1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

3 and 4betting on microstakes

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Glista, 10 ноември 2009.

1. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Прави ми впечатление че на микростейкс 10 и 20НЛ огромната част от играчите 3бетват само QQ,KK,AA и AK, а 4бета е почти само КК АА и в много редки случаи АК.

Първо вие забелязвате ли подобни тенденции и как се играе успешно срещу подобен рейндж с ръце ТТ+. Адски често ми се случва да съм с JJ или QQ и да фейсна силен 3бет или 4бет ако аз съм 3бетора . Обикновено 4бетвам или прая директен шов-гледам да балансирам , но при положение че всички са със супер стеснен 3бет рейндж ми се струва глупаво и губещо пари. От друга страна нямам одс на колна и за сет валю и все повече фолда ми изглежда правилен. А фолд с дами или валета ПФ на никое филмче не съм го видял..
    Това са ми наблюдения за към 200К ръце. Мисля че маймуните, които може би са били преди на тези нива, сега не са чак толкова зле. Какво правите вие с тези ръце и изобщо имате ли подобни наблюдения или при вас 3 и 4бетват с по широк рейндж?
    С какви ръце е подходящо да колвам на такъв стеснен 3бет рейндж? Small pocket pairs? SC? Или е най-добре да си им фолдвам вс АА и КК пък ще има взема париците с други ръце?

2. 4bet

4bet
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    1
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз съм си задал да ми излиза на худа 3бет на противника за всяка позиция и ако
    имаш достатъчно статс 1000+ ръце за противника решението се взема лесно.
    Aко си рейзнал с j-j или Q-Q и той ти прави 3бет и го слагаш на А-А, А-К или K-K
    вече е въпрос на смятане дали ще го хвърлиш с неговите А-К. И когато попаднеш на А-А и K-K какви ти са пот одс за ол-ин префлоп с j-j срещу А-А и K-K .Според мен 4бета е индикация повечето пъти за А-А, А-К или K-K на ниските нива( моите впечатления са за 50$ 6 max в FT).Мно от играчите правят 3 бет от блайнда ако срещтнат стийл,на някой рейнжда им отива 12% в такива случаи с твоите j-j или Q-Q
    обезателно отиваш 4 бет

3. beli4ababy

beli4ababy
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    7
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Адски си прав, въпросните маймуни са доста по-добри от преди, нищо че не съм играл преди, но аз трибетвам с почти същият range + AQ. Ако имаш възможност да call-неш само за сет, като знаеш че си бит при някви горе долу добри оддс, не знам дали аз ги имам във въпросната ръка, която стана днес. Аз знаех че съм бит, но просто колнах, не исках да му давам целия си стак още преди да видим флопа, но после бях сигурен ;))) Аз дори колвам 1010 на 3 бет :) На кратко:

** Dealing cards to Hero: Qd, Qc
    DOC9 raised to €0.40
    Hero raised to €1.20
    Alm3idaPT folded
    miguelzc88 folded
    bigJoey75 folded
    mopehu88 folded
    DOC9 raised to €4.40
    Hero called - €4.40

** Dealing the flop: 6s, 5c, Js
    DOC9 bet - €5.00
    Hero folded
    DOC9 mucks:
    DOC9 wins €13.51 from the main pot

4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    e naistina nqma smisul spored men da mu dadesh half stak ,ako si tolkova siguren che te 4betva s AA KK ...foldni......KAKVI ODDS IMA TUKA ???

5. beli4ababy

beli4ababy
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    7
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не казвам че има оддс. Просто говоря по принцип, ако има оддс си заслужава.
    Дадох му половината си стак, защото не ми е много лесно да ги фолдна :)) и му колнах само и единственое за сет :) знам че е тъпо и губещо в дълъг рън, но за това играя 10 нл :)

6. tiltproof

tiltproof
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Beli4a един въпрос, ако флопа падне КJ10 как ще я изиграеш.

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    По интересен въпрос е ако падне QAA или АКQ, както и 222.

