1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

20nl strange river bet

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от alex4409, 26 август 2013.

1. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Pacific)
    $20.00 USD NL Texas Hold'em - Monday , August 26 , 05:11:57 ET 2013
    Table Toledo (Real Money)
    Seat 6 is the button
    Seat 2: Player2 ( $28.58 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 16 , 3B: 3 , AF: 1 ,8 , Hands: 313
    Seat 4: Player4 ( $16.33 USD ) - VPIP: 21 , PFR: 13 , 3B: 4 , AF: 2 ,7 , Hands: 1169
    Seat 6: Hero ( $20.00 USD )
    Seat 7: Player7 ( $19.68 USD ) - VPIP: 39 , PFR: 2 , 3B: 0 , AF: 1 ,0 , Hands: 66
    Seat 9: Player9 ( $9.83 USD ) - VPIP: 52 , PFR: 22 , 3B: 0 , AF: 2 ,6 , Hands: 178
    Player7 posts small blind $0.10 .
    Player9 posts big blind $0.20 .

Dealt to Hero: :6c: :Ac:
    Player2 raises $0.52
    Player4 folds
    Hero calls $0.52
    Player7 calls $0.42
    Player9 folds

FLOP ($1.76)
    :5c: :9c: :7h:
    Player7 checks
    Player2 bets $0.60
    Hero raises $2.20
    Player7 folds
    Player2 raises $5.82
    Hero calls $4.22

TURN ($14.60)
    :6h:
    Player2 checks
    Hero checks

RIVER ($14.60)
    :Ah:
    Player2 bets $14.60
    Hero

За 300 ръце от МР отваря 20 (51)

Тука много ми се искаше да колна, но мисля, че е грешно? Играча е малко по тайт и не ми се искаше да се стаквам на флопа с/у сетове, евентуално 2 чифта.
    Всичко сетове на флопа би трябвало да чекнат ривъра, флъш не може да има Т8спатии остава да има, но не знам дали отавря много такива конектори

2. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Fold pre, as played - stack off na flopa

3. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    На това ниво, така като ме върти на флопа е ясно, че няма чифт над борда на флопа. Остава 2чифта, сетове, стрейт, чифт и стрейт/флъш дроус... С/у този рейнд не съм го смятал, ама няма да съм много напред... затова плащам.

А както казваш as played не е ли малко нелогично да презентира 8 на ривъра, като е ченал търна? Много ми е нелогично нещо

4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    А я аз да те питам - ти що го рейзваш ? За инфо ли ?

5. bjich

bjich
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Без да се обиждаш, ама ти си този който трябва да сметне рейнджа му. Ако искаш да си подобриш играта не може да искаш отговори на готово.
    Плюс това, че трябва да имаш план за ръката и да си горе-долу наясно какво ще правиш, след като си го рейзнал на флопа

6. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    За съжаление не съм имал никакъв план за търн и ривър, което си е грешно. Но изобщо не се замислих какво ще правя, ако ме рирейз( веднага го отчитам като новобранска грешка) просто не очаквах да го направи. Като го нарпави малко се стъписах и занитих,от гледна точка на това, че не исках да се стаквам. Мисля, че правилно го правя този анализ и питам за коментари. За да мога при следващата подобна ситуация да играя по- оптимално.

Ако мога да обобща:
    -първо ако може да попитам не е ли хубаво да се лимпва такива суитнати аса от бутона и СО(Имам предвид А6с-АТс)? Това както спомена конселиери го отчитам като първа грешка
    -второ на флопа ?call>raise?
    -трето ако рейзна shove>call

Към Колегата, не искам някой да ми върши черната работа - да ми смята %, а по- скоро да ми покажете някои очевадни за Вас грешки, които допускам.

Мерси

Последна редакция: 26 август 2013
  7. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А6s бих фолдвал автоматично, да не говорим за рейза преди нас. Не знам какво ти е VPIPto, според мен трябва да скъсиш рейнджа (или да почнеш да играеш 6+ маси, където подобни ръце сами се филтрират).
    На флопа бих колнал първия малък рейз, все пак имаме 39 VPIP след нас и спокоен фолд след това. Както ти си го играл, бих се вкарал all-in на флопа, защото в противен случай се вкарваме в средна зона, където хем вкарваме много пари в пота за шот, хем не бихме могли да платим ОЛ-ИН на търна ако не ни дойде.

8. alexdelpiero

alexdelpiero
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    156
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    super lesen call na flopa i nqma filmi osobeno kato ne si imal plan za sled tova

9. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Няма да ти давам акъли какво да направиш, просто ще ти посоча няколко неща, който е хубаво да вземеш под внимание:
    1. Рейзъра е УТГ и е тайт, какви точно 2 чифта виждаш в рейнджа му след ри-рейза на флопа?
    2. Какъв е рейнджа на опонента ни, след ри-рейза му на флопа?
    3. На флопа имаш човек зад себе си, които ако няма 2 чифта+ автоматично го гониш от ръката.
    4. След, като сме рейзнали флоп-а и вече има над $10 мъртви, колко процента трябва да имаме с/у опонента си за да ни е печеливш шов-а на флопа?

10. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    1. Мисля, че не е чак толкова тайт сега си отворих пак ръката и за 500 ръце УТГ опен му е 33%, а МР- 23. От тези статистики смятам, че на флопа ще ме рейзва със 55, 77, AA, 99, KK, 86s, 8c9c- срещу този range ми излиза, че имам 45% на флопа. Ако както казваш махна 86, 89, 97, 57 пак имам 44%. Но така изиграно на ривъра мисля, че има 89с, или евентуално vbet-ва сетове, ама не съм виждал регове да вбетват в тази ситуация.

4. В тази ситуация как се смята, не знам честно казано...в пота има 10$, а на мен ми остават още 17$. На груби сметки това ли е 10$:17$ Това съотношение как се обръщаше в %. Изглежда, че трябва да е доста голям
    Нямам и почти никакво fold equity

11. alexdelpiero

alexdelpiero
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    156
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    e nali 6te se stakva6 smqta6 17 za 27 kvo e tva 10;17 lol ,,mai ti trqt 38% smetni go tam...

12. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    shova ti e 14 za 40 ~35%

13. zig

zig
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    198
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +20 / 2 / -0
    Покер ръце:
    За мене човека има сет и след чека ти на търна напълно осъзнава,че нямаш 99% стрейт,малко вероятно е да имаш рънър флъша и разчита, че можеш да му направиш хиро кол с някоя ръка подобна на твоита, ако го сложиш на неизлязъл флъш. С оглед на играта му на флопа не мога да го сложа на флъш излязъл на ривъра. Или е имал сет ,или някакви високи суитед карти примерно KQ ,ako e с KQ играта му накрая е чист блъф ,защото е усетил слабост на търна,но 80-90% е на сет и 10 % на др ръка . Поради тия разсъждения пуша му е супер. Ти след този реиз и рирейз на флопа трябва наи добре да се стакнеш ,щото вече има мъртви пари наляти, а освен нът флъш дрото имаш и гътшот, и би трябвало да имаш достатъчно екуити за стакване.

Последна редакция: 29 август 2013
  14. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За префлопа ...както и да е .
    Изобщо не ми харесва рейза на флопа, имаме човек зад нас и го губим като клиент....
    Нашата ръка иска много хора в пота който да наливат много пари ...защото имаме дроус към нътсове...тя не иска фолд екуйти итн.

15. awd741

awd741
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    208
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +21 / 1 / -6
    Покер ръце:
    jully ви даде страшно ценен съвет, на ваше място дори бих си го записал !

Сподели страницата