1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

200нл АА иска чипс

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от jully, 18 април 2013.

1. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Seat 1 is the button
    Seat 1: Player1 ( $88.37 USD ) - VPIP: 51 , PFR: 2 , 3B: 0 , AF: 1.3 , Hands: 500
    Seat 2: Player2 ( $363.58 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 18 , 3B: 8 , AF: 2.9 , Hands: 1693
    Seat 4: Player4 ( $1005.63 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 17 , 3B: 5 , AF: 2.4 , Hands: 57126
    Seat 5: Player5 ( $236.58 USD ) - VPIP: 22 , PFR: 17 , 3B: 7 , AF: 2.5 , Hands: 27757
    Seat 6: Hero ( $495.39 USD ) -
    Player2 posts small blind $1.00 .
    Player4 posts big blind $2.00 .
    Player1 posts ante of $0.40 .
    Player2 posts ante of $0.40 .
    Player4 posts ante of $0.40 .
    Player5 posts ante of $0.40 .
    Hero posts ante of $0.40 .

Dealt to Hero: :Ac: :Ah:
    Player5 folds
    Hero raises $6.00
    Player1 calls $6.00
    Player2 raises $26.00
    Player4 folds
    Hero calls $21.00
    Player1 calls $21.00

FLOP
    :6c: :Js: :3d:
    Player2 bets $49.00
    Hero calls $49.00
    Player1 raises $60.97
    Player2 calls $11.97
    Hero calls $11.97

TURN
    :As:
    Player2 checks
    Hero bets $85.00

Лошият беше доста активен със скуизовете и мисля че използва този скуйз за да ме накара да играя праволинейно заради човека отзад с малко пари който е рибка.
    Бихте ли бетнали търна .... ако да колко?
    Или бихте чекбекнали търна с надеждата да се търси някакво валю на ривъра?
    Поради големият скуйз на лошият по време на тази сесия реших че 4бет няма да е много уместен ...но не се знае :)

2. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,242
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Стандарто е 4бет, но и аз бих само платил с надеждата да задържа другият играч. И аз бих я изиграл така всъщност, даже със същия сайз на търн бет-а(така му оставяме 1/2 пот за ривъра и максимализираме шанса да ни плати с нещо маргинално). Не мисля, че ще спечелим нещо с чек отзад, според мен ръцете, които ако чекнем отзад ще ни платят ривър бет ще ни платят и търн бет, за това бетвам.

3. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    харесва ми

4. XaReX

XaReX
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    93
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Струва ми се, че репваме прекалено силен рейндж с този бет на търна, особено като се има в предвид, че рибата е аллин и ще има шоудоун 100%.
    А и не знам какъв точно блъф бихме изиграли по този начин, като няма сайдпот и борда е супер сух.
    Определено бих си чекнал бак с надеждата, че лошият ще се опита да репне асото на ривъра. А ако сме го кулърнали така или иначе ще се вкараме на ривъра.

Общо взето с бет на търна ми се струва, че си лимитираме един от двата сценария, в които се вкарваме алл ин.

5. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    То е ясно още като той бетне флопа и ние платим, че и той и ние имаме някъква смислена ръка и няма линия, с която да репнем блъф. На мен ми харесвя как е играл Юли поставя го пред трудно решение с QQ-KK, Jx, а от 99-ТТ така или иначе няма да вземем повече валю.

6. XaReX

XaReX
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    93
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Първо нее мисля, че за нас има много смисъл да го поставяме пред трудно решение с нашата ръка.
    Второ за блъфа си прав, че общо взето нямаме, но идеята е с чек да репнем Jx,TT,99, които той потенциално би решил да се опита да блъфира.Докато ако бетнем ние махаме тези ръце от рейнджа си и оставаме само с AJ,sets

7. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Имаме полза да го поставим пред решение за целия му стак. Той с еър няма да блъфира често ривър, понеже сайд пота е само 24.

8. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Кофти ситуация, защото вече има един, който е алл ин и съм забелязал, че във тея спотовете винаги фолдват( независимо на търна или ривъра ), може би ако направим някакъв курвенски индюсващ бет от сорта на 32 на търна, за да може на ривъра да има някакъв сайт пот, за който човека да се бори, може би тогава ще е по-склонен да колне с един чифт. Иначе префлоп е много добре изиграно.

Сподели страницата