1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

200 нл интересна ръка

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от jully, 16 октомври 2011.

1. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Hand History for Game 68999875994 (Poker Stars)
    $200.00 USD NL Texas Hold'em - Saturday , October 15 , 07:26:22 ET 2011
    Table Iris VI (Real Money)
    Seat 6 is the button
    Seat 1: aXuLe ( $253.10 USD )
    Seat 2: nofearfrank ( $115.85 USD )
    Seat 3: vlad777111 ( $105.10 USD )
    Seat 4: Miss MaiTai ( $281.10 USD )
    Seat 5: Hero ( $200.00 USD )
    Seat 6: wasInVietnam ( $214.00 USD )
    aXuLe posts small blind $1.00 .
    nofearfrank posts big blind $2.00 .

Dealt to Hero: :Qd: :9d:
    vlad777111 folds
    Miss MaiTai folds
    Hero raises $6.00
    wasInVietnam calls $6.00
    aXuLe folds
    nofearfrank folds

FLOP ($15.00)
    :4c: :2s: :2d:
    Hero bets $10.00
    wasInVietnam calls $10.00

TURN ($35.00)
    :Jc:
    Hero bets $24.00
    wasInVietnam raises $58.00
    Hero raises $160.00

Човека е 24/19/2// кол опън 10%
    Доста е агресивен префлоп /блинд на блинд ми се стаква с 66+) и като цяло мисля че има много голямо желание да ме надиграе /но това само си го мисля , не е напълно сигурно/
    Не виждам дори една ръка която ще вземе тази линия на игра (дори с AJ ) той винаги ще е 3бет срещу мен , лодките ще ги колва защото аз барелвам много и той предполагам знае това. Не съм сигурен дали знае че ще бетвам и повечето ривъри .
    Аз лично мисля че той знае че ще бетвам повечето ривъри срещу него и затова прави патетик блъф .
    Какво мислите вие?

2. YoUarMyBaby

YoUarMyBaby
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    21
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Въпреки всичките доводи мен въобще не ми харесва . Трябва да си мега сигурен че го прави на блъф ,ама пак ми се струва твърде преиграно .Няма нужда от такива изпълнения.

3. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Всъщност цялата ти логика се базира само на предположения, което не е добре.
    Представи си, че е решил да флатне с AA за да включи рибата в блиндовете, или просто има човек зад него който много скуизва, или знае, че ти фолдваш много на 3бет...
    Аз също мисля, че без добър рийд няма смисъл от подобни отигравания, освен това, ако той знае, че ти барелваш много и ще бетнеш и ривъра, тогава защо да не те рейзне там и да вземе повече пари от теб?

4. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    защото очевидно като ме рейзне аз ще спра да барелвам :) В този спот трябва да фолдна почти целият ми рейндж и мисля че с АА срещу човек който барелва много си лесен кол на търна .

5. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според мен, логиката ти е идеалка, Юли, само и единствено зависи от левъла все пак, именно защото той няма какво да репрезентне на търна с този рейз, може да го прави с валю ръце, за да те индусне. Още един сигурен плюс на това отиграване е динамиката, градиш история и си супер после:). Ако го фолднеш ще си сигурен вече, че ще иска да те надиграе :D

6. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Както каза Tapun4o по-горе, може да го прави за да те индюсне, защото той знае, че не презентира много ръце с тоя рейз и може да се левълнеш. :)
    По същата логика, ако те рейзне на търна на блъф, ти може да му шовнеш с твоите блъфове както е станало.

7. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Не мислиш ли, че имаме доста по-добри ръце в този спот, с които да си дефенднем рейнджа, че да не се налага да правим блъфове без екуити ?
    Освен това, когато нямаме никакво пот екуити, трябва да сме напълно сигурни, че опонента ни знае какво прави (блъфира винаги).
    Не мисля, че могат да ни експлоатират чак толкова, че да слезем до Q high в рейнджа ни за дефенд. :)
    Иначе логиката е идеална ofc.

8. pinobg

pinobg
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз по-скоро рейза му го виждам като валю с индюс екуити. :) Ако наистина знае, че ще барелнеш почти всеки ривър вкл. с мид-рейндж/въздух и е приличен играч, ще се вкара там на блъф щото ще има повече дед парички, но все пак няма да си комитнат. Не съм много съгласен и че няма ръце, които да пасват на евентуална линия за валю, верно не са един камион, но все пак ги има. Сайзинга му е малко странен, но пък не е ясно какъв е твоя имидж в неговите очи.
    Слагам го смело на А2 и фолдвам след рейза... :)

Сподели страницата