1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

200нл топ пер става блъф

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от jully, 9 януари 2013.

1. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Table CutOff 38 200 Max (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1:Hero( $200.00 USD )
    Seat 2: gkhn89 ( $186.80 USD )
    Seat 3: John_1984 ( $423.80 USD )
    Seat 4: kriblikrabli ( $215.00 USD )
    Seat 5: TURBOTURBO ( $360.00 USD )
    Seat 6: Senor_Cash ( $417.45 USD )
    Senor_Cash posts small blind $1.00 .
    Hero posts big blind $2.00 .

Dealt to Hero: :9h: :Ah:
    gkhn89 folds
    John_1984 raises $6.00
    kriblikrabli folds
    TURBOTURBOcalls $6.00
    Senor_Cash calls $5.00
    Hero calls $4.00

FLOP
    :3s: :Ac: :Ks:
    Senor_Cash checks
    Hero bets $16.00
    John_1984 folds
    TURBOTURBO calls $16.00
    Senor_Cash calls $16.00

TURN
    :Qc:
    Senor_Cash checks
    Hero checks
    TURBOTURBO bets $35.00
    Senor_Cash calls $35.00
    Hero raises $108.00

Ръката ми се случи вчера и е много странна. Пота е 142 аз вкарвам още 108.
    TURBOTURBO e 27/22 доста придвидим но изключително стабилен играч.Рийда ми за него е че има или асо което не може да издържи на напрежение тук или има някакъв добър дроу +- чифт ( за това съдя по малкият му бет ...той не би бетнал в този спот с нът стрейте или с 2 пер+ толкова малко най-вероятно до колкото го знам бетва малко за някакво FE+ или за семиблъф с ръка с прилично екуйти ...особено като със Senor_Cash са дийп )
    Senor_Cash е доста агресивен регулар който играе и доста нависоко , мисля че тоя няма да колне тук с монстър защото не слоуплейва много много.
    Осъзнавам че плея ми е може би леко ''зле-креативен'' защото има прекалено много фактори (предимно по-големите стакове на другите играчи)
    Идеята ми беше да се опитам да открадна пота ( около 43% трябва да ми фолдват за да съм ок )
    Плея ми е доста странен и бях повлечен единствено от рийдовете ми за хората (обикновенно съм ч/ф в този спот ...при други обстоятелства например бет около 50 от TURBOTURBO)
    Какво мислите за плея ми и за мисловният процес зад него?
    Как ви се струва сайзинга ми?
    Моля спазвайте правилата на новият ни Vip forum и нека коментираме по ръцете на наши колеги с едно ниво разлика в играните от нас нива.
    Благодаря :)

Последна редакция: 9 януари 2013
  2. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Аз лично или бих се отказал от ръката или (с/у определени опоненти ... не тези двамата) бих заложил още една улица, така изиграно идеята е ок но според мен с този рейз няма да постигнеш толкова желаните 40%+ фолд икуити.

Турбото трябва да доплати 73 лева, за пот от 251 а зад него има човек, с които са дийп и мисля, че ще е изкушен със всеки дроу да продължи (по един начин или по друг).

Не знам, до колко е идейно да се направи по-голям рейза(шов-а), като цяло ми е чужд такъв плей и ще изчакам коментари на по-добри от мен играчи.

3. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Доста интересна ръка:)
    На мен ми хрумват няколко неща на пръв поглед:
    Малко ми е странно защо мислиш, че си назад на търна с-у рейнджовете им с ридовете, които си описал.
    На този борд, с екшъна префлоп няма много монстъри в рейнджа на никого. TURBOTURBO единствен може да има слоунат монстър префлоп и има доста повече силни аса от вас-блиндовете. Твоят и на Senor_Cash рейнджовете са доста идентични.
    Според мен плея ти е екстра само, че чек-шип ми се струва по-добре, защото ако ти колнат пота на ривъра става супер странен с оглед на стака ти. Така изглежда сякаш си в комбина с Senor_Cash :D . Ако чек-шипнеш ще поставяш в трудно положение по-силния рейндж - демек на TURBOTURBO. Както се е изиграла ръката просто не виждам как рейнджа на Senor_Cash може да е по-силен от този на TURBOTURBO.

Последна редакция: 9 януари 2013

Сподели страницата