1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

200, vs bet-check-bet line

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от s7eL, 12 март 2015.

1. s7eL

s7eL
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    69
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -1
    Покер ръце:
    TigurStars Game #001416368378: Hold'em No Limit ($1/$2 USD) - 2015/03/11 03:55:23
    Table 'Diamonds Are Forever' 6-max Seat #6 is the button
    Seat 1: ambiguous2 ($225.5 in chips)
    Seat 2: Eiwa25 ($314.32 in chips)
    UTG: Sup3rMari0 ($242.73 in chips)
    Seat 4: kjsouth ($227.15 in chips)
    CO: Hero ($208.46 in chips)
    Seat 6: pards ($121.24 in chips)
    ambiguous2: posts small blind $1
    Eiwa25: posts big blind $2

Dealt to Hero: :8h: :8c:
    Sup3rMari0: raises $6.00 to $6
    kjsouth: folds
    Hero: calls $6
    pards: folds
    ambiguous2: folds
    Eiwa25: folds

FLOP 15$
    :Ks: :Kd: :5h:
    Sup3rMari0: bets $11
    Hero: calls $11

TURN 37$
    :Ks: :Kd: :5h: :6c:
    Sup3rMari0: checks
    Hero: checks

RIVER 37$
    :Ks: :Kd: :5h: :6c: :9d:
    Sup3rMari0: bets $26.21
    Hero: folds
    Uncalled bet ($26.21) returned to Sup3rMari0
    Sup3rMari0 collected 34.95 from pot
    SUMMARY
    Total pot $37.00 | Rake $2.05
    Board :Ks: :Kd: :5h: :6c: :9d:
    Seat 3: Sup3rMari0 collected ($34.95)
    Seat 2: Eiwa25 (big blind) folded before Flop
    Seat 1: ambiguous2 (small blind) folded before Flop
    Seat 5: Hero folded on the River
    Seat 4: kjsouth folded before Flop (didn't bet)
    Seat 6: pards (button) folded before Flop (didn't bet)

УТГ е солид рег (24/19). Бутона е фиш. Ако нямаше фиш можеше да предпочета да фолдна или да 3бетна префлоп и да колна от бутона.

На търна не виждам мн валю да бетвам освен, че ще му фолдна мн ръце които имат 6 аута и ще избегна ситуацията на ривъра, в която той бетва- което се случва. Т.е. може и да е по-добре да бетна.

Бетвате ли търна, какво мислите за ривара ако нямате динамика в такива спотове и в неговия спот обръщате ли ръце на блъф и при какви фактори?

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +436 / 10 / -17
    Покер ръце:
    1. Не бетвам търна(с тази ръка)
    2. Не рейзвам ривъра(с тази ръка)
    3. Какви ръце да обръщам на блъф в неговия спот?

3. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Аз бих изиграл по абс.същия начин.

Зограф, с коя ръка би бетнал търн и ако те флатнат с каква ще продължиш на рив? Без Кx ofc :)

4. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,732
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +436 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Сега като се замислих, може би Ахs ръцете с които плащам флопа не съм сигурен може пък и 77 да трябва да го бетвам, ако искам изобщо да се балансирам(ако по някаква причина имам 89с/67с те също биха били бет търн), макар че тея неща са малко овъррейтед в спот, в който хората хироколват и репваме малко неща.

На пръв поглед с тази ръка съм чек търн фолд ривър точно както е играно, не ми се смята пък и никога не съм бил особено добър в този тип сметки - Сет и Бро-то да се изкажат:).

5. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    И аз винаги съм имал трудности в тези спотове. Наблюденията ми са за тенденция играча ООП да не блъфира почти никога с тази линия, понеже ИП репва ръка с ШД валю, а следвайки тази логика играча ИП да овърфолдва ривъра.

Ако се вгледаме в рейнджа ни, вероятно ТТ+ бихме ги бетвали по-често на търна и това ни остава най-силният блъфкетчър на ривъра + имаме някои А-хай ръце, които сме чекбекнали на търн. Съответно, ако фолдваме тази ръка, което и аз правя е много добър спот за ООП да овърблъфира. Предполагам не е лоша идея да чекбекваме търна с някои от по-силните си ръце понякога, които така или иначе трудно ще вземат 3 улици валю.

Един добър играч предлагаше да бетваме търна в подобен спот, вместо да предприемаме стандартната линия, като по този начин се предпазваме от вероятността да бъдем изправени пред тежко решение на ривъра. За мен тази логика не е съвсем вярна, защото ако приемем, че срещу ръцете, които ни бият губим един бет и с двете линии, то с чек бек търн кол ривър линията си даваме шанса да спечелим един екстра бет, ако блъфира някога.

6. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Много от реговете сибетват такива бордове със 100% честота, не бих казал същото за големината на залога (предимно е 40-60%), така че мисля че сме в доста добра форма с/у неговия рейндж. Аз лично бетвам този търн, като големината ми на залога е нещо от сорта на 20-40% освен ако нямам наблюдение, че опонента ми обича да ме трапва. Така изиграно бих фолднал ривъра.

7. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    ^ 1/3-1/4 пот с целия ни рейндж изглежда добра идея и като ни колнат, чек бекваме ривъра с тази ръка и бетваме биг с поляризиран рейндж.

8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:

Бетва се търна - да, срещу не-много добри регове е с най-високото ев.
    Протекшън вс QJs, JTs, T9s, QTs, AT
    Валю вс AJs, AQ или протекшън, ако ги фолдва. :D

Да чекбекваме търна с по-силни ръце е глупаво, по простата причина, че хората няма да ни тин валюбетват толкова много, че да искаме да слоуплейваме.

Ривъра никога не е блъф с 88, прекалено силно е, може би 2 комбота AQs. (ATs, AJs бдфд-та бих блъфирал търн)

" то с чек бек търн кол ривър линията си даваме шанса да спечелим един екстра бет, ако блъфира някога."

или да ни валюбетнат за един екстра бет на всяка карта, която е различна от 8, както и да ни блъфират на всяка карта, която е по-висока от 9.

Бих предпочел да чекна JJ, QQ пред 88.

1/3 и биг ривър бет е лошо, защото след 1/3 на търна, ръцете, с които блъфираме имат шоудаун валю

Последна редакция: 12 март 2015
  9. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Като казвам по-силни нямам предвид нътсове, а ръце като KJ-KT естествено рядко. Те трудно ще взимат 3 улици валю предвид колко тесни са рейнджовете и като добавим възможността опонента ни да трапва и това, че не си оставяме рейнджа напълно капнат като чекнем не мисля, че е толкова зле.

"или да ни валюбетнат за един екстра бет на всяка карта, която е различна от 8, както и да ни блъфират на всяка карта, която е по-висока от 9."

Не го разбирам напълно това, освен частта с протекшъна. Протекшъна струва около 15-20% от сумата в пота. В зависимост от ръката му Т, J, Q, A ще идват в 30-на % от времето и той няма да ги блъфира винаги естествено.

С AQ-AJs ми се струва зле да колне над 1/2 на търна предвид колко е тесен рейнджа ни и колко малко екуити имат. С над 1/2 бет се валюоунваме срещу смислен играч.

"1/3 и биг ривър бет е лошо, защото след 1/3 на търна, ръцете, с които блъфираме имат шоудаун валю"

Не мисля, че ниските суитед аса имат достатъчно шд валю и както знаеш ръце с шд валю могат да генерират повече ev, като блъфове в спотове, в които ни липсват такива.

10. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Точно :)

11. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Че ние какви ниски АХс имаме в рейнджа ?

12. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Заради фиша предполагам ще имаме?

13. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Зависи как си структурираме рейнджа на търна, аз лично бих колнал флопа с КТс–АКс, АКо (няма да ги 3бетвам заради фиша), АQs-ATs s backdoor flush, А5с, 66-JJ. Oт там нататък бетвам търна със всички блъфове и Кх, без КТс и КJs и чеквам А5с, 77-JJ, така изиграно 88 на ривъра ще ми е една от най-слабите ръце и съм лесен фолд, 1/4 от 77 можем да рейзнем на блъф (репваме 99). А относно това какво би блъфирал лошия - ами всички АQ и AJ например ! В рейнджа си има АА,QQ,Кх които чеква на търна, докато ние сме капнати, затова е добре да имаме Кх в търн чекбек рейнджа си - протектва ни и срещу оувърбети!

Последна редакция: 15 март 2015
  14. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    thebroshare bump,

стана малко дълго и претупахме коментарите,
    извиняваме се за пропуските :)

15. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Stel и ти ли играеш с 3-бетване на целият рейндж ?
    Ще споделиш ли впечатления от този стил на игра?

16. s7eL

s7eL
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    69
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Ами ако има само регове отзад да. Говорим за КО и МП. Не мога да покажа голям семпъл но определено има предимства. Но я сменям често тактиката спрямо масата.

Сподели страницата