1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

100нл Да барелнеме ли ривъра???

Дискусия в 'VIP дискусия' започната от vasskontii, 12 май 2013.

1. vasskontii

vasskontii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $1(BB) Replayer Game#69381582437

ILoveCharmaneStar ($129)
    LuckyHoney ($116)
    thebunnyy ($107)
    flapus007 ($138)
    Hero ($100)
    friendlybulbasaur ($102)

ILoveCharmaneStar posts (SB) $0.50
    LuckyHoney posts (BB) $1

Dealt to Hero: :9h: :Th:
    fold , fold ,
    Hero raises to $3
    friendlybulbasaur calls $3
    fold , fold ,

FLOP
    ($7.50) :Qc: :5d: :Kd:
    Hero bets $4
    friendlybulbasaur calls $4

TURN
    ($15.50) :Qc: :5d: :Kd: :5c:
    Hero bets $12
    friendlybulbasaur calls $12

RIVER
    ($39.50) :Qc: :5d: :Kd: :5c: :4h:
    Hero ???

Здравейте!
    Опонента е регулар 22/17 колва 12% от бтн фолд то сб 60-55(20)-25(4) 20%WTSD
    Мисля че колинг рейнджа му е
    TT-22, AQs-A9s, A5s-A2s, KTs+, QTs+, J9s+, T9s, AQo-AJo, KQo
    На търна продължава с Кх,5х,Qх,и дролове които мисват на ривъра!
    Докато играех ръката си мислех че на ръвъра фолдва всичко освен Кх и 5х които не са много в колинг рейнджа му.
    На ривъра моя валю бетинг рейндж е QQ+;5х АК;КQ;КJ; на блъф-миснати стр и флъш дролове!

Какво мислите за ръвъра;
    чек/фолд
    бет-ако бетваме колко?

2. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    На тоя флоп плана ми е 3барела всички гътшоти, оесд,фд , които пропускат, като бих сайзнал бетовете така, че да влезна ол-ин на ривъра с гътшоти и оесд-та и 3/4 с фд-тата.

3. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не виждам никакъв смисъл да барелваш търна срещу такъв човек с фолд на цбет 60% с толкова малко екуити. Какво очакваш да ти фолдне на търна, което колва флопа ? Чек/фолд търн. Така изиграно не ти остава нищо друго освен да бетнеш ривъра и да търиш фолд от 1 пеър ръка

Misery, как ще сетнеш сайзовете да си алл ин на ривъра ? Мислиш ли, че като мисне всичко и 3барелваш с такава чистота изобщо някой добър ще ти фолдне нещо на ривъра. Ти ще имаш към 60 комбота блъфове (АТо, JTo, AJo + FD) и едва 30 валю ръце...

Последна редакция: 12 май 2013
  4. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Не съм говорил с точност, но когато овърбетнем със 75% от рейнджа си търна и ривъра не е като да са ни прекалено много блъфовете, на търна със сигурност не са.

Обикновено на Т ривър с АТ, JT чекваме, на J ривър с AJ & JT отново чекваме, 9 ривър подобрява 1/4 от рейнджа ни, А също, тотал това са приблизително 20% от всички ривъри.

5. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Аз съм съгласен с казаното от Ицо, но мисля че в общия случай и аз чеквам и предавам търна.

6. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На мен не ми харесва плана за барелване с висока честота на търн и ривър и същевременно да оувърбетваме търн-а и да чекнем Т или J ривър с TJ примерно - това означава ли, че чекваме за да колнем или чек-фолдваме? Има ли разлика между АТ, JT и 9Т при Т ривър примерно? При 9 ривър чекваме ли с 9Т, J9? Ако чекваме когато пеърнем ривъра не става ли ясно какво бетваме?
    В конкретният случай предпочитам чек-фолд търн.

7. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1 за Оги , не виждам никакъв смисъл да продължаваме на търна при тази карта (всяка карта която перва борда е ужасна)..... при бланк бланк може да направим 3-барела, но при тази карта вече нещата седят по друг начин.
    Не ми харесва сайза на флопа=53% потбет ...бих бетнал 5+
    Аз съм си чек/фолд търн.

8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Да, чек/фолдваме, тъй като ръцете стават прекалено силни за блъф, а и без това блъфовете ни са малко повече на ривъра, което значи, че ако е бланк би трябвало да се откажем с някои други ръце, да речем тези, които имат най-много шоудаун валю.

Не мога да разбера идеята за чек/фолд търн с гътшот, след като теоретично е правилно да заложим всеки гътшот + на търна.

9. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Miserry, а имаме ли някога чек-кол рейндж на ривъра, при оувърбет търн?
    Не мислиш ли, че противника ще шипва целия си миснал рейндж на ривъра при наш чек? Ако "да" какво шоудаун валю има нашата ръка?
    Аз лично мисля, че чек-фолд търн е ок, защото нито eкуитито на конкретните ни карти се подобрява, нито текстурата на борда се подобрява, за да решим че ни се е подобрил perceived рейнджа за барел.
    Предполагам, че е ок да имаме и с-бет флоп then give up рейндж, ще фолднем 22-ТТ и А-хай type и т.н.

10. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Срещу непознат нямам.

Ако мисля, че ще шипва целия си миснал рейндж, тогава ще си чеквам всичките нътсове и ще шовна еър, но в случая не виждам такива рийдове, като няма да овърбетвам търна, за да има шанс да ми плати с повече дроуве, но това е съвсем различна стратегия и се отдалечава много от това, към което трябва да се придържаме, но за жалост нямаме рийд за да я променим толкова.

Слабо шоудаун валю, но това все пак е достатъчно да я направи прекалено силна за блъф.

Тоя флоп можем да го сбетваме със супер широк рейндж, щото рейнджа на опонента ни е слаб и мисля, че това прави стратегията ни в конкретния спот с търн сбет гътшот + с по-добро ЕВ от такава да имаме чек рейндж на търна.

Развитието на текстурата няма значение за percieved range-а ни, когато си знаем рейнджа добре.

11. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Незнам каква е тази стратегия Misery da барелваме винаги всеки гът... Определено не е оптимална в случая, не е и доминираща, нито експлоитативна ?

1. Нашият гът е възможно най-слабият (AJo i AT имат доста по-добро екуити)

2. На флопа има флъш драу и незнаем като падне J каро дали сме с най-добрата ръка

3. При J , опонента може да има по-висок стрейт ако е каро - флъш

4. Текстурата на търна не се променя и почти нищо което колва флопа ще фолдне търн

5. На бланкове не ни е профитейбъл да барелваме ривъра защото в рейнджа си ще имамe супер мн блъфове и е +ЕВ на опонента да ни колва лайт.

6. Ще ни рейзват на търна понякога и няма да видим ривър

От гът до гът има разлика и много по важно е как се нарежфа борда, рейнджа на протиника, нашият перс рейндж и т.н.

Последна редакция: 13 май 2013
  12. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:

Никъде не съм написал винаги всеки гът.
    Определено стратегията е с по-високо ев от чек, ако не знаем с какво чекваме търн и ривър.

1. Имат почти същото екуити, защото същите ръце в рейнджа на опонента фолдват търна, тоест нямаме РИО, когато ударим.

2. Като овърбетнем търна, флъшдроувете му остават сравнително малко на ривъра.

3. Важи само за J на търна, но ние така или иначе ще сбетнем този флоп с тая ръка.

4. Че защо ни е да фолдва търна ? :D

5. Не е вярно, защото се очаквам да знаем колко да блъфираме и с какъв бетсайз.

6. За това имаме и силни ръце в рейнджа си, не виждам проблема да ни рейзнат.

13. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Незнам как така ги говориш без някакъв подробен анализ, вземи направи дърво на CREV и ще го коментираме, на мен не ми се занимава...

1.

1,760 games 0.000 secs 352,000 games/sec

Board: Qc Kd 5d 5c
    Dead:

equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 09.631% 08.13% 01.51% 143 26.50 { Th9h }
    Hand 1: 90.369% 88.86% 01.51% 1564 26.50 { 55, AQs, AhJh, AcTc, AdTd, Ad9d, Ad8d, KTs+, QTs+, JcTc, JdTd, Td9d, AQo, KQo }

Т9 купи има 9.6% екуити, 22 имат 13.8% на този борд....

Board: Qc Kd 5d 5c
    Dead:

equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 19.230% 15.82% 03.41% 5889 1269.00 { AJo-ATo }
    Hand 1: 80.770% 77.36% 03.41% 28797 1269.00 { 55, AQs, AhJh, AcTc, AdTd, Ad9d, Ad8d, KTs+, QTs+, JcTc, JdTd, Td9d, AQo, KQo }

АТо и АJo - 19.2% с 10% повече от 9Thh

Другото което е, при излизане на втори флъш драу, и при положение че ще барелваме всички ФД, JTo и някой от AJо и АТо, къде изобщо има място за ръка като 9Тhh s 9% eкуити ??? Ами то плана ако ни е да барелваме всеки ривър, по-добре е да имаме 22 от колкото 9Тhh, така не блокираме някой от ръцете които ще ни фолднат и винаги
    можем да сетнем на ривъра :D Като барелваш търна, по какво определяш кой ръце са бет и с кои се предаваме ?

2. АМи то почти нчма ФД които да не са нът или с гът и на овърбет не фолдват търн, да не говорим, че отдавна минаха времената когато се фолдва на овърбети просто така. Така че твърдението: "Като овърбетнем търна, флъшдроувете му остават сравнително малко на ривъра." не е вярно

3. Не важи само за J на търна защото опонента ще стига с АТdd и АТcc до ривъра така че и това твърдение не е вярно

Другите точки не смятам да ги коментират, защото твърденията ти са доста повърхностни и необосновани и просто не виждам смисъл

P.S. Сега се сетих че Jc на ривъра също не ни е чист аут и това прави барела с 9Тhh още по-зле

14. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Не си прав.

За да не го пиша на готово, щом се очертава такъв спор, нека те помоля да напишеш един рейндж, с който играеш на трите улици за да ми стане ясно къде ти е пропуска, щом ще бетваш 22 преди Т9, след като ги чек/фолднеш. ;)

И какви са причините за решенията ти.

15. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Грешно си ме разбрал, 22 го давам за пример че е по-добре да го барелнем вместо 9Thh (за това не съм супер убеден, но на пръв поглед мисля че нчма да има разлика между двете ръце, предвид екуитито което имат и блокерите който имаме с 9Т, което намяля комбинациите които ще ни фолдват на ривъра) , иначе аз ги чек/фолдвам и двете, предпочитам да съм балансиран и да си подбирам ръцете малко от малко, а не 3 барелващ спютард със супер широк блъф рейндж на този борд

16. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Значи спютардите според теб са печеливши играчи.

Аз не ги наричам точно така, а и все пак не отговори на въпроса ми.

17. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Вече наистина ме объркваш. Имам чувството, че май не четеш какво пиша или не го разбираш, или и двете... Предполагам използваш известният маркетингов подход: "Ако не можеш да убедиш някой в нещо, объркай го " :) Играя си да пиша постове от по 100 реда, а ти вместо да се обосновеш и да ме убедиш в обратното, повтаряш едно и също като развалена грамофонна плоча: "Не си прав"

Обоснови се, докажи че в една балансирана стратегия има място за барел с Th9h на този борд и всичко ще е ок. Аз казах каквото имам

Последна редакция: 14 май 2013

Сподели страницата