1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

100NL Live ZOOM

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Brobebrato, 23 септември 2014.

1. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Реших да импровизирам.

Прегледах някои от ръцете.
    Някои ot коментариte само аз си ги разбирам :D

njoy

http://www.filedropper.com/stambolov1kzoom

2. thefan

thefan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Като цяло поздравления за инициативата. Като цяло ми хареса :)

3. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    GG evalata :)

4. wabbitt

wabbitt
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    496
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Nice one! Много добре.

5. 330

330
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    166
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да, благодарим доста, браточка ;) Доста валю има.. още като цяло?! :)

6. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    давайте обратна връзка по-ръце, да стане дискусия :)

7. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Първия човек, който чувам, който повтаря " кат цяло " повече от мен :D

8. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Браво, бро, хареса ми кат' цяло ! Особено нещата,които " само ти си разбираш" ;)

ПП Вземи го махни тоя паразит кат цяло :D

Обаче като се замисля, ти попринцип не го ползваш толкова често, така че май има някакво притеснение заради видеото.

Последна редакция: 25 септември 2014
  9. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Хахах, мерси, някой преброил ли ги е :) ?

Като цяло въобще не го бях забелязал ... :))

Нещо по играта все пак :) ?

10. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    igrata e na 1knl ne 100 :D

11. kidpokerstz

kidpokerstz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    186
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +7 / 1 / -0
    Покер ръце:
    много странни са ми тези цифри, не мога веднага да осъзная бетсайзове и тн, иначе ще го прегледам като се върна и ще има отзив задължително

12. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    Имо имаш някой слабости,като цяло видеото е ок ,но можеш много повече,реално за мен това което си показал е нещо средно между Б и Ц гейм .
    Впечатленията ми като те гледах на семинара бяха много по-добри.Мисълта ти не тече много гладко,объркваш се , логическите ти доводи понякога не са много логични,таймваш прекалено много на някой спотове (като цяло моите наблюдения са че играеш по бързо )
    конкретни ситуации не помня,понеже го гледах късно вечерта,но ще го прегледам пак и ще пиша по-обстоен коментар .

П.С всичко,което казвам изхожда от гледната точка,че аз познавам твоя А гейм и според мен можеш много повече от показаното в клипчето :)

13. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Много благодаря, бро, дано по-често ти идва музата, докато пикаеш! :D
    Това клипче постнато на английски в РИО би събрало 100 лайка. :)

0.50 - казваш, че 2ките са кол дийп СО срещу 3бет от СБ 2.25 на 8, за 100 бб фолдваш ли ги?
    ------------------------------------------------------------------------------------
    4:30 фолдваш KJs на 357r с бек дор, от бутон срещу 1/2 CO сбет. Имаш 25% пот оддс,
    трябва да дефенваш 75% от рейнджа си, мисля че тази ръка е но брейнър кол, дори и срещу този човек?
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    5.55 колваш мп срещу бутон скуиз 67с 2.75 на 12.26, казваш че е леко маргинално.
    Очакванията ти са да е леко +ev или допускаш, че може и да е губещо?
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    6:00 4бетваш со срещу бутон 10 на 27.5 по 100бб дийп. Това ти е стандартния сайзинг?
    8:05 казваш, че zdravko не би трябвало да има пп-те, дори по 180бб дийп срещу 2.25 опън?
    8:10 - ray jin те рр ип на търна. Странно как би си конструирал рейзинг рейндж на търна и в същото време не си оставя колинг рейнджа прекалено слаб?
    12:00 - много ми хареса как си чек бекна трипса на ривъра. Аз често бетвам по дефолт, но като се замисля е напълни излишно. Ние нямаме еър след като сме чек бекнали флопа и бет колваме търна, който да блъфираме и неговия рейнджа е поляризиран между нътс и еър. wp :)
    20:00 - какво мислиш за колд 4бета му с TT? Предполагам 3бетваш целия си рейндж от сб и за това е решил, че са достатъчно силни?
    24:31 - бб на бутон, лийдваш търна с Q хай на АА88 борд, не го разбрах това?
    27:00 - QTdd wp. :) Като се сетя колко пъти ми се е случвал този спот и съм бетвал търна от еуфория...
    29:00 - Стана ми интересно, това че излиза 34 те кара да блъфираш. Валю бетваш ли АК на ривъра или е прекалено тънко? Предполагам предаваш търна с 89s/c и продължаваш QdJx, QdTx от гътовете?
    29:00 - срещу nagoya колваш ли 4бета му с някакви ръце или играеш само 3бет/5bet?
    Ако колваш мисля, че АА също трябва да е кол, а QQ-KK шов.
    30:00 - QT bb vs co maloyd, казваш че играеш миксед стратегия между кол, фолд и рейз. На мен ми изглежда, че кол винаги е > от фолд срещу агресивен опонент. Имаш 30% пот оддс - на 8 и К ривър ще правиш много пари, на Q имаш +ev блъф кетч на ривъра, а на Т очаквам той да се предава в някакъв % от случаите и да печелиш част от пота на шоу даун.
    Ривъра ти е шов обв, но експлойтив добре се получи :)
    32:00 nagoya също ти рейзва сбет на търна в позиция. Явно това добява някакво ев към цялостната му стратегия, още повече ако играем без шовинг рейндж на търна.
    Но аз лично не разбирам напърно идеята и ми се струва, че понеже е с по-слабия рейндж, ако има рейзинг рейндж на търна, колинг рейнджа му остава прекалено слаб.
    А ние и без това предполагам бихме искали да овърбетваме бланк ривъри. Възможно е да печели от това, че е рядко срещано и хората не аджъстват правилно срещу такава стратегия. Както се разви ръката колваш бланк ривър предполагам? Също не разбрах с каква ръка се показа на ривъра?
    35:00 AQ - харесва ми, че фолдна. Не разбрах колко 3бетва в тези позиции. Мисля, че трябва да валю бетваш АК + половината сетове. Другата половина сетове да ги чек/шовиш, а AQ да я чек колваш. Не мисля, че ще играе така много на брой по-слаби аса, за да се притесняваш, че мисваш валю от тях. Също АQ ти е предполагам сред малкото аса, с които винаги стигаш до ривъра и нямаш много по-слаби аса. Ако колваш 99-QQ на флопа +78s, 89s, 67s, ако ги имаш, трябва да си протектнеш тези ръце от бет, чек, бет линия и за това мисля, че АQ трябва да ти е в чек/колинг рейнджа по-често.

