1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

[25nl] 1010 on paired flop

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от abvgd123, 7 април 2010.

1. abvgd123

abvgd123
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    PokerStars Game #42274375744: Hold'em No Limit ($0.10/$0.25 USD) - 2010/04/06 19:43:32 EET 2010/04/06 12:43:32 ET
    Table 'Galle III' 6-max Seat #2 is the button
    Seat 1: Goormin ($25.70 in chips)
    Seat 2: skro_Latino ($33.35 in chips)
    Seat 3: Hero ($25 in chips)
    Seat 4: torquemada28 ($47 in chips)
    Seat 5: sinsemilla30 ($55.40 in chips)
    Seat 6: O-TiGreTon-O ($28.55 in chips)
    Hero: posts small blind $0.10
    torquemada28: posts big blind $0.25

Dealt to Hero: :Td: :Th:
    sinsemilla30: folds
    O-TiGreTon-O: folds
    Goormin: raises $0.75 to $1
    skro_Latino: calls $1
    Hero: raises $2.25 to $3.25
    sinsemilla30 leaves the table
    torquemada28: calls $3
    Goormin: folds
    xerox teen joins the table at seat #5
    skro_Latino has timed out
    skro_Latino: folds

FLOP
    :Jd: :Js: :4s:
    Hero: bets $6
    torquemada28: calls $6

TURN
    :Jd: :Js: :4s: :3c:

Здрасти, първа ръка ми е това /без майтап/, какво правите срещу напълно непознат.
    Бетвате ли и търна и колко, какво правите, ако ви колнат?
    Изобщо трябва ли да се c-бетва на този флоп (на мен чек - фолд ми се вижда безумна опция). Благодаря предварително :)!

2. sashn1

sashn1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според мен тук няма защо да спираш да рейзваш. Ако имаше ОП той щеше да те ре-рейзне на ПРФ още, може би има по нисък чифт или 2 оувър карти. Рейз на флоп , рейз на търн и рейз на ривър. Ако те ре-рейзне може да се замислиш за трипс...

3. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    -1 za mnenieto na kolegata otgore :) ta w mn kofti spot sme tuka OOP vs nepoznat s underpair mn gotino osobeno kato nqqme info az lichno bih betnal po malko na flopa pota e ~8$ mislq ? betwam okolo 5 sled twa na tazi karta na turna az bih bet foldnal ako ni callne sum za c/f na wsqka karta oswen T :D ma i na men sa mi mn trudni teq flopove daje ponqkoga si chekwam flopa kato sam ws unknown :)

4. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    ako si w nastroenie za gamblevane si se butni all in :D :D "shansa e 50 na 50 ili ima vale ili nqma vale" twa e citat ot drug forum :D

5. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    po-golqm sqz pre. Na flopa pove4e ot 20bb ne e nujno. Ob6to vzeto tuk range-a mu e slowplaynati overpair - typoto e 4e ne znae6 ni6to za nego + AQss,AKss,AJ - ne pove4e ot 4-5 kombota imo. Kakto i 88/99, predpolagam na 25nl 6te gi igrae v podoben spot golqm procent ot vremeto zaradi malkiq ti sqz + nqkyv procent float s overs. Taka 4e ne mislq 4e e zle shove v podoben spot, vypreki 4e e dosta marginalno. Moje da izbere6 i po safe liniq s c/f turn i ako ste x/x da shovne6 rivera za value ot underpair. Ako be6e Sqznal pre 16bb - sled 1/2 cbet na flopa bih se opital da stigna do SD i pri agresiq bih se predal.

6. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    prefllop e ok imo toi e reiz do 1 kolegata do reizwa do 4? ili ... ?ops mai bad didnt see that... mn maluk bet prawish tuk min do 4$ preflop shot si OOP na wsichki na masata

7. slowgrind

slowgrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    177
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз не мисля, че тоя е с овърпеър, имайки предвид малкия ти скуиз и голямата вероятност другите двама да платят отзад, едва ли иска да играе АА 4уей. Аз бих чек/колнал 2 улици, а може и 3 в зависимост от излезлите карти на търна и ривъра, доста често ще те блуфира с руце като АQ,AK, a може дори да валюбетва по-слаби 77-ТТ, а може просто да си е олигофрен и да си е с ени 2. :)

8. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    И аз отначало не видях че е скуиз :). Аз пре с тия десетки го правя 4.50-5 и не искам екшън. Бета на флопа е ненужно голям и на търна задължително чек. Няма слаба ръка която да ти колне шов или пък силна да фолдне така че ако шовнеш много го улесняваш да играе правилно. Чек търн и някакъв малък бет на рив ми се струва оптимално. Има и вариант за ч/к но трябва да имате история.

9. abvgd123

abvgd123
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    43
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ОК, пичове, вадя си извода, че скуийза е малък :). Мен като ми овърколне по този начин си мисля, че най-често ще има някакъв среден чифт или до JJ макс (но пък може и да е някакъв психар с K2o, кой знае). C-beta е доста голям близо 80% от пота, исках да покажа, че не се ебавам и искам да фолднат овъркарти и може ни най-ниските пеъри.
    Ако чекна търна, колвам ли ривъра? На ниска карта ривър чек/фолд ли е оптимално?

/резултатът: бетнах търна, чекнах ривъра, лошият бетна 1/5 пот, аз го колнах и ми показа QQ (изцеди си ме:)

10. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    кол пре ч/к флоп ч/к търн.....и.т.н