8. beli4ababy

beli4ababy
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    7
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На първият борд клоня към фолд, направо съм си фолд :)
    На Зографа борда се праскам Ал Ин, което е супер нелогично на това, което написах 2 поста по-горе, но няма как да ги хвърля :))) струва ми се че тук бих имал повече шансове да спечеля ръката :) визирам: QAA

9. tiltproof

tiltproof
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ми идеята ми беше, да си видиш сам, че играеш с/у собствената си логика. Мисля си, че дори и да имаме грешна логика в дадена ситуация, то да играем против себе си е още по-губещо, просто превръщаме играта в някакво прицелване. Готов си да дадеш половин стак за 10-те % сет одс, а не си готов да платиш на флопа половината ти останал стак за стак и половина, които е в пота при около 27% с/у АА, КК, АК(25% с/у АА,КК) на врага. Ако някои от по-знаещите прецени, че бъркам да ме поправи. Мисля, че имам идея и за логиката в ръцете на Зографа, но със сигурност той ще си я обясни по-добре.

10. beli4ababy

beli4ababy
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    7
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Прав си, но аз си го казах :) Напоследък съм в тилт и играя доста срещу себе си, не е лек процес да го преодолея :) поне при мен :)

11. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Ама това,че си в тилт и докато играеш правиш грешки е нормално-всеки го прави. Не е нормално обаче като говориш за това да държиш тезата, която и ти знаеш,че е грешна...не те разбирам наистина :) . Т.е на масата е ясно ,че се правят грешки,но поне в разсъжденията за някакви ръце гледай да мислиш трезво...

12. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    borime4kata добавен в списъка на игнорираните. Край на досадата.

Натиснете тук, ако браузърът не ви пренасочи сам.

13. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    много е гнусен този, как се дава този игнор?

14. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
  15. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    деба, за 2 часа да лайфна извън компа и съм изпуснал забавленията..

16. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Хахаха, и аз къде съм тръгнал да ям на кръчма вторник. :D

17. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Btw темата е интересна наистина, май не съм я виждал, нищо че е на година и нещо :D
    Аз лично 3бетвам дооста от позиция, но никой не ме 4бетва лайт на ниските нива, както и никой не рестийлва или рескуийзва лайт. Много хора само колват извън позиция с всякакви боклуци и играя доста печелившо срещу тях, а при 4бет често се фолдвам с TT, JJ и QQ, което пък значи, че съм 3бетнал на блъф с тия ръце и не ми е ясно дали е мн правилно. Естествено не винаги фолдвам, но май в повечето случаи се хвърлям.

Срещу 3бет се старая да колвам само в позиция и да ги надигравам постфлоп. 3бет рейнджовете им са доста по-широки и често 3бетват с глупости, докато при 4бет-а е почти винаги АА,КК и понякога QQ,AK, random stuff от някой рег. Често плащам на директен 4бет шов, защото го правят с посредствени ръце. Мин 3бет в много случаи означава монстър и бая често плащам с идеята да хитна силно или да се фолдна.

Напоследък пробвам и лимп/3бет от УТГ с АА,КК и доста се филмират, но го правя само на анонимките, че иначе ме е срам да ползвам толкова ботски и прозрачен плей хаха :D

Ще ми е интересно някой на 10нл,20нл да си изкаже мнението по въпроса.

18. timoty

timoty
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    36
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Като ви е трудно да се справяте с тесни 4бет рейнджове на 20нл, - качвайте 400нл+ там ще ви 4бетват с доста по-широки рейнджове, няма да го има тоя тежък проблем да ви 4бетват само с АА, КК и АК рейндж и ще ви е лесно, като резултат ще завалят яките кинти xaxa :p

П.С. Да ви имам проблемите
    П.С.2. Не играя онлайн покер - само лайв на сти'нки с другаре

19. Sasor1

Sasor1
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    34
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:

20. CobraStarr

CobraStarr
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    332
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    @Timoty - аз не съм казал, че имам някакъв проблем или че ми е трудно да бия 10нл играчи, защото имат тесен 4бет рейндж.. просто искам да стане някаква дискусия, защото тази тема ми е интересна :)

@Sasor1 - да, аз си ги валю 3бетвам с доста широк рейндж, особено в позиция, просто защото в 3бетнати потове играят доста зле и се стакват мноого лайт. Обичам да имам инициативата и затова предпочитам да 3бет/фолдна отколкото да флатна, но определено понякога си е по-добре флат. Целта ми по принцип е да си създам някаква динамика и отначало съм голям агресор, а после си тайтвам и флатвам по-често. Все пак в голяма част от времето играя на анонимките в Прима и изигравам към 200 ръце за сесия на 1 маса, които са достатъчни да създам някаква история с играчите и горе долу ми се получават заигравките и нямат голям респект от мен, което си е супер като ми дойдат ракетите :D

Сподели страницата