Много ми беше полезно, благодаря отново! gl ;)

14. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    btw дори това да ти е B или C гейма (според мен си игра много добре, като се има предвид, че да играеш и коментираш винаги ти отнема част от концетрацията и е нормално да не покажеш 100% от възможностите си), според мен идеята на подобно клипче не трябва да е: " някой да се покаже в перфектна светлина", а да станат интересни спотове, да се породи дискусия и отново да се учим един от друг, както в началото, когато беше създаден този форум.

15. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Да Сержо, определено бях доста бавен, не си направих и warm up-a на почивката :).

Иначе ще чакам да напишеш нещо по-конкретно, ще бъде интересно :).

16. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Почвам ги !

Последно време почнах да слагам повече ПП в кол 3бет рейджа си. 44+ със сигурност. 22-33 Мога да се повлияя от това колко често Сбетва.
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Да, не ми харесва, че съм фолднал. Като цяло в този спот играя повече експлойтативно, отколкото с идея за рейнжа ми.
    Мисля, че ръката е микс между кол и рейз. Иначе 75% дифенд, определено ще е overdefend срещу 1/2.
    Да, допускам :), самият опън също допускам, че е breakeven, дори -ЕВ. В един момент се опитвах да овърплейвам SCs OOP. Явно е останало :)
    Всъщност 110бб сме. 27 ми изглежда малко голям. Сайза ми беше ориентиран към това, че не шипва и колва 4бети. Като цяло сайза го кара да си промени гейм плана и да почне да шипва и да фолдва повече.
    Но проблема, е че и без това фолдва към 50% срещу 4бет.
    С целия ми рейдж ми харесва 25.5бб като 4бет сайз повече.
    8
    Да, би трябвало да ги има. Не бях ориентиран в ситуацията. То и самия донк бет го показва. В този спот, на тази текстура е суб-оптимален плей :). Харесва ми ЧР, без да прекаляваме.
    Той има всичките 67с ПФ, не му е трудно да има комбота в calling range-a. Както и да ниските два чифт, както ръце като 56 и 57 пики, 97, 96. Естествено флъш дроус.
    Трудно ще го експлойтваме с овърбет на който и да е ривър :) (дори и тези които хитват QJ i JT, но и той самият има JT с пика.)
    thanks, изалчня той :).
    20:00 - какво мислиш за колд 4бета му с TT? Предполагам 3бетваш целия си рейндж от сб и за това е решил, че са достатъчно силни?
    Не мисля, че аз трябва да колвам с много комбота ПФ с AQo. :). Незнам дали колд4бет е по добре от CC. Аз лично имам CC range в този спот и днес разбрах че рънвам доста добре с него (и за сега ще продължа :) ). Но със сигурност е добре да имаме колд4бет рейндж.
    Хаха, малко е силна нали ? :)) Мен блъфовете са ми почти валю бети (както се видя с 56с ръката малко по-рано) :))
    Предполагам, че ако 2х потвам търна ще е ок ... :)
    Да, мерси. Аз като цяло се дразня доста като дойде 4та флъш карта и съм с флъш :).
    Под 34, имах впредвид по-скоро флъша :))), но май не си изразих добре мисълта ;). На търна след кратък анализ на ум, мисля че за 60+ комбота за валю (АТо+), ще блъфираме към 40. И мисля че бих сложил освен ФДс, които на CO не са чак толкова много, с ОЕСД са към 25 горе долу, значи QJ s d, QT s d i JdTx ми се струва ОК. На търна мисля, че добре да чекваме бек някои АТ/AJ, в зависимост колко агресивен е опонента на търна.
    Имам кол на 4бет, иначе няма за къде :). АА както играят игрите е по +ЕВ 5бет със сигурност. Няма смисъл да си жертваш ЕВ-то за псевдобаланс.
    Но съм ОК да се колват малък % АА в този спот, в зависимост от тендециите на опонента.
    Може и да е така. Въпроса е, че имайки релативно доста QT комбинации в рейнджа, имплайдса ни се понижава. Ако беше ХУ, със сигурност няма да е проблем.
    Мисля, си сега че на Тх ръцете, които ни чекват са тези, които са хитнали Тх, KTo > 7Тs, 8Ts. Също Дамата ще е грозен блъфкеч, но да, +ЕВ впредвид, че блокваме валю ръцете му, и той ще блъфира всички ФДс. Като цяло е интересен спот за моделиране, специално с QT :).

