1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

200nl c/c line

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от jully, 30 януари 2014.

1. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Seat 1: KUP76 ($201.42 in chips)
    Seat 2: Hero ($539.91 in chips)
    Seat 3: Lallinger ($234.05 in chips)
    Seat 4: laitvik ($202 in chips)
    Seat 5: centgas ($233.69 in chips)
    Seat 6: Thor767 ($260.76 in chips)
    Hero: posts small blind $1
    Lallinger: posts big blind $2

Dealt to Hero: :Ah: :7h:
    laitvik: folds
    centgas: folds
    Thor767: raises $3 to $5
    KUP76: folds
    Hero: raises $13 to $18
    Lallinger: folds
    Thor767: calls $13

FLOP
    :6d: :Ad: :7d:
    Hero: checks
    Thor767: bets $18.87
    Hero: calls $18.87

TURN
    :6d: :Ad: :7d: :3h:
    Thor767: bets $48
    Hero: calls $48

RIVER
    :6d: :Ad: :7d: :3h: :Qs:
    Thor767: bets $175.89 and is all-in
    Hero?

Какво мислите за ръката?
    На флопа чеквам всичко с което съм 3бетнал.
    Въпроса е на ривъра дали лошият има блъфове..... и ако има кои ръце би обърнал на блъф?
    Ривър бета е пот бет.
    Колвате ли ривъра, ако да защо, ако не защо?

2. paev10

paev10
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    194
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За мен тая няма как да я объркаш. Най-малкото на монотон вероянтостта да обръща на бълф е по-голяма, а пък и ще валюбетва по-слаби комбота 2пеърс. За по-точно решение... има супер много неизвестни които определят решението ни, за които не мисля че може да имаме отговор освен ако нямаме солидно хистори (та дори и тогава).

Как ще играе KdQ? QdK? АxKd? AQo?

Ако ще си сайзва за шов с флъшовете не мисля че би оставял 90 блинда на ривър. Аз съм склонен да му колна.

3. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Каква е идеята да чекваме точно този флоп със всичко, изглежда ми като овър аджъстинг? На ривъра, ако има сетовете 66 и 77, 89d, 9Td, TJd, QJd, KJd, QKd, KTd, QTd, AQ, ръцете които обръща на блъф трябва да са всички комбота КdJx, KdTx, КdQx, дали ги има, зависи дали го 3бетваш с поляризиран рейндж и също зависи колко отваря, колва и колко 4бетва пре. Иначе, ако фолдваш тази ръка ми се струва, че не ти остават достатъчно ръце, с които да дефендваш на ривъра и във вакум трябва да е кол.

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +445 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Дай да започнем от тук - какъв е твоя 3б рейндж в този спот, за да видим като си 100% чек на флоп как трябва да се развие ръката с различните му части.

5. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Хммм труден фолд, особено както Паев10 каза, че може да вбет по-слабо, а и ръката ни като цяло е напред в рейнджа ни (но мисля, че не е далече от фолд).

Кофтито е, че от легитимните му блъфове само KQo ги има (най-вероятно) и най-вероятно ще се спира често на ривъра + ще си мисли че има шоудоун срещу JJ/TT s karo.

Като цяло трудно е да се коментира, особено както казваш, че играеш само с Чек рейндж като 3бетор.
    Така, че само ти можеш да си направиш анализ и не очаквам особено адектватни коментари, освен от Наско да получиш за твоя рейндж (защото трябва опит за да се прецени ситуацията " на око")

А въпрос, кои ръце бетвате за да обърнете на блъф от флоп? 78с / 88 ?

6. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    не знам къв ни е 3бет рейнджа точно, но никога не съм фолдвал такава ръка в тоя спот :D тъпото е, че хората не блъфират достатачно тук, особено на Q рив, и може и да се намери някакси фолд ддз

7. zig

zig
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    198
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +20 / 2 / -0
    Покер ръце:
    A чек рейз на флопа не става ли ? Все пак имаме 2 чифта в трибетнат пот,верно че е малко кофти флопа,ама на флопа ни бие с флъш или два сета ,АА не вярвам да има.Тая ръка зависи много как ще се изиграе от противника, тенденциите му в играта и динамиката.Срещу някоя маймуна съм чек реиз на флопа и се стаквам,срещу сериозен играч, без динамика е по тегава ситуацията-често обръщат флъшове :)

Последна редакция: 30 януари 2014

Сподели страницата