1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by Sergo90, Mar 20, 2014.

1. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    Hand History for Game 73633413 (Boss Media or Party)
    $300.00 USD NL Texas Hold'em - Thursday , March 20 , 07:41:09 ET 2014
    Table AntaresHeadsUp (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 1: abasak1 ( $666.10 USD )
    Seat 2: Hero ( $372.60 USD )
    Hero posts small blind $1.50 .
    abasak1 posts big blind $3.00 .

Dealt to Hero: :2d: :Kd:
    Hero raises $4.50
    abasak1 raises $18.00
    Hero calls $15.00

FLOP ($42.00)
    :8c: :3h: :6d:
    abasak1 bets $29.00
    Hero calls $29.00

TURN ($100.00)
    :2c:
    abasak1 bets $87.50
    Hero calls $87.50

RIVER ($275.00)
    :8d:
    abasak1 bets $528.60
    Hero calls $235.10
    abasak1 shows :7s: :5s:
    Hero shows :2d: :Kd:
    abasak1 wins $293.50 USD from main pot
    Hero wins $742.20 USD from main pot

2. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +206 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Браво

3. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +40 / 1 / -6
    Poker Hands:
    Spew imo

4. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    Slab si i ne razbirahsh

5. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +384 / 15 / -18
    Poker Hands:
    нямаме ли 100 по-силни блъфкечъри ?

6. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    което е от значение по какъв начин ? :) мислиш,че лошия блъфира по слаб мейд хенд ?

7. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +384 / 15 / -18
    Poker Hands:
    Естествено, че има значение.
    Ако ми дадеш следното инфо:
    твоя опен/кол рейндж
    3бет рейнджа на противника
    тенденциите на противника в 3бет потове
    твоя кол рейндж на флопа и търна
    бих направил КРЕВ модел и да ти докажа, че е лош кол :)

8. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    ок
    100% опен
    50% колвам 3б да кажем
    той играе с 14% цбет като цбетва силно и блъфове с екуити 3б рейнджа му е поляризиран играе с 18% 3б
    не 3бетва ниски ПП има 86с в рейндж и 83с като 8х би имал и А8 и 87с да кажем и 89с

цбетва 14% което следва че би цбетвал валета + А8 83 търн бетва със същия рейндж
    рвр не шипва различно от 86 83 и блъфове като А4 А5 бдфд 75 79 Т7 74
    рвр не шипва валета + само 83 А8 за валю + блъфф комботата му като съм сигурен че изпускам няколко

9. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +40 / 1 / -6
    Poker Hands:
    kuv crev model opp e fish

prosto ne me kefi mene :) ama sergo sig e imal read

10. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    opp e reg :D koito e fish haha inache da
    principno ponqkoga foldvam dori po silni ruce ot bottom pair vs 3brl v 3b pot

11. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +384 / 15 / -18
    Poker Hands:
    Човека очевидно е фиш, с оглед, че цбетва само 14% на флопа, представи си с какво стига до ривъра. Не мисля, че няма да шипва JJ+, но да видим какво ще стане.
    Той просто няма как да цбетва TPTK+ и да има блъфове и да е 14% , само ТПТК+ му е повече % . Колваме си флопа и търна и какво става на ривъра получаваме ~pot bet, с оглед, че сме колнали флопа доста широко и търна колваме всеки пеър и флъш дрол, излиза, че търна още колваме прекалено много. Затова даже ръката трябва да е фолд още на търна, даже на флопа. Човека няма да ни експлойтва, за да трябва да колваме ФЛОП+ТЪРН+РИВЪР супер широко. То даже е нереално да мислим стратегии за човек с цбет 14%, даже е нереално да си мислим, че ривъра е ок кол с К2с. То даже е несериозно да мислим, че този ще ни блъфира. Но да кажем, че стигаме със супер широкият си рейндж на ривъра и получаваме пот бет и ние блъфкечваме с целият си блъфкеч рейндж, защото !?!? Той нито бетва флопа с достатъчно блъфове за да бетне търна с достатъчно блъфове и да бетне и на ривъра към 32% блъфове. Та излиза, че той на флопа цбетва супер деполялизиран рейндж, който включва ТПТК+ и нека вкараме за блъфове всички бекдор ФД. Търна си ги бетва пак ривъра шипва TRIPS + както каза и миснати ФД, ние съответно колваме с пеър и....

Може да отговориш на няколко въпроса:
    1)Срещу такъв човек какъв рейндж колваме на търна и има ли въобще смисъл да е толкова широк, при положение, че той няма достатъчните блъфове.
    2)Защо мислим, че ривъра трябва да колнем всеки пеър, за да блъфкечваме, като опонента нито има блъфове нито ни експлпйтва
    3)Какъв рийд си имал

12. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +327 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Ако сбетва всички тези неща това са 30%+ сбет в конкретния спот. Срещу този рейндж и на флопа и на търна имаш под 30% екуити. И когато той няма ръце в рейнджа си, с които ще ч/ф търн, кола на флопа с тази ръка не е ли маргинален? Когато ривъра пеърне 8 това е перфектния сценарий за теб, но той трябва да е много тъп, ако продължава със всичките си блъфове, а не валю бетва JJ+. На почти всички останали рънаути част от дроувете му хитват, а JJ+ би трябвало да са шов, тогава какъв ти е плана с К2 и кола на търна не е ли маргинален?

13. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +40 / 1 / -6
    Poker Hands:
    mene kola na rivera nai me kefi ot cqlata ruka
    kola na flopa spored men naistina e nenujen, drugite romani sa izlishni, zashtoto choveka suvsem spokoino moje da e debalansiran i da blufira dosta poveche (bez da osuznava), otkolkoto valuebetva na rivera.. koeto da ni opravdae kol s pochti vsichko sus sd s koeto stigame dotam
    gtowise rukata e spew obv e ot kilometri i bez crev modeli
    tva dali nashiq exploit e presilen veche e suvsem otdelen vapros i sum sklonen da vqrvam malko poveche na sergo igraesht nl200+ ot godini, otkolkoto na drugite v temata

14. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +384 / 15 / -18
    Poker Hands:
    Едно спю, ако тръгне да се оправдава може да си измисляме сумати неща. От личен опит знам, че ако почнем си фантазираме и да блъфкечваме когато не трябва и фолдваме когато трябва няма да доведе до добри неща.

15. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    @ реалсот :) но офенсе , казвам какво си мисля само

ти не разбираш от покер , което се вижда ясно от незнанието ти какво да правиш в елементарни спотове,както и в неумението ти да структурираш правилен рейндж на опонента в конкретния спот давайки ръце ,които не виждам логика ,той да 3бетва и да играе така :)

то целия ти структуриран рейндж е абсурден :) смисъл А3о А6о К6с А6с А2с защо да ги има не знам но ти си знаеш ((казвам че не 3бетва ниски ПП ти слагаш 44 77 55 етц. ? лол
    кой адекватен би го 3бетвал това

Единствената причина поради която дори ти отговарям е ,че виждам че си се постарал и си отделил време за да напишеш коментара си затова и аз ще отделя

""Той просто няма как да цбетва TPTK+ и да има блъфове и да е 14% , само ТПТК+ му е повече % . Колваме си флопа и търна и какво става на ривъра получаваме ~pot bet, с оглед, че сме колнали флопа доста широко и търна колваме всеки пеър и флъш дрол, излиза, че търна още колваме прекалено много. Затова даже ръката трябва да е фолд още на търна, даже на флопа""

просто има как защото ц-бет фрекуенсито на даден човек зависи доста често от бордовете които хитват и би имало бордове на които 3беттора би искал да си чекне целия рейндж и такива на които би цбетвал 60% от рейнджа си (поради това как хитва борда рейнджа му и рейнджа на опонента) това обв не мисля ,че е нужно да се обеснява,но може и да не си го разбрал след като пишеш ,че не е възможно .
    продължавам по цитата . За това че ръката е фолд да това е така и този фолд е на търна :) както се получава ти си прав в поне от едно от нещата ,което казваш (това много ме радва ,защото подсказва,че може би имаш бъдеще в покера , а аз бих се радвал за теб ако импруувнеш)

"" То даже е нереално да мислим стратегии за човек с цбет 14%, даже е нереално да си мислим, че ривъра е ок кол с К2с""
    Пак казвам за това със цбет-а ,че не си го разбрал :) надали има за голям семпъл с 14% 3бет :)

""То даже е несериозно да мислим, че този ще ни блъфира.""
    малкия цбет процент не имлицира директно липсата на блъфове в рейнджа на другия , което е много важно и е добре да го знаеш ако мислиш да продължаваш да играеш покер

""Но да кажем, че стигаме със супер широкият си рейндж на ривъра и получаваме пот бет и ние блъфкечваме с целият си блъфкеч рейндж, защото !?!? ""

защото няма валю рейндж по широк от 4 комбота :) а всичките блъфове са му в рейнджа
    п.с това се отнася точно за конкретния ривър

сметките не искам да ги коментирам заради неумението ти да структурираш рейндж и като цяло тинкинг процеса ти е не толкова добър колкото си мислиш :)

""Едно спю, ако тръгне да се оправдава може да си измисляме сумати неща. От личен опит знам, че ако почнем си фантазираме и да блъфкечваме когато не трябва и фолдваме когато трябва няма да доведе до добри неща. """

тоова аз как спювам и ти има доста голяма разлика , и надали си измислям сумати неща ,тъй като познавам отчасти ГТО играта и знам че единствените отклонения от нея правя ,когато имам доста едже постфлоп вс конкретния опонент или имам таймминг/сайзинг тел :)

""От личен опит знам, че ако почнем си фантазираме и да блъфкечваме когато не трябва и фолдваме когато трябва няма да доведе до добри неща. ""

съгласен :)

16. thefan

thefan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +7 / 0 / -4
    Poker Hands:
    кола префлоп, флоп, турн и ривер не ми харесва :)

17. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +384 / 15 / -18
    Poker Hands:
    аз се чуд

18. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +384 / 15 / -18
    Poker Hands:
    аз се чудя тоя дето те стейква, защо те стейтва....пък и твоя рицар те защитава за нещо абсурдно....даже 1нл играч ще го разбере.....

19. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    53
    Ratings:
    +25 / 1 / -2
    Poker Hands:
    Вместо да се чувстваш обиден, по-полезно би било да препрочетеш постовете и да се поразмислиш.
    Действителността винаги е доста сурова, затова е действителност.

Аз като страничен наблюдател(кибик) в тази дискусия, доооста се чудя дори и в момента, колко време е отделил sergo90, като 99% съм сигурен, че е наясно за резултата от отделеното време.

20. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +375 / 11 / -82
    Poker Hands:
    заради пари ,иначе рицара си е той

Share This Page