1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

$22 Турнир - QQvsmall blind

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от Bighazelnut, 2 октомври 2012.

1. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Турнира е GSOP Mini 1 с вход от $22. В момента на ръката остават 384 човека, а платените места са 380(последното платено е $28).

Преразказвам: Блиндовете са 1000/2000, ние сме на бутона със стак от 32 000(средния е 48 000). До нас има лимп от ранна позиция(2-ра) и ние от бутона виждаме QQ и сме със статс 14/14 за около 45 ръце. Рейзваме до 7000 и малкия блинд(пича е с 10/10 статс за около 30 ръце и има 43 000 чипа) без замисляне ги прави 18000. Големия блинд и лимпера фолдват. Какво правим ние в така стеклите се обстоятелства?

Противника ни беше преместен и не сме видяли showdown от него, взе 3 ръце без бой. Нямаме информация за него освен, че попринцип ползва често бутона за аутофолд преди да му е дошъл ред.

equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 52.634% 51.06% 01.58% 183588540 5675268.00 { JJ+, AKs, AKo }
    Hand 1: 47.366% 45.79% 01.58% 164644764 5675268.00 { QQ }

Не съм сигурен, дали е ОК в най-добрия случай да флипваме, при 4-ма оставащи до парите и да си загубим 7 часа без кеш?

2. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Имаш 16bb и си инвестирал в пота 3,5bb, дефакто си с 12,5bb и се чудиш какво да правиш ?! Не разбрам почти нищо от турнири, но ми се вижда со изи пуш. Никога не играй за мини кеш в нормален турнир и никога не бъди резулт ориентед, щото в момента си точно такъв, нямам особено голями съмнения, че си пушнал и си се набил на AA/KK, но за мен това си е стд кулър и неможеш да си го спестиш :)

3. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Ти серионо ли пусна подобна ръка за коментар ?

4. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Предвид, че пуш няма никакво фолд икуити (14 за 54) и предвид всичката информация, която си дал за врага (10/10, очевидно не се опитва да ви гази около бъбъла) + фазата на турнира мисля, че е ez fold. Ако врагът ги беше направил 14 или беше пушнал може би щеше да е по-трудно, сега не виждам ръка, срещу която да си напред.

Не ми харесва първоначалният рейз до 7, някъде около 5-5.5 от бутона ми изглежда доста по-добре.

Последна редакция: 2 октомври 2012
  5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Не че е нещо ама аз в тоя спот си влизам директно ол инче от бутона, 16 блайнда сме долу има вече 3.5 и си влизам в парите като пич след това, да не говорим, че тоя с лимпа, ако има стак и чифт може и да ни колне:).

6. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Мен ми беше мисълта за от играването, преди да знаем какво ще направи СБ:) Никога не бих рейзнал 3.5х с 16бб стак когато има лимп, просто си ги нашивам и това е. Ако имам аса бих минирейзнал с КК може би също(доста по рядко), но QQ просто ги бутам.

А ако от СБ/ББ се обади някой с брадите или боровете - кофти работа, но е доста по добре от това да рейз/фолднем QQ с 16бб и лимп преди това.

7. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Прав си. Ама какво да правим в момента?

8. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Поствам цялата тази работа точно заради ето това:

В момента на ръката остават 384 човека, а платените места са 380(последното платено е $28).

Може би ако не беше това с платените места, щеше да си се шляпна all in без да се замислям, но при тази ситуация не съм сигурен дали в дългосрочен план не е добре да фолдваме.

Тук за мен в 70% от случайте ще сме много назад, демек ще отпадаме в да кажем 60% от случайте без да вземем пари от турнира, в 40% от случайте ще станем с около 68-70 000 чипа, което няма да промени коренно нещата.

Ако фолднем ще останем с 25 000 чипа и сигурни $28 в 100% от случайте.

Не е ли по-добре да намалим вариацията с един фолд?

9. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Все си мисля, че трябва да анализираме цялата ръка, защото тук според мен има грешка в началото от която произтича трудно решение после. Иначе да... фолдваме си и влизаме в парите блайнда се вдига след 2 минути и сме с 20 000 чипа на ниво 2400 и тогава ще видиш ти що е вариация:).

10. IamMickeyB

IamMickeyB
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    104
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз не бих ги хвърлил, ако ще и 15 часа да съм играл... 28$ не е сума, за която да трябва да правиш такива фолдове. Помня когато Yeste беше фолднал КК на първия му лайв турнир точно на балона, за да влезе в парите и успя, но сумата беше далеч по-голяма. Трябва да играеш за финална маса а не да мислиш как да минкешнеш, още повече когато говорим за 20$ турнир.

11. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    20$, 0.5$ , 1000$ няма никакво значение, на каквито и турнири(кеш) да играеш спазваш БРM нали...

12. Gurkoff

Gurkoff
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    dg7al +1;)