1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

3 way in 3 bet pot

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Pro2type, 23 януари 2013.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Merge)
    $50.00 USD NL Texas Hold'em - Wednesday , January 23 , 12:57:56 ET 2013
    Table Waimea Bay X (65839044) (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 1: Hero ( $50.44 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 19 , 3B: 8 , AF: 3.1 , Hands: 152889
    Seat 2: Player2 ( $55.62 USD ) - VPIP: 25 , PFR: 18 , 3B: 7 , AF: 2.0 , Hands: 3021
    Seat 3: Player3 ( $30.96 USD ) - VPIP: 69 , PFR: 10 , 3B: 0 , AF: 1.4 , Hands: 29
    Seat 4: Player4 ( $51.42 USD ) - VPIP: 48 , PFR: 15 , 3B: 13 , AF: 1.1 , Hands: 27
    Seat 5: Player5 ( $46.30 USD ) - VPIP: 47 , PFR: 20 , 3B: 13 , AF: 1.9 , Hands: 45
    Seat 6: Player6 ( $19.66 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 21 , 3B: 11 , AF: 3.8 , Hands: 356
    Player2 posts small blind $0.25 .
    Player3 posts big blind $0.50 .

Dealt to Hero: :8c: :7c:
    Player4 raises $1.00
    Player5 folds
    Player6 folds
    Hero calls $1.00
    Player2 raises $4.75
    Player3 folds
    Player4 calls $4.00
    Hero calls $4.00

FLOP ($15.50)
    :7s: :Td: :9d:
    Player2 bets $10.33
    Player4 calls $10.33
    Hero ???

Здравейте,
    рейзъра тук е очевидна риба, която за малкото ръце, които имаме за нея е отваряла УТГ 40%(от 5 пъти), от два пъти не е фолднал на 3-бет, нито е 4-бетвал, като цяло лимпва доста ~45%, но от тази позиция не го е правил до момента.
    Като цяло не фолдва на С-бет ... само 1 от 5 пъти и е рейзвал толкова, така че предимно си плаща, конкретно в 3-бетнати потове от 2-та пъти не е фолднал на С-бет, не е и рейзвал ... донквал е веднъж.

3-бетора е рег на нивото, колд колва от там 11%(от 89 пъти), по принцип има стандартен 3-бет и скуийз, но конкретно от блиндовете с/у УТГ му е 18%(от 22 пъти) 3-бет и 19%(от 16 пъти) скуийз.
    С-бетва 90%(от 10 пъти) и за единствения път, когато някой го е рейзнал е фолднал. имам доста бележки за човека но няма такива, които имат директно отношение към тази ситуация но все пак ето някой, които отразяват що за човек е:

- левелва се в нестандартни спотове и е способен да плати няколко улици със слаби ръце.
    - не вярва на 3-бети и плаща с всяка ръка, която има някакво икуйти.
    - блъф кечва, когато не излязат дроловете.
    - индусва се от малки бетове.
    - обръща пропуснати дролове на блъф, при подходяща карта.

Като цяло ... "играч".

Може би малко подробно обяснявам ръцете, но както се казва нека има :)

2. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Малък 3бет префлоп срещу описания опонент ми се струва идеално,разбира се не е лошо и кол заради ББ и позицията ти, но аз предпочитам 3бет до 3$ някъде, за да запазиш пота сравнително малък и същевременно да изолираш рибката:)
    Флопа няма да го мисля и 1секунда:D Фолд винаги:)
    Поздрави!

3. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Малък 3б срещу рибата не е никак лошо решение, но и кол става.
    На флопа аз съм за кол (имаме около 10-тина аута за най-добрата ръка....това естествено може да не е точно така заради флъша итн, но аз лично така си ги броя.
    10 аута значи че имаме около 20тина % за кола до търна .... т.е горе долу имаме по-одс ...назад сме но бих жертвал леко - ЕВ кола за имплайд одса който имам предимно срещу рибата защото когато дойде 1 карта стрейт рега сигурно доста често ще е ч/ф.

4. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз съм за кол флоп с позиция и двама човека в ръката

5. Cons7antine

Cons7antine
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    170
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +26 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Аз предпочитам 3бет до 3$ и да си играя срещу рибата, особено ако очаквам реговете да скуизват често, но и кол е ок, а иначе на флопа, като колваме с тая ръка искаме да хитваме подобен флоп така че и дори да сме маааалко -ЕВ не можем да фолднем

6. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Wow, добре че стана въпрос, та да се замисля къде греша:)
    Според вас какъв рейндж сбетва рега на този борд и на какъв търн и при какъв екшън продължаваме? :)
    Поздрави!

7. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Коце, съгласен съм с теб брат за 3бет-а другия път ще го имам предвид, тук малко ме наведе към кол-а това, че имаше риб-а в блиндовете.
    Колкото до рейнджа на с-бетващия мисля, че като цяло е силен:

Board: 7sTd9d
    Equity Win Tie
    MP2 57.96% 50.54% 7.42% { 77+, A8s, K8s, Q8s, J8s, T8s, 98s, 87s, AdKd, AdQd, KdQd, AdJd, KdJd, QdJd, AdTd, KdTd, QdTd, JdTd, Ad9d, Kd9d, Qd9d, Jd9d, Td9d, 7d6d, A8o }
    MP3 42.04% 34.62% 7.42% { 8c7c }

Но дори и с/у топ рейнджа му ние имаме над 42%, което отнесено към пота прави дори шов-а ни при нулево фолд икуйти печеливш ... ако не съм объркал нещо сметките :)

8. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Рега сбетва готови ръце и силни драус, това е ясно. Стакваме се на търна ако хитнем 6, J или 7. При всякакви други обстоятелства сме фолд или чек. Просто в случая си играем с pot odds, implied odds и това че сме в позиция. Сега вярно е че не сме сигурни дали всички аутове са ни чисти и имаме някакви reverse implied odds, но какво по-секси от това да имаме OESD+pair в позиция, sqz пот, 3 way с риба дори и на ФД флоп :)

Последна редакция: 30 януари 2013
  9. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Съгласен съм с поста.
    Дори да знаем, че сме назад срещу рейнджа му, то имаме директни оддс за кол, след което се предаваме.

10. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси за коментара Оги - останал съм с впечатление, че така се казваш:) Единственото което ме притеснява мен по ръката е, че не само има възможност за reverse implied odds, но е и доста вероятно, с оглед на екшъна поне единия от противниците да има блокъри, които си броим за аутове.
    Поздрави!

11. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според мен ръката ни е уникално добра на флопа и трудно може да се надяваме да хващаме по-добра ръка от тази със съответните позиций и екшън.

Сподели страницата