1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

3 bet pot river decision 20 nl

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Sefi87, 22 март 2015.

1. Sefi87

Sefi87
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    18
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (IPoker)
    £20.00 GBP NL Texas Hold'em - Sunday , March 22 , 11:02:12 ET 2015
    Table Premium Table 9a (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Seat 1: Player1 ( £30.55 GBP ) - VPIP: 51 , PFR: 31 , 3B: 4 , AF: 3.4 , Hands: 193
    Seat 3: Player3 ( £20.00 GBP ) - VPIP: 20 , PFR: 13 , 3B: 5 , AF: 1.5 , Hands: 2961
    Seat 5: Hero ( £20.00 GBP ) - VPIP: 21 , PFR: 16 , 3B: 6 , AF: 1.5 , Hands: 131484
    Seat 6: Player6 ( £48.59 GBP ) - VPIP: 21 , PFR: 18 , 3B: 6 , AF: 3.8 , Hands: 1461
    Seat 8: Player8 ( £12.72 GBP ) - VPIP: 25 , PFR: 18 , 3B: 10 , AF: 0.0 , Hands: 51
    Seat 10: Player10 ( £21.66 GBP ) - VPIP: 51 , PFR: 31 , 3B: 4 , AF: 3.4 , Hands: 193
    Hero posts small blind £0.10 GBP .
    Player6 posts big blind £0.20 GBP .

Dealt to Hero: :Qs: :Qd:
    Player8 folds
    Player10 raises £0.60 GBP
    Player1 folds
    Player3 folds
    Hero raises £1.70 GBP
    Player6 folds
    Player10 calls £1.20 GBP

FLOP ($0.00)
    :Th: :5s: :5d:
    Hero bets £2.20 GBP
    Player10 calls £2.20 GBP

TURN ($0.00)
    :Jd:
    Hero bets £5.00 GBP
    Player10 calls £5.00 GBP

RIVER ($0.00)
    :Ac:
    Hero checks
    Player10 bets £12.66 GBP
    Hero .....

Непознат играч, нямам бележки, но по статсовете е по-скоро фиш. След кола префлоп изключих поне КК+ АК. На флопа и търна мисля, че е нормално да бетвам за валю с моята ръка. На ривъра аз имам доста по - силни ръце в рейнджа си, които да шипвам за валю, затова реших да чекна с дамите.Относно рейнджа на лошия не очаквам да стига с много Ах ръце, като очаквам /без да съм сигурен/, че ще бетва единствено може би АдТд и AJ(2). Предполагам ако стига до ривъра с Ад2д - Ад4д ще ги чекбеква. Така, че след неговия шов рейнджа му е: валю: TT (3), JJ (3), KhQh, (1), АдТд (1), AhJh (1), AsJs (1), 55 (1) - 11 комб
    блъф:8s9s (3-4), QhJh (1), KdTd (1) - 5-6 комб.. Разбира се не съм сигурен, че ще бетва two pairs или ще обръща на блъф ръце с някакво шоудаун валю като QhJh и KdTd. Въобще като нямаме инфо за тенденциите на играча, редно ли е да се опитваме да му даваме рейндж и да се филмираме в опит да обосновем пред себе си кол, шов, етц..
    След чек ривър, фолдвате ли тази ръка..

2. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Добри рейнджове си сложил, добра работа. Пример за това как се поства ръка.

Относно рейнджовете пак... не очаквай слаби играчи да обръщат Тх на блъф тука, преди да си видял, че е способен.
    89с е доста лууз кол на флопа, бих го изключил. QJ също не е от най-вероятните.

Редно е да го слагаш на рейндж, естествено, иначе как ще вземеш решение ?
    Бих очаквал да си чекбеква по-слабите ръце, да шовира AJ, AT, full + някой друг трипс.
    За блъфове виждам само някакви супер рандъм ръце(67с, Q9s etc), което без инфо си е самоубииствен кол.

Относно шов на ривъра.. мисля, че е доста лууз, ще трябва да ни колва доста Тх, че да е ок.

Чек/фолд съм.

3. zig

zig
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    198
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +20 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Рибите с малко по голям 3бет префлоп и по големи залози по улиците,за да може още на търна да се комитнем ,особено като сме точно с QQ....иначе като падне А или К и се чудим кво да праим,пък някой път им се редят и други неща до ривъра. :)

4. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Не мисля, че има достатъчно блъфове, принципно може да има и АК/AQ. Като гледам е агро риба и не бих се очудил да ги играе по същия начин, АК няма как да го изключиш от рейнджа му префлоп, макар и стандартното е да ги 4бетва той реално дори не 3бетва много

5. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    И като се комитнем няма да фолднем, когато сме назад ли ?
    Няма логика да си базираш бетсайзингите на такова нещо; рейндж рейндж рейндж.

6. Tumbleweed

Tumbleweed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    517
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +86 / 4 / -3
    Покер ръце:
    Срещу фиш може да мислим бетсайзнги от 1бб до колкото си изберем. Няма основание да мислим, че няма и АА /КК/АК. Повечето от нас не можем да осъзнаем за еластичността на рейнджа при тях и както при реговете, така и при рибите, не може да изключваме "никога" дадена ръка.
    Спокойно може с бет 10-20-30бб да ни плати ръка 66-99 и да си зададем въпроса:- Защо? Еми няма отговор, това е отговора. :)

7. zig

zig
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    198
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +20 / 2 / -0
    Покер ръце:

Mисълта ми е,че например в конкретната ръка на търна се набиваме олин,ако сме направили срещу такъв тип играч малко по големи сайзинги, или и да не сме ол ин ще ни останат 4-5 да заложим на какъвто и да е ривър,щото сме се комитнали на търна,а той така му остава половината стак ,и ни напред ни назад.
    Бетсайзингите ги базирам повече срещу конкретния играч в случая.Гледам че има VPIP 50. Префлоп поне 3бета да е до минимум 2 , а срещу този може до 2,2-2,3 даже,извън позиция сме срещу риба,няма смисъл да е по малко,а така изиграно е фолд на ривъра.

Последна редакция: 22 март 2015
  8. IvanSH

IvanSH
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    1
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Винаги е чек/фолд това, хубав анализ е направил Ицо.

9. Sefi87

Sefi87
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    18
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Благодаря за коментарите и анализа, винаги е хубаво и полезно като се чуят мнения на по - добри играчи.

10. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    С/у конкретния играч и аз бих го направил префлоп 2 лева, след флопа бетсайзовете както предложи Ицо бих ги правил по-скоро рейндж ориентирано с/у смислен играч и на експлойт с/у риба.
    Тук според мен си предимно чек/фолд , интересно за мен лично е как мислиш имаш ли А в твоя персийв рейндж или очаква да ги шовнеш, защото това според мен ще му е водещото при решението дали да блъфира (въпросният опонент според мен, не мисли играта на много високо ниво).

11. Tumbleweed

Tumbleweed
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    517
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +86 / 4 / -3
    Покер ръце:
    бет от 1$ до 3$ и фолд на рейз

12. Sefi87

Sefi87
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    18
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    @prototype Ами да, но без някакво хистори между нас и предишни шоудауни в по - големи потове, не мога да знам как ме вижда той, иначе по време на ръката и аз си мислих дали след чек ривър е способен да използва асото като скери карта.., понеже донякъде се капвам до КК и QQ, но както и да е :) благодаря отново за коментарите !

13. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    broshared!

явно не ти е показал 5х като си го колнал :)

14. webber

webber
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    64
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Чек/Фолд до доказване на противното :)