За ривъра ме 'върза', дано обяснението да е било разбираемо, 5 минути по-късно :)
    Мисля, че е добре да шипваме търна с 44(JJ) и да добавим 56hh, 67hh, 9Thh, QThh, даже QT, i 9T може да са по-добри като кол.
    В случая с 44 ще предположа, че винаги съм с най-добрата ръка и при положение, че му давам малко над 2-1, и това, че блъфовете ми имат ~20% vs calling rage. Можем на 3 валю да имаме 1.8 блъфа (сега си го измислих),приблизително. Тоест с 6 валю комбота, можем да сложим 4 блъфа. Прекалено дълго обяснение за 10 комбота рейндж...6max...
    Аз не очаквам да тази текстура да има сериозен РРейндж. Според мен пробва да ме експлойтва по-някакъв начин.
    Иначе да, отваря се за овърбети от моя страна на бланкове. На практика не знам колко ме кефи да сплитвам толкова малък рейндж на ръвъра (от моя страна като сбетор), но със сигурност има по-голямо валю 44 и JJ да се овърбет на ръвира, и останалите с ~ 2/3 сайз. Даже КК и KQ може да ги сложим в 30-40% сайз.

Най-вероятно ще танкна и ще фолдна ... Като цяло As ми се струва по лош блъфкеч от Аh, впредвид, че не очаквам да ме рейзва с Асо хай флъшове, а е възможно да спазва с A9ss,ATss,A5ss (но е доста тънко, така че w/e). Но предпочитам АК за блъфкеч, впредвид блокъра и достата комбота + че AA блокира повече евентуални AQ,AT.

Имаше 64с.

Впредвид, че той има позиция и доста добър рейдж, мисля, че можем да овърфолдваме тул. 99-ТТ са лесен фолд като се замисля (въпреки че толкова с желание ги обръщах на блъф), пеър с бекдор стрейт съм по склонен да колвам и да обръщам на ривъра.
    Въпроса е, че не мисля, че с AQ (незнам какъв му е 3б рейджа) ще вземе бет-чек-бет линия, той според мен с високия си сбет ( и малък флоп сайз) ще бетва Ахs не малък %.
    И те като 1 улица валю ръце са по-скоро кол ривър, отколкото валюбет - за това не ми харесва въобще Ч/Р. А иначе имам AJs и АТs.
    Просто в този спот рейджа ни е доста силен и мисля, че можем да си позволим да обръщаме пеърс на блъф и да блъфираме 87с,67с, имаме 4 комбота с бекдор флъш.

Евала Сет, благодаря за отделенето време и за добрите думи.
    Дано съм отговорил адекватно.
    Чакам обратна връзка :)

И чакам от Диди 1к$ :)))

17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Аз искам да благодаря на Seth, че се е постарал да зададе въпроси ръка по ръка ( а мен ме мързеше :eek: ) и чакаме отговорите, бро ;)

18. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Интересно щом имаш рейзинг рейндж на флопа, значи включваш част от сетовете в този рейндж? При положение, че имаш 3бет рейндж в тези позиции (нямаш JJ+), колинг рейнджа ти не остава ли уязвим на различните рън аути?

И аз мисля така.

Предполагам не блъфираш всичко по-слабо от Q-хай? Просто е странно, ако блъфираш тази ръка как си рандомайзваш блъфовете, нали на теория, ако нямаме блъфове с екуити трябва да си блъфираме ботъм рейнджа, а колкото по-близо сме до топ рейнджа си, да чек/колваме или чек/фолдваме.

А коя ръка ти е ботъма за валю на ривъра?
    За ръката с nagoya, ако наистина шипваш 4ки, 46 му е перфектната ръка да го направи това. :)

И аз ти благодаря за отделеното време, бро, раздал си се много отново!

19. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Ако бетва 50 в 100, нали неговото очакване е:
    -ev when hero fold = 0.25% * 150 = +37.5,
    -ev when hero call = 0.75% *(-50) = -37.5
    И това без да броим, че ръцете му имат екуити.

20. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Моя грешка 66% e. :eek: