1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

100NL AQ

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Hades, 31 юли 2010.

1. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    Hand History for Game 189134132 (Everleaf)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Friday , July 30 , 06:04:55 ET 2010
    Table Manchester XV (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: federica88 ( $197.56 USD )
    Seat 2: TONGHUASHUN ( $165.24 USD )
    Seat 3: coccofritto ( $105.19 USD )
    Seat 4: BobByDiGitaI ( $87.01 USD )
    Seat 5: noire ( $177.94 USD )
    Seat 6: Hero ( $167.43 USD )
    noire posts small blind $0.50 .
    Hero posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :Ac: :Qd:
    federica88 folds
    TONGHUASHUN folds
    coccofritto folds
    BobByDiGitaI folds
    noire raises $2.50
    Hero calls $2.00

FLOP ($6.00)
    :Jc: :7c: :Qc:
    noire bets $5.00
    Hero raises $17.00
    noire calls $12.00

TURN ($40.00)
    :Ah:
    noire checks
    Hero bets $32.00
    noire calls $32.00

RIVER ($104.00)
    :7s:
    noire checks
    Hero ???

Стандартен шов ривър или? Предишните улици?

Противникът е 21/18 с 82% фолд3бет, а в тази ситуация 88% от 17пъти, което прави 3бета не добър. Фолд сбет то рейз-58%, СБ стийл - 57, WTSD - 22, W$SD - 45. Това за 4,3К ръце.

2. hu4rollz

hu4rollz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    123
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз тук бих чекнал ривъра и очаквам да видя някфи супер изплашено изиграни JJ...Флопа и търна ми харесват, идеален сайзинг ,всичко си е ок.

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Е стандартен шов малко трудно ти имаш още 115бб отзад.

Като цяло бих 3бетнал префлоп почти винаги - диип сте опонента ти е извън позиция и това че фолдва на 3бет е още по добре за теб просто си го 3бетвай до откат особено в тая ситуация. Все някога ще направи грешка.

Не разбирам рейза ти на флопа и от там създалата се ситуация - ако рейзваш флопа то е защото мислиш че имаш най-добрата ръка => на ривър нищо не се е променило.
    Не бих правил голям бет на ривър бих заложил нещо от рода на 35-45$ все пак искам да ме хиро колва от време на време.

Иначе съвети като цяло - 3бет префлоп, а както си играл на флопа съм просто кол търн и ривър пак(освен ако не чекне някъде, ако чекне правя 3/4 вбет).

4. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според мен, кол префлоп е по-добре. Съгласен съм със Зографа, че е супер да го спукаш от 3бет-ове особено в позиция с ени ту, ама за да го фолдваш основно и за да го изнервяш, не за валю, а AQ играе доста добре постфлоп с-у неговия опен рейндж, за да искаш да го фолдваш префлоп с нея, а не съм сигурен, че диип си щастлив да срещнеш 4бет. При този фолд на 3бет аз бих избрал да поляризирам 3 бета си доста повече към блъф рейндж и да колвам с валю рейнджа си, за да взимам макс валю, докато не аджъстне.
    С оглед на този план, бих рейзвал доста повече флопове, т.е бих рзширил валю рейзинг рейнджа си, защото това ще ми е първата улица, на която бих изграждал по-голям пот със силните си ръце.
    Това е план общо взето за изграждане на динамика, ти имаш достатъчно ръце, за да дадеш яснота за вашата такава, и за да определиш какъв рейндж приблизително, как би играл с-у рейз на този флоп. Ако не можеш да кажеш нищо, по-добре постъпи както казва Зографа и кол-ни 3улици. Но ти предлагам да изграждаш задължително динамика и да си я записваш с-у редовните, за да не се оказваш в такова положение, където имаш толкова ръце пък не казваш нищо съществено :)

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    СБ стийл - 57

Сега момчета виждам че сте запознати с материала за поляризиран, perceived и прочие рейндж... това всичко е добре обаче да не 3бетваме префлоп срещу този просто си е грехота. 57% опън от малкия блайнд и 88% фолд на 3бет си е ени2 3бет и в случая АQ го 3бетвам за валю и очевдино ако съм го скъсал от 3бет преди това няма да фолдна на 4бет(а и все пак сме диип - ще му е супер некомфортно да ме 4бетва с квото и да е).

6. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    Да, аз го 3бетвам с почти any2 в тази ситуация, но по време на ръката мислих точно като първия абзац на Тапун4о, но щом казваш, че не е правилно значи не е :) (Помня преди около 2 години като играех 10нл и обсъждахме някаква ръка в ИРЦ дето бях колд фолднал АК с/у някви шортове и мидстак, и аз си настоявах, че сам прав :D )
    Иначе рейзът ми на флопа е доста слаб. Нещо напоследък много забивам в такива ръце :/

Според теб как е правилно, да го 3бетвам абсолютно във всеки спот тук или 3/4 някаде и 1/4 от времето кол (както правех досега, срещу този не си фолдвам ббто никога), той е слаб и ако не прекалявам няма да аджустне?

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз не казвам че е грешно да се колне с AQо, но определено е по трудно за игра в последствие. AQs вече определено ще мислим за кол доста по често.

Като цяло такива глупаци като тоя дето очевидно са гледали 3 филмчета, играят в everleaf и се мислят за капитан планета са ми любимият тип играчи - тоя за 3 сесии ще почне да ми сит аутва като съм му в позиция :)

Чак абсолютно всеки път не - хубавите постфлоп ръце можеш да си ги колваш и да си му правиш мизерия там.

8. dexteriti

dexteriti
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    20
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А какъв би бил рейнджа му ако ни колне 3бет? И казжав, че колваш 4бет, но тогава рейнджа му се разминава тотално с този от който бихме взели валю.

9. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Много усложнявате ситуацията, а тя е доста проста:
    -диип игра
    -извън позиция е
    -ако ни колне 3бет той е в неприятна ситуация
    -ако 4бетне без да сме имали хистори очевидно ще подходим пасивно/предпазливо и дори можем да си фолднем пре в някои случаи, но ако сме го скъсали от гавра не виждам никаква причина за притесненията и се връщаме на първите 2 точки:)

10. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Еваларес на Зозо за коментарите. Отдавна не го бях виждал да се раздава така(както в Арро на Златните :D)

11. Razziel

Razziel
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    176
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +2 / 0 / -1
    Покер ръце:
    az mislq ,che si vzel dostatachno value ot rukata spokoino mojesh da checknesh rivera .
    Daje mislq che trqbva da se radvash, ako sled checka spechelish rukata ima dosta ruce koito te biqt smqtam ,che ima TxKclub

Сподели страницата