1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

100нл ривър спот в 3бет пот

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от AstraLa, 18 май 2013.

1. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    €100.00 EUR NL Texas Hold'em - Friday , May 17 , 08:57:07 ET 2013
    Table Anonymous 100 Max (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Seat 2: Player2 ( €162.42 EUR )
    Seat 3: Hero ( €100.00 EUR )
    Seat 4: Player4 ( €100.00 EUR )
    Seat 5: Player5 ( €191.79 EUR )
    Seat 6: Player6 ( €86.00 EUR )
    Player4 posts small blind €0.50 EUR .
    Player5 posts big blind €1.00 EUR .

Dealt to Hero: :As: :Qc:
    Player6 folds
    Player2 raises €3.00 EUR
    Hero raises €8.00 EUR
    Player4 folds
    Player5 folds
    Player2 calls €5.00 EUR

FLOP ($0.00)
    :Kh: :2d: :4s:
    Player2 checks
    Hero bets €8.50 EUR
    Player2 calls €8.50 EUR

TURN ($0.00)
    :7s:
    Player2 checks
    Hero checks

RIVER ($0.00)
    :Ad:
    Player2 checks
    Hero bets €15.00 EUR
    Player2 raises €145.92 EUR
    Hero folds
    Player2 wins €192.42 EUR from main pot

Нови сме на масата и нямаме инфо

1.Префлоп харесва ли ви до 8 ? Моя 3бет амаунт варира според ситуацията и позицията
    2.Да бетваме ли търна ? Може да ни е проверил с 88-JJ примерно и да се предаде, но аз си мислех, че като е платил на К24, ще плати и на търн 7
    3.На ривъра чекбек ? Мисля си да почвам да чекбеквам в тоя спот, защото или ми чек фолдват или ме чек рейзват, много много рядко някой се обърква да плати с по-слабо и май не си заслужава да валюбетвам

2. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Харесва ми как си играл. На този ривър със сигурност си заслужава да валюбетваш и да блъфираш. Ако имаш наблюдения върху опонента, че е способен да обръща неща на блъф - понеже рейнджа ти е капнат, можеш и да бет колнеш. Срещу повечето регулари си е стандартно бет фолд.

3. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +359 / 4 / -8
    Покер ръце:
    На мен тия модерните сайзове,които са по-малко от 3x не ми харесват. Ръката си я изиграл добре,само че не може да става и дума за чекбек на тоя ривър,както спомена и Seth. А на ривъра и сайзът ти е малко индюсващ,бих бетнал 2/3 -3/4(и за валю и на блъф,големия сайз си филмира винаги, че репваш нещо) ,ако съм решил че ше фолдвам на рейз.

4. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Напълно съм съгласен с горните 2 мнения.... не бих блъфирал с този сайз на ривъра... и заради това няма и да валюбетвам с него .....ще бетна 20... поне

5. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Благодаря за отговорите , по принцип в тоя спот ги правя до 9. И да, ще пробвам на ривъра сайза да ми е по-голям. Забелязал съм, че на голям сайз се филмират, че е блъф, а на 1/2 си фолдват, защото мислят, че е валюбет.

6. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    haresva mi barrel turn i river,osn. mu reindj mai e 77-jj kqs mn rqdko 6te obru6ta , moje i bet check bet tui kato regovete zn 4e e silna liniq,no trqva blizo do potbet river,daje overbet moje.vse pak predpo4itam 3barela tui kato vzimame max value ot blufa kato polu4im folda na rivera,koeto mi se vijda dosta veroqtno vs konkretniq range.

7. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Може да ама много колват пичовете напоследък ! И като ме видят, че съм 3бетнал от бутона и направо издивяват. И не исках в началото на сесията да правя crazy moves, но иначе може да, мерси за мнението.

8. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Моля пишете на кирилица.....нека форума ни е прегледен и лесен за четене.
    Благодаря :)

9. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    Извинявам се,но сутринта бях снощен и не можех да отлепя от леглото,затова писах от телефона...

10. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Бет чек бет е силна линия, когато сме ООП, когато сме ИП по-скоро е слаба. Също в тези позиции често ще има АК, но в зависимост от опонента секънд барел е добре.

11. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    Бет чек бет си е силна линия(даже по скоро бих я нарекъл валю линия от реговете) , ооп почти никога не се получава защото повечето бетват търн близо 100% след наш чек и като колнем обикновенно чекваме и ривър, а най силната ни част от рейнджа с която чекваме търна най вероятно ще рейзнем.
    АК евентуално има сютед версиите което е 1 комбо заради блокерите,ооп с офсют АК всеки нормален го 3бетва освен с анормална динамика

12. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Със силните си ръце искаме да играем за стак, а това няма как да стане, като чекнем търна бихайнд. ООП може да чекнем търна за да го оставим да си блъфира флоутовете.

13. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    аз не ти казвам че ръката е кой знае къв нътс.Имам предвид под валю линия че е почти изцяло изчистена от блъфове освен ако не става голямо левелване.Това е така тъй като когато има чек отзад на търна,повечето хора са склонни да блъфкечват,точно затова реговете главно валюбетват с бет чек бет,може ръката да е топ пеър слаб кикър / 2ри /3ти чифт но обикновенно е по добра от нашата ръка и почти никога блъф

14. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Ок тази концепция е вярна за турнири, където е важно да си протектваме стака. В случая сам си противоречиш, като първо предлажаш да блъфираме с тази линия, а в горния пост твърдиш, че повечето хора са склонни да блъфкечват при тази линия. Отделно репваме капнат рейндж, което също ни прави уязвими. Както и да е, съгласен съм, че хората не блъфират често с тази линия, но на мен лично не ми харесва.

15. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    По горе споменавам да 3барелнем на блъф а не с тази линия.Мисля че е възможно и с тази линия но трябва залога да е по-голям точно заради това което споменаваш,че си капваме рейнджа.Ако правим бет от рода на 1/2 трябва да имаме изключително тънки валюбети за да е +ЕВ

16. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Без да познавам опонента, предпочитам кол префлоп в тези позиции с AQ, така че и това е опция. Не съм съгласен че като плати флопа с 88-JJ няма да фодлне търна, това са 24 комбота, а най-вероятната му силна ръка е КQ (9), което ми се струва доста добра идея за търн барел и да го вадим от някакви ниски пеъри.
    Така изиграно, според опонента съм кол или фолд, по-скоро съм за кол, сайза ти е доста индюсващ и рейнджа ти е капнат. Срещу пасивен и праволинеен играч съм фолд

17. GiveMeYrMoney

GiveMeYrMoney
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    1
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    make it more pre,don't like the c/c ott and def make it more otr.

Сподели страницата