1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

+1Bro. Ръка на SoWrong.

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Miserry, 18 март 2015.

1. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    https://youtu.be/roBAHkuIHMI

Има тук таме пропуски, видях ги още веднага след видеото, но ми е за първи път така, че don't judge me.

2. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +331 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Направи го публичен.

3. atimbalanda

atimbalanda
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    178
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +49 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Найс по-късно ще го погледна :)
    Тъкмо мислех да си дам един темп бан от форума ,че напоследък постове ми действаха прекалено негативно,дори и на мен. Браво ,давайте ги още клиповете! Аз бих направил също ,ама като няма какво да кажа , по-добре да не казвам нищо. Освен ако ще ви е интересно да направя "Жълт" клип и да коментирам в последно време драмите и интригите :D

4. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    На мен ми хареса, евала за труда Ице.
    Все пак да попитам, че явно аз нещо не загрявам, МР на SB според теб неговия рейндж не е ли капнат?
    Защото според мен АА и QQ доста често ги 3-бетва префлоп, опонента ни все пак е 26/18 с 6% 3-бет. И ако това е вярно не хитваме ли по-силно този флоп от него, имаме всички сетове и топ 2 чифта а при него топ сетовете и мидъл сетовете са сравнително рядко?
    Което съответно трябва да му прави блъфирането -ЕВ (и го прави сравнително рядко поради тази причина?), което пък да направи нашето продължаване след търна губещо?

Последна редакция: 18 март 2015
  5. SoWrong

SoWrong
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    291
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Напълно съгласен съм с Miserry.Леко се филмирах тъй като имахме заигравка префлоп (най-вече) и АА,QQ ги изключих напълно и с блокер за 77 не виждах какви силни ръце може да има(очаквам в повечето случай да си ме 3бетва от СБ с АQ и най-силната ръка която може да има А7с? за която пак имам блокер)и ми се стори добър спот да продължа и блъфирам рвр.Не очаквам да си вбетва Ах 1 пеар ръцете на рвр и в рейнджа му остават нътсове и миснати дроуве и в този случай кол би свършил същата работа?Донкбета му е 25%(62) ако има някакво значение

6. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Ники,

Общо взето нашия префлоп рейндж е в рамките на 26-35%, съответно 9 комбинации сетове от тези 26-35% са по-малко, отколкото 3-те комбинации сетове в неговите 8% рейндж.

Друг е въпроса, че нашите сетове са по-силни и да, капнат е, просто съм чел между редовете. :D Но това не значи, че можем да овърблъфваме.

Блъфирането му не е -ЕВ, но това е по-комплексно за обяснение, ако се надъхам може да направя още едно видео на тази тема, ама ще дойде поне час. :D

Въпроса е, че блъфовете му (ръце с екуити, които не валюбетват) са супер малко (KJs, KTs, JTs) и при наличието на AQ, AJ, 77, A7s в рейнджа му, няма как 7-8 комбинации блъфове да са зле.

@SoWrong, трябва да имаш доста солиден рийд за да блъфкечваш толкова много над нужното, говорим за соулрийд едва ли не в подобен спот.

Иначе да, ако мислиш че играе така всичките KJs, KTs, JTs можеш да колнеш ривъра във вакуум, това пак не значи, че трябва да стигаш до ривъра с такава ръка.

7. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +331 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Харесва ми. :)

Истината е, че всички имаме тенденцията да овърколваме в много спотове без да има реална нужда, защото ръката ни изглежда прекалено добра за да я фолднем. Също не се фокусираме достатъчно върху силата на рейнджа на опонента ни и съответното екуитито на нашата ръка, а повече се влияем от абсолютната й стойност.

Както се вижда във видеото на търна трябва да фолднем част от топ пеърите и мидъл пеърите си, освен ако не очакваме опонента ни да овърблъфира, като в този случай по нищо не личи, че е така. Но докато аутопилтваме по масите, сигурно голяма част от нас ще снапнат тези ръце и буквално ще подарят пари на опонента.

На ривъра със сигурност мисля, че ако сме стигнали по някаква причина със 7x и гътшоти, като ботъм рейндж, трябва да блъфираме 7х преди гътовете. Дори да блокваме само 2 комбота, при положение, че колинг рейнджа му е супер тесен 10-12 комбота, ще окаже значителна разлика в EVто. Също не е за подценяване, че гътовете блокват потенциалните му дроуве.

Добра работа! Включвайте се и другите и не е задължително да сте супер уверени за спота, дори напротив, ако не ви е ясен тъкмо заедно ще го разнищим. :)

8. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Благодарско за отговора, даде ми една нова гледна точка в/у нещо което мислих, че знам доста добре. Абсолютно съм съгласен иначе с това, че трябва да се фолдне ако не флопа, то търна... Относно дали блъфовете са му -ЕВ неправилно съм се изразил и веднага разбрах, какво имаш предвид :)
    Много добро видео и дискусия след това, мисля са доста полезни тези видеа с разглеждането на даден спот(ръка) ще се опитам да накарам и други играчи, които познавам (и са по-добри от мен) да направим подобно :)

9. atimbalanda

atimbalanda
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    178
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +49 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Хаха, както обичате да казвате тук " Seth много се раздаваш брато ! " :)

П.С. При покера стоят малко различно нещата със споделянето на информация сравнение с другите сфери ,от които можеш да си изкарваш парите. Във всеки един момент някои може да се окаже пряка конкуренция. Аз също се опитвам да помогна с каквото мога в бг комюнитата , в другите не се чувствам толкова длъжен да го правя хаха :D Исках просто да кажа ,че наистина оценявам това и благодаря на всеки ,който е решил да сподели някаква информация :)

10. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Идеално е видеото,Ицо, аз не видях пропуски.Може би имаш предвид по флопа,когато сметката показва,че не трябва да плащаме, а ти каза че можем да платим,заради позиция,бекдоорс т.н. Но това се изясни по-натам.

+1 за всичко,което каза Сет,аз флопа го колвам на автопилот,с идеята да се предпазвам от екплойт, а реално подарявам пари :D Ама така е като смятам малко извън масите...

11. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Браво Ицо, стабилно видео.

Добър коментар и на Сет. Също дава голяма яснота по-темата.

Искам да подчертая, че ривъра избираме блъфовете си на базата на
    блокъри, отколкото чисто като bottom range. Особено в спотове като този (където рейджовете са мега тесни и ние рейзваме)е по-добре да обръщаме Асо на блъф, отколкото да блъфираме мисснат СД. И разликата в това дали имаме блокър е относително голяма - впредвид тесните рейнджове и 'природата' на EV в покера (дори имайки блокър да прави разлика 0.5-1бб, това със запознатите с датабаза, означава 50-100бб/100 разлика на winrate-а в даден спот - което не е малко - особено в дългосрочен план.)

@ SoWrong

Фокусирай се върху разсъжденията на Ицо за флопа !

a иначе Риволвър е филмЪТ :)

п.п. Ицо - изключи си звука на клика за следващия път ;)

Сподели страницата