3бет до 10% 3бет има голяма разлика. Има хора, които ще се стакнат със само 3% от тези 10, които 3бетват и такива, които ще се стакнат с почти целия си 3бет рейндж и на това трябва да се базира нашия план.

16. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Помисли малко върху нещата които пишеш, защото няма много логика в тях.Ако някой с 10% 3бет се стаква само с 3% от тях, тогава трябва да го 4бетваш много!
    Ако някой 3бетва в съотношение 4/1 валю/блъф, тогава той няма как да има 10% 3бет и да се стаква в 75% в случаите без да му е прекалено слаб рейнджа.
    И няма хора които да 3бетват 10% и да се стакват винаги когато ги 4бетнеш.
    Просто помисли логично, няма нужда да ми отговаряш.

17. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Точно това написах и аз в първия си пост.

Колкото до 10% 3бета го дадох като пример, може да е 7 или 8 процента, това не е толкова важно. Колкото до това, че нямало такива хора, в моето ХХ имам поне десетина рега с 3бет 7-10% и фолд то 4бет около 20% или по-нисък. И някои от тях са уинъри, понеже хората не аджъстват правилно.

18. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Каква е разликата между балансиран и поляризиран рейндж?
    А деполяризирания рейндж какво представлява?
    Как така някой е балансиран, когато има прекалено широк рейндж за валю?Къде е баланса в това след като може да бъде експлоатиран лесно?
    Как така има поляризиран широк валю рейндж който работи само за определено ниво?Ако се качиш едно ниво нагоре където хората аджъстват какво става с тоя рейндж?
    Дай пример за балансиран рейндж.

19. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Пратих ти скайп, че тъпчем на едно място.

Сподели страницата