1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

200nl 4bet pot 150bb deep

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от timoty, 19 май 2012.

1. timoty

timoty
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    36
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    200nl BvB 4bet pot 150bb deep

Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    €200.00 USD NL Texas Hold'em - Saturday , May 19 , 01:27:52 ET 2012
    Table Bad Beat Jackpot 161 (Real Money)
    Seat 5 is the button
    Seat 1: Player1 ( €313.20 USD ) - VPIP: 25 , PFR: 20 , 3B: 7 , AF: 4.8 , Hands: 1234
    Seat 2: Player2 ( €126.17 USD ) - VPIP: 29 , PFR: 21 , 3B: 12 , AF: 2.3 , Hands: 648
    Seat 3: Player3 ( €167.54 USD ) - VPIP: 18 , PFR: 16 , 3B: 13 , AF: 3.3 , Hands: 567
    Seat 4: Player4 ( €200.00 USD ) - VPIP: 26 , PFR: 19 , 3B: 4 , AF: 1.8 , Hands: 68
    Seat 5: Player5 ( €60.40 USD ) - VPIP: 24 , PFR: 11 , 3B: 4 , AF: 1.0 , Hands: 582
    Seat 6: Hero ( €293.60 USD ) - VPIP: 21 , PFR: 17 , 3B: 5 , AF: 3.3 , Hands: 16048
    Hero posts small blind €1.00 .
    Player1 posts big blind €2.00 .

Dealt to Hero: :Th: :As:
    Player2 folds
    Player4 folds
    Player5 folds
    Hero raises €6.00
    Player1 raises €20.00
    Hero raises €39.00
    Player1 calls €24.00

FLOP ($92)
    :8d: :Ah: :9s:
    Hero bets €36.00
    Player1 calls €36.00

TURN ($164)
    :3c:
    Hero checks
    Player1 bets €48.00
    Hero calls €48.00

RIVER ($260)
    :2c:
    Hero

Блинд на блинд сме тук.
    Допълнителни статистики няма много какви да дам, защото ситуацията е такава, че няма да има достатъчно представителност. Все пак преди тая ръка фолд то 4бет му беше 33% от 3 пъти :). Основното в ръката така или иначе е динамиката, която беше много агресивна. Сцепи се да ме 3бетва сигурно 7-8 пъти за 20 мин. Веднъж ми фолдна на 4бет и веднъж му платих 3бет ООП, като му c/c флопа и c/f търн ма xJQx...
    По принцип тук го слагам на супер монстъри, но мисля че ще има и прекалено много супер глупости, с които да иска да краде постфлоп. Как играете по улици постфлоп?

Последна редакция: 19 май 2012
  2. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    доста инт спот като цяло :)
    не си казал за съжаление нищо за постфлоп играта на лошия,дали е приличен прави ли глупости виждал ли си го да барелва,анонимна ли е масата какъв имидж имаш ти и со он :)
    имо търн решението ти е по трудно, и не бих ч/к-вал търн ако не знам дали би обръщал на блъф и бетвал целия си колинг рейндж :) ако знам ,че е така ч/к рвр но по скоро клоня към ч/ф,гадното е че се вкарваш в тегав спот за 150 бб и мисля,че за да играем така ръката трябва да имаме повече инфо за лошия,защото иначе си е гембъл :)
    + чек рвр и според тайминг и сайз ( който най-вероятно е шоув де) бих преценил аз,но отделно,не бих колвал и търн-а ако не знам какво бих правил след това ....

+мисля,че доста по често не бих цбетвал този флоп :)

чакам още мнения,понеже действително е инт ситуацията

3. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    4 бета ти е много малък:
    -особено с описанието което даде за лошия
    -ооп си
    -150бб дийп си
    -с доминирана ръка си (т.е не си с 74с трики трики :) )
    Може би с 1/3 Търн постигаме това че играем ръката си доста лесно и слагаме лошия в много гаден спот с целият му рейндж .Естествено не казвам че това е най оптималното отиграване ,но определено мисля че това е отиграването което ни прави да изглеждаме супер силни и ни позволява да знаем каде се намираме с тази ръка.Ако ни колне 1/3 търна .....лошо ... :)Може би ще ч/ф ривъра защото мисля че доста рядко ще ни дабъл флоутне с нищо на този борд и в такъв голям пот.Но пък най-вероятно ще ни колне с JT ,нътсовете,всички аса,ако е по мераклия и много му се играе с гътовете и всички се свежда до това как би изиграл ръвъра с всички тези ръце (което трябва да знаем ).Дали ако има AJ,AQ ще шовне ривъра за валю ако чекнем или ще чекбекне и какво ще направи примерно с JT итн .Но всичко това са догатки без найстина да ни кажеш повече неща за постфлопа му .

Последна редакция: 20 май 2012
  4. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    c/c s toq action i malkoto info koeto si dal imo (1 milion 3beta, call malyk 4bet IP)
    dosta gaden mu e sizinga na turna, sumnqva me da valueshoveva AJ na riv, moje bi samo AQ (koeto moje da butne pre ponqkoga).. ostavat monsterite, koeto e po-tesen range, a shtom dosega si mu foldval tolkova mnogo ima nqkakav shans da butne sqkvi prostotii

kato cqlo obache poveche mi haresva varianta na jully, tochno shtoto taka mu davash da te postavi v mnogo tegav spot i da callvash 150bb s marginal ryka

5. timoty

timoty
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    36
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за много добрите коментари по ръката, въпреки наистина оскъдната информация. За съжаление няма как и да дам много по-точно, а и няма да е много адекватна, защото в случая той ми играеш персонално и някак съм сигурерн, че беше много склонен да излиза от линията необичайно често. Все пак по принцип е от доста агресивните постфлоп регове. В случая моя имидж в неговите очи е доста тайт. По-тайт отколкото реално съм.
    Още като отворих, ръката знаех, че ще ме 3бетне и бях решил, че аз ще го 4бетвам. 4бета е ок за 100б според мен, но за 150бб наистина е малък. Аз обаче исках да е точно такъв, за да му е много тъпо да ми шовне 150бб на блъф, а и да му дам шанс да мисли за малък 5бет блъф. Мисля че е способен. Планът ми беше да шовна ако го направи... Незнам дали е много разумно това обаче (?). Това по префлопа.
    Като падна флопа, реших, че задължително ще цбетвам и ако колне ще чекна търн, за да го оставя да си бетне флоутовете (би трябвало да са доста според мен). Тук грешката ми е, че не ц-бетнах малко повече флоп. Мисля, че би платил 1/2. Търн - ч/к по план. Ривъра аз чекнах - естествено...
    Точно заради това и реших да постна ръката, защoтo не обмислих да лийдна ривъра с нещо от рода 1/6-1/8... Исках да видя дали бихте ми предложили подобно отиграване и дали би било добро.

Последна редакция: 21 май 2012

Сподели